Call of Duty: Ghosts PS3 İncelemesi.Çıkış tarihi: 5 Kasım 2013

Yayıncı: Activision

Geliştirici: Infinity Ward

Hikaye

Yeni dünya düzeni

Hayali bir yakın gelecekte geçen Call of Duty: Ghosts, Orta Doğu'nun yaşadığı nükleer felaketten sonrasını konu alıyor.

Savaş sonrası Günye Amerikalı petrol çıkaran uluslardan oluşan bir grup, The Federation adını verdikleri bir oluşum kurarlar ve Orta Amerika'yı ele geçirerek ve Amerika'ya saldırarak yeni ekonomik egemenliklerini ilan ederler.

On yıl sonra, Amerikan askerleri (ve kardeşler) Logan ve Hesh Walker, Federation için savaşan eski bir Amerikan casusunu tespit ettiklerinde işgal edilmiş topraklarda devriye gezmektedirler. Haini takip ederlerken, kardeşler pusuya düşürülür ve Ghosts adıyla bilinen elit bir Amerikan birliği sayesinde kaçmayı başarırlar. Sarsıcı bir devrim sonrasında kardeşler çok geçmeden kendilerini Federation'ın kökünü kurutma amacını taşıyan imkansız bir görevin tam ortasında bulurlar.

Sunum

Savaş sahnesi

Call of Duty: Ghosts, gerçek hayata yakın askeri savaş ile birlikte hayali senaryoları birleştirerek savaşın iç yüzünü etkileyici bir şekilde sunuyor.

İster uzaydaki silahların ateşlenmesiyle alevler içinde kalan İster San Diego sokakları boyunca koşun, ister köpek balıklarıyla dolu denizin derinliklerine dalışa geçin her şey inanılmaz bir gerçekçiliğe sahip. Topçu saldırıları altında sallanan yaprağın ve güneş hüzmelerini görmek tuhaf bir şekilde güzel, tabii savaşın her zaman gri ve kasvetli mekanlarda geçmediğini de belirtmek gerek.

Ses de aynı ölçüde etkili, her görevde baş döndüren ses efektleri ve akıcı konuşmalarla atmosferin içine çekileceksiniz. Heyecanlı oynanış ile birlikte, inanılmaz bir deneyim yaşayarak oyuna bağlanacak ve kolay kolay kopamayacaksınız.

Oynanış

İyi tarafta mücadele edin

Call of Duty: Ghosts, sıra dışı yeni fikirlerle birlikte önceki oyunların başarılarını temel alarak yapılmıştır.

Oyunun en büyük gücü içinde barındırdığı çeşitliliğidir. Epik bir hikaye boyunca, çeşitli karakterleri kontrol edecek (Buna Logan ve Hesh Walker, ayrıca sadık dostları Riley dahil) ve Orta Amerika ormanından yörüngedeki bir uzay istasyonuna kadar (sıfır yer çekimsiz ortam karmaşasıyla) farklı düşman bölgelerinde yer alacaksınız. Her ayarın dehşet verici tehlikeleri bulunmakta ve hayatta kalmak için yeni yetenekler öğrenmenizi gerektirecek.

Gizlilik içeren mücadele hayranları ve silah manyakları istediklerini gördüklerine sevinecekler, tek seferlik görevlerden keyif alanlar ise kendi belirledikleri savaşçılardan oluşan bir ekip kurabilecek ve tek ve çok oyunculu Squads modlarında adrenalin yüklü baskınlar yapabilecekler.Kaynak