Twitter Yasaklanınca Nasıl Girilir?

Twitter'a girmek için dns adresleri

Son zamanlarda yaşanan yolsuzluk haberlerini sansürlemeye çalışan iktidarın,
yasaklamış olduğu twitter'a erişmek için aşağıdaki dns adreslerini kullanabilirsiniz.

185.12.108.2
185.12.109.2

Twitter neden engellendi ?

Bu yolsuzlukları yapan kişiler bundan yaklaşık 5 sene önce de bunları yapmıyorlar mıydı? Elbette yapılıyordu fakat kimsenin haberi olmuyordu, geçtiğimiz yıllarda sosyal medyanın bu kadar ağırlıklı olarak kullanılmamasından dolayı ve insanlarımızın sadece izlediği, televizyon, gazete, dergi vb. yayın organlarına inandığı ve bu yayın organlarınının da sadece ve sadece iktidarın emri altında çalıştıklarından dolayı hiçbirimizin bu olayların var olduğunun bilgisi yoktu.

Twitter ve facebook gibi sosyal medya devlerini engellemelerinin sebebi herkesin kendi kitlesini oluşturabildiği, gerek yalan, gerek gerçek haberler ile belirli kitlelere ulaştığı günümüzde kendi aleyhine olan haberleri engelleyerek, bundan 5 yıl önceki gibi insanları kendi haberlerine inandırmaya çalışmalarıdır. Tabi ki ülkemizdeki bu sosyal medya sayesinde duyduğumuz, öğrendiğimiz birçok bilgi ve döküman mevcut.

Yapılan bu engellemeler tabi ki kesin ve kalıcı bir çözüm değildir ve kalıcı bir çözüm üretemeyecekler, iletilen ve kendimize ait olan dns adreslerini kullanarak ülkemizde erişime kapatılmış tüm internet sitelerine erişim sağlayabilirsiniz.

Yaptıkları bu engellemeler ile o kadar komik duruma düşüyorlar ki, yapılan değişikliklerden dolayı bilgisayar kullanmayı sadece sosyal medya olarak bilen bir topluluğa da zorunluluktan dolayı gerek dns değiştirmeyi, gerekse vpn kullanmayı öğrettikleri için kendilerine de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

iyinet.com

Ben de ekleyeyim;

OpenDNS, Comodo DNS adresleri ile güvenle engelleri aşabilirsiniz. DNS adresi değiştiremem derseniz; Comodo icedragon browser ve tor browser indirip kurarak engelsiz, özgür ve güvenli web keyfini kesintisiz yaşayabilirsiniz.

İzmir Forumu'ndan Alıntı.