Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Standart Android TV Box'larda Disney+ Ses Sorunu Çözümü

Hiremco Enjoy+ Disney+ Yükleme ve Ses Sorunlarını Çözme
    Özellikle Widewine L1 lisansı olmayan TV Box'larda öncelikle Disney+ uygulaması henüz Play Store'dan indirilemiyor. Ama kendimiz bu tür uygulamaları paylaşan sitelerden .apk dosyası olarak indirip kuruyoruz.
    Ben Hiremco Enjoy+ Android TV Box için APKCombo sitesinden takip ederek güncel Disney+ uygulamasını indirip kuruyorum. Bugüne kadar özellikle 5.1 ve diğer gelişmiş biçimler olan E-AC3, DTS, DTS-HD, AAC ve Dolbuy TrueHD ses formatları ile kaydedilen içeriklerde sorun yaşıyordum ama bugün nihayet bu sorunu çözdüm.

Sorunun lisanstan ziyade cihaz ayarlarından kaynaklandığını düşünüp Hiremco Enjoy ayarlar paneline girdim. Oradan Cihaz Tercihleri'ne...

Cihaz Tercihleri'nden Ses ayarlarına girdim.

Bu ekranda Biçimleri seçin yazan yerdeki seçenek varsayılan olarak Otomatik ayarda kayıtlı. Bu ayarda ses biçimlerinden çoğunu aktifleştiremiyoruz. Bu nedenle o ayarı Manuel'e getirelim.

Ve gelen ekranda ses biçimlerinin hepsini etkinleştirelim.

Bu ayarları yaptıktan sonra artık Disney+ ile hiçbir ses sorunu kalmıyor.

21.09.2022 tarihli güncellemesi ile Disney+ 2.11.2 RC1 versiyonunda uygulamadaki sorunların birçoğu hallolmuş gibi görünüyor. Tabi ses sorunu yaşamamak için yukarda bahsettiğim ayarları yapmalısınız.
    Bu versiyonu ve her zaman güncel versiyonu indirmek için APK Combo sitesinden faydalanabilirsiniz. Sahibini bilmiyorum ama site güvenli: https://apkcombo.com/tr/disney-plus/...ey.disneyplus/

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bu Konu için Etiketler