Facebook'tan memleket değişimi


Facebook’ta hesabı olan İzmirliler'in memleketi, dün akşam sebebi belli olmayan bir nedenden dolayı İzmir yerine Adıyaman olarak değiştirildi.Sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’un İzmirli kullanıcıları dün akşam büyük bir sürprizle karşılaştılar. Facebook’ta hesabı olan İzmirliler'in memleketi İzmir yerine Adıyaman olarak değiştirildi.

FACEBOOK’TAN AÇIKLAMA GELMEDİMemleket kısmındaki İzmir seçeneğinin kaldırılmasıyla ilgili olarak Facebook’tan henüz bir açıklama yapılmadı. Twitter üzerinden İzmir’in Adıyaman olarak değişmesiyle ilgili çok sayıda yorum geldi.

İŞTE O TWEETLER;İki sehir , tek yurek … İzmiryaman )
Biz İzmirliler çekirdeğe çiğdem,simite gevrek,İzmir’e de Adıyaman diyoruz. )İzmir’de yaşayanların profilinde “Adıyaman” yazmaya başlamış. Facebook sen nelere kadirsin?

An itibariyle tüm İzmir’lilerin Facebook hesaplarında İzmir yerine Adıyaman yazıyor.


İzmir’i değiştiremeyince tüm İzmir’lileri Adıyaman’lı yapmaya karar verdiler. Ve Facebook’ta hepimiz Adıyamanlıyız.

İzmir’de yaşayanların Facebook ta memleketi Adıyaman oluverdi bi anda. Herkeste bu sorun var. Ayarlardan girip düzeltmeniz gerekiyor…

Facebook’ta ilginç bir olay yaşanıyor bu akşam. İzmir’de yaşayanların profillerinde “Adıyaman” görünüyor.

Facebook’da memleketim İzmir diyenlerin yeni memleketi Adıyaman olmuş. Ben de gözlerime inanamadım. Hesabınız varsa siz de kontrol edin.