Keyword Stuffing Nedir?


Keyword Stuffing: Eski bir Black Hat SEO tekniği olup, siteyi ya da makaleyi anahtar kelime tekrarı ile boğmak olarak düşünülebilir.

Eskiden arama motorlarında hedeflenen anahtar kelimelerde üst sıralarda yer almak için yapılırdı. Gereksiz ve anlamsız şekilde defalarca anahtar kelimelerin tekrarlanması şeklinde uygulanırdı. Hala yapanları görüyoruz. Bu arkadaşlar Google algoritmalarını takip etmeyen ezberci seocu geçinen tiplerdir.


Sitenin başlığında birkaç adet aynı anahtar kelimeye yer verenler, sitenin açıklamasında defalarca kelime tekrarı yapanlar ve yazdıkları makalelerin, ekledikleri görsellerin bile her tarafını anahtar kelimelerle dolduranlar bu uygulamayı bilerek veya bilmeyerek kullanıyor.


Artık arama motorları tarafından bu tür Black Hat SEO uygulamaları kolayca tespit edilmekte ve sitenin banlanmasına neden olabilmektedir. Siz de bilerek veya farkında olmadan bu yöntemi kullanıyorsanız, bundan vazgeçin. Makalelerinizde anahtar kelime oranı azaldıkça, sizden fikirlerin çoğalması ihtimali artacaktır. Bu sayede daha özgün makaleler ile anahtar kelimelerden çok daha değerli bilgi üretmiş olduğunuz için sıralamalarda da doğal olarak başarı yakalayacaksınız.