Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Standart Sitenize Alexa Rank Kodu Ekleme

Sitenize Alexa Rank Widget Kodu Ekleme

Sitenize alexa sıralama kutusu ekleyerek, tarayıcılarında Alexa Toolbar kullanmayan ziyaretçileriniz hakkında da Alexa'nın bilgi edinebilmesinin sağlanacağı ve bu sayede sitenizin Alexa sıralamasında daha iyi konumlara geleceği düşünülür. Ben bunun çok etkili olacağına inanmıyorum ama bu konuyla ilgili merakla araştırma içine giren arkadaşlara Alexa rank widget kodu ekleme yolunu anlatmak istedim.

İlk olarak Alexa Internet - Traffic Widgets giriniz.
    Kutucuklara sitenizin linkini yazınız.
    "Build Widget" tıklayınız.
    Çıkan kodlardan beğendiğiniz bir tanesini kopyalayın ve sitenizde uygun gördüğünüz bir yere yapıştırınız. En güzel footer'da durur.

Alexa Rank Kodunu Sitenize Eklemezseniz, Alexa İçin Ne Farkeder?

Arama motorları çok link çıkışı yapan siteleri sevmez. Ama hiç link çıkışı yapmayan siteleri de sevmez. Bu yüzden, tüm dünyada güvenilirliği bilinen, mesela Alexa, Dmoz gibi sitelere link vermek faydalıdır. Garantili link önerme işlevini yerine getirmiş olursunuz.

Gelelim Alexa için rank widget yayınlamanın etkisine; bu öyle çok büyük bir ilerleme sağlamaya yeterli olamasa da, küçük bir miktar, alexa sıralamanıza olumlu etki eder. Alexa kendisini öneren siteyi elbetteki sever. Etkinin daha fazla olması için, özellikle, Alexa doğrulamasını da yapınız ki, sizin de Alexa içinde kayıtlı bir yeriniz olsun.

Hani diyeceksiniz ki, "Alexa için kaydolmaya gerek yok, Alexa tüm siteleri görür." Bu içi boş bir iddiadır. Evet görür ama, sitenizin tanımını yapmaz, öylesine bir link olarak görür. Oysa kaydolup, doğrulayarak, sitenizin istediğiniz şekilde tanımlanıp, Alexa üzerinden doğru hedeflendirme ve kategorizasyona göre yerleşimini sağlarsınız.

Daha fazla ilerleme için de, Alexa linkiniz üzerinden uzun süreli hit almak, sitenizi ziyaret edenlerin Alexa Sparky, ya da en azından Alexa Toolbar kullanmaları gerekir. Bunu sağlamak bizim elimizde değil. Ama bu şekilde Alexa Sparky veya Alexa Toolbar kullanarak Karşılıklı dolaşım yapılan dayanışma grupları var. Bunlara katılmanızı öneririm.

Not: Alexa Widget scripti Kasım 2016'da iptal edilmiştir.

Alıntı WeBMasteR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sitenize alexa sıralama kutusu ekleyerek, tarayıcılarında Alexa Toolbar kullanmayan ziyaretçileriniz hakkında da Alexa'nın bilgi edinebilmesinin sağlanacağı ve bu sayede sitenizin Alexa sıralamasında daha iyi konumlara geleceği düşünülür. Ben bunun çok etkili olacağına inanmıyorum ama bu konuyla ilgili merakla araştırma içine giren arkadaşlara Alexa rank widget kodu ekleme yolunu anlatmak istedim.

Usta, Alexa rank widget kodu ekleyerek, illa ki bir etki sağlanır değil mi? Tarayıcılarında Alexa toolbar kullanmayanların da bu widget sayesinde site istatistiklerine kaydolacağını düşünüyorum ben de. Alt kısımda da belirttiğin gibi, böyle otoriter sitelere link vermek gayet uygundur.

Blog Başlıkları
    5

direkt kod:

Kod:
    <a href="https://www.alexa.com/siteinfo/webmaster.bbs.tr"><script type="text/javascript" src="https://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=webmaster.bbs.tr"></script></a>
    Koddaki webmaster.bbs.tr yerine kendi sitenizi yazın.

Blog Başlıkları
    5

Kaynak vererek paylaştım bir yerde.

Teşekkürler İşe Yaradı

ben ekleyemedim yardımcı olur musunuz lütfen kodu ekliyorum ancak görüntüleyemedim?

Alıntı meyrenam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ekleyemedim yardımcı olur musunuz lütfen kodu ekliyorum ancak görüntüleyemedim?
    Hoş geldin [MENTION=983]meyrenam[/MENTION] arkadaş. Nereye ekledin de görünmedi? Bir bakabilir miyiz?

bi yan menüye ekledim en alta bir de footer mavi kısma ekledim ayrı ayrı olmadı gözükmedi

Alıntı meyrenam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi yan menüye ekledim en alta bir de footer mavi kısma ekledim ayrı ayrı olmadı gözükmedi

Sakıncası yoksa eklediğin sitenin adresini alabilir miyiz? Bakalım derken onu kastetmiştim.

10. Standart

bu siteye eklemeye çalıştım ama olmadı https://www.kalitelibeslenme.com/

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)