Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Standart Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalı?

Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalı, Nasıl Daha Etkili Olur?

SEO için en etkili backlink elde etmenin yollarından bir tanesi olan tanıtım yazısı ile nasıl daha etkili sonuçlar elde edebileceğiniz konusunda bir kaç ufak bilgiler vereceğiz. Bilindiği üzere Google geliştirdiği algoritmalar ile artık backlink türevlerinin arasındaki kalite ve etki özelliğini farklı olarak değerlendirmektedir. Penguen 1.2 ve Penguen 2.0 güncellemesi ile footer backlink alımının eskisi kadar etkili olmadığını ve spam sitelerden alındığında zararlı olduğunu hepimiz görmüştük. Her zaman en etkili backlink elde etme yöntemlerinin arasında yer alan tanıtım yazısı Panda Algoritması ile uyumlu olduğu taktirde Penguen 2.0 güncellemesi için risk teşkil etmemektedir. Peki biz aldığımız tanıtım yazısı SEO çalışmamız için daha etkili sonuçları nasıl elde ederiz.

• İlk olarak Panda güncellemesini dikkate almalıyız! Panda güncellemesi bizlerden ne istiyordu? %100 Özgün içerik buda demek oluyor ki alacağımız her tanıtım yazısı için %100 özgün makale yazacağız veya yazdıracağız.

• Tanıtım Yazısı açıklayıcı ve etkili olması için ne gerekiyordu? En az 300 kelime olacak, resim ile desteklenecek ve anahtar kelimemiz tanıtım yazısı içerisinde en az %3 en fazla %5 olarak geçecek.

• Alexa değeri 1 milyon ve altında olan siteleri tercih edelim ve bu sitelerde tanıtım yazısı almak için gerekirse ücret vermekten kaçınmayalım.

Bu temel 3 öneriyi uyguladıktan sonra sıra gelecek tanıtım yazısı aldığımız sitedeki o sayfayı güçlü bir hale getirmekte. Uzun soluklu SEO çalışmaları yapıyorsanız eğer elbette paravan site sahibi olduğunuzu düşünüyorum. Bu paravan sitelerinizden tanıtım yazısı aldığınız sayfaya yine özgün olacak şekilde 150-200 kelimelik bir makale yazarak bir tane anahtar kelimeden link çıkıp yazının altında Kaynak: tamurl şeklinde o sayfayı desteklemeniz olacaktır. Ancak burada yine dikkat etmeniz gereken durum mutlaka ama mutlaka Panda Güncellemesi uyumluluğudur. 10 adet paravan site sahibi iseniz bu 10 siteden tanıtım yazısı aldığınız sayfaya link desteği yapacağınız makaleler de özgün olmalıdır. Yine doğallığı ihlal etmemek için ikişer üçer gün ara ile bunu yapınız.
    Böylece paravan site ile desteklediğiniz tanıtım yazısı o kelimede referans sahibi olacak ve o anahtar kelime için bir gücü olacak. Bu sayede o sayfadan gelen linkler sizin için daha değerli olacak.

2. Standart

Bilgiler için teşekkür ederim. Sitenin genel alanı ile alakalı olmayan içerikler yazmak siteye zarar verir mi acaba? Bu içeriklerde özgün şekilde yazılıyor. örnek sağlık sitesinde magazin haberleri yayınlamak gibi.

Alıntı habibe ozcekmez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgiler için teşekkür ederim. Sitenin genel alanı ile alakalı olmayan içerikler yazmak siteye zarar verir mi acaba? Bu içeriklerde özgün şekilde yazılıyor. örnek sağlık sitesinde magazin haberleri yayınlamak gibi.
    Ortak paydada buluşmakta fayda var. Google, satın alınan/verilen yapay linklerden pek hazzetmiyor. Magazin/sağlık veya referans olan ile olunan site arasında az da olsa ortak ilgi alanı oluşturacak makaleler yazılmalı.

4. Standart

Anladım dediğiniz çok doğru fakat elde ki imkânlar yetersizse de yapacak çok fazla bir şey kalmıyor. Satın alınan linkler doğallıktan zaten çok uzak hem boşuna para veriliyor hem de ilerleyen dönemde sıkıntı oluyor.

5. Standart

Teşekkürler

6. Standart

Sitemizin indekslenme hızı da çok önemlidir. Kopya içerik alan site daha hızlı indekslenir ise o zaman sıkıntı. Yazınızı yazdıktan sonra google sayfanızı bildirmemiz gerek.

Çok faydalı bir yazı emeğinize sağlık.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)