1- Seo, domain adından başlar. Seo uyumlu bir domain kısa ve jeneriktir. Örnek oyuncu.com oyunlar.com veya oyuncu.com.tr oyunlar.com.tr

Bu şekildeki domain adları ile yarışa avantajlı başlarsınız. Ancak alan adım çok iyi deyip aşağıdaki bilgileri de es geçmeyin. Alan adı her şey değildir.

2- Seo'da altyapı çok önemlidir. Kendine ait temiz bir IP adresi olan, hızlı açılan ve lokasyonu hedef kitleye uygun sitelerin şansı daha fazladır.

3- Backlink: Diğer sitelerden doğal backlinkler edinen siteler hızla yükselir.

4- Sitede kalma süresi: Siteye girenin çıkmadığı siteler daha iyidir. Hele ziyaretçiyi google'a hiç göndermemek lazım.

5- İçeriğin orjinal ve bol olmasıdır. Örneğin oyunlar hakkında bilgi ve deneyim sahibi değilseniz üretken olamazsınız, bu kategoride site açarsanız bu kriteri yerine getiremezsiniz. İlgili ve bilgili olduğunuz kategorilere yönelin, fırsat buldukça da günlük tutar gibi yazın.
Eğer kurumsal bir site açtıysanız önce sektörle ilgili bol bol bilgi toplayın ki hem doğru, hem de zengin içerik girme yeterliliğine sahip olun.

6- Rekabet: Rekabetin az olduğu sektörlerin seosu daha kolaydır. Kişisel site açıyorsanız kendinize işe yarar ama rekabeti az olan bir kategori seçimi isabetli olacaktır.

İlk bu 6 maddeye göre şekil verirseniz başarı gelecektir. Elbette ince ayarlar mümkün ama temeller bunlardır.


6 adet seo ipucu