WordPress SEO Uyumlu ODunya V2 Tema


Kingseo.com v1 SEO temasından sonra 2. versiyonumuz Odunya v2 SEO temamız uzun uğraşlar sonunda kullanıcılarmızla buluşuyor. Seo temamızda herşeyin otomatik panel üzerinden yapılmasını sağlayarak dinamik bir yapı elde edildi. Ayrıca temanın en belirgin özelliği ise 1 adet plugin ( eklenti ) ile çalışabilmesidir.Temamız 3 renk olarak tasarlanmıştır, Gri, Mavi ve Siyah olarak tasarlandı, renkleri panel üzerinden otomatik seçebilirsiniz.
ODunya teması sizlere farklı bir blog havası katmak dışında gelişmiş SEO uyumu ile beraber sitenizin daha üst sıralarda görünmesini sağlayacak dinamik bir wordpress temasıdır.
Temanızın kurulumu birkaç adımdan ibaret olup zorlanmadan kullanmaya başlayabileceksiniz.

TEMA KURULUM

1- Öncelikle rarlı dosyadan çıkan odunya isimli temayı wp-content klasörü içindeki themes klasörü içine atınız. Ayrıca pagenavi eklentisini de wp-content klasörü içindeki plugins klasörüne atınız.
2- Temanızı wp-admin’den Görünüm sekmesinden aktif ediniz.
3- Eklentiler bölümünden de pagenavi eklentisini aktif ediniz.
4- Pagenavi eklentisinin ayar sayfasına girerek ( kullanım rehberi pdf ) resimdekinin aynısı olacak şekilde ayarları yapınız.
5- Odunya tema panelinden rengi seçip ve diğer ayarları yapıp kaydet butonuna basınız.

TEMA KULLANIM

Temanızı sorunsuz kurduysanız artık kullanıma geçebiliriz. Temanızdaki sosyal ağ butonlarını, reklam alanlarını, anahtar kelimelerinizi, e-posta abonelik bölümlerini temanızın ayar panelinden yapabilirsiniz. Görünüm > odunya Paneli bölümünden ulaşabilirsiniz.

Temanızı kurduktan sonra yazılara nasıl resim ekleyeceksiniz ?

Bunun için 3 yol var.
1- Yazılarınıza öne çıkarılmış görsel bölümünden resim ekleyebilirsiniz.
2- Eğer özel alan kullanıyorsanız bu temada eski yazılarınızdaki resimler kaybolmaması için özel alanda eklenilmiştir. Bunun için “resim” özel alanı eklidir. İndex.php, archieve.php, category.php ‘deki resim yerine önceden kullandığınız özel alanı ekleyebilirsiniz.
3- Eğer hiç bir resim eklenmemişse bu sefer temada bulunan resim yok ibaresi gelir. Bu şekilde görsel uyumluluk sağlanır. İsterseniz aynı ölçüde kendi site logonuzla değiştirebilirsiniz.

Temadaki Sosyal Ağlar

Temadaki sosyal ağlar için gerekli işlemler panelden eklenerek yapılmaktadır. Ayrıca sosyal ağ hesabınız yoksa boş bırakırsanız o bölüm pasif olacaktır. Ayrıca örnek adresler gerekli bölümlere yazılmıştır. Bunları silip yeniden kendi adreslerini yazıp kaydediniz. Eğer kaldırmak isterseniz o bölümü tamamen silip kaydedin. Başlangıç ayarına dönecektir.

DEMO: WordPress SEO Teması


TEMA İNDİR: Odunya SEO Temasını İndir


EKLENTİ İNDİR: Gerekli Eklenti İndir


KULLANIM: Kullanım Reberi İndir ( pdf )


Kaynak: www.kingseo.com/seo-uyumlu-odunya-temasi/