Akçayel Özel Dedektif Bürosu
Tecrübeli, Emekli Dedektifler

Emekli memur dedektifler
Bazı dedektiflik firmalarıında büyük puntolarla kamudan emekli 20 30 40 50 (anne sütünü emmeye başladığı andan itibaren)
tecrübe ile hizmet vermekteyiz ibareleri bulunmaktadır. Bu da bir tür müşteriyi aldatma tekniğidir. Nedenine gelince
Emekli devlet memuru olduğunu söyleyenler arasında röntgen teknisyeninden hademeye kadar dedektif olan insanlar var bunlar
dışında tecrübeleri kamu sektörü bile olmayan bakkal gibi esnaflar var.Bu kişileri zaten dikkate bile almıyoruz.
Ama kamu görevi ile özel dedektifliği ilişkilendirmek kesinlikle yanlıştır neden derseniz. Özel dedektifliğin yasası yok
ve bu kişiler bu işi yapacak diye bir kanun olmamaktadır. Bu kişiler 20 30 yıl devletimizin değişik kadrolarında çalışmış
Emniyet dahi olsa (örneğin trafik şube) bunu tecrübe olarak göstermektedir. Örneğin hiçbir genel kolluk kuvvetinde boşanma
davasına delil toplama çalışması yapıldığını görmedim. Sizinde gördüğünüzü sanmıyorum ama insanlar ibareyi görünce hemen kandırılıyorlar.
Bunun dışında madem devlette bu konuda tecrübeli idiniz neden ayrıldınız. İstisnalar var ama bu kişilerin çoğu zaten yaptıkları
yüz kızartıcı suçlar nedeni ile görevlerinden atılmış kişilerdir.Bu nedenle ki bu kişilerin geçmişine değil şu anki tecrübelerine
size vereceği tavsiyelerden konuya ne kadar hakim olduğuna bakın. Bir diğer grupda 60 yaşına gelmiş sahada çalışıyorum ben izliyorum
atlıyorum zıplıyorum diyenler. (atlamak zıplamak zaten filmlerde olur) Bu kişilerin 12- 14 saat bir arabanın içinde tuvaletlerini
bile yapmadan durmaları imkansızdır. Yanlarındaki ekip yapar( İşi yapamazlar demiyorum ama bu da bir kuru laf kalabalığıdır.)
Sizin gideceğiniz firma en az 2 firma olmalıdır. Size neler yapabileceğini neler yapamayacağını anlatmalıdır farklı görüşler almalısınız.
Fiyat konusuna gelince her şeyde olduğu gibi ucuzun etin yahnisi gibidir. Unutmayınki bir özel dedektif eğer fiyatını çok
düşük söylüyorsa yapacağı işin maliyetinden kesiyordur yani size vereceği hizmet kalitesinden.Tabi bir de uçuk rakamlar söyleyenler var.
Bunlarda hala esnaf olan şahıslar. Ticarette kazık atmak farzdır mantığıyla hareket ederler.
Bir diğer konuda dedektif firmalarının anlaşmalarında çalışmanız 10 gündür bugun ödemeyi yaparsınız yarın işe başlarız 10 gün sonra
dosyanızı teslim ederiz bu süre zarfında sizinle hiç irtibata geçmem. Neden geçmiyor çünkü çalışmayı 10 gün yapmayacak 2-3 gün
çalışma yapıp dosyanızı teslim edecektir. Sizinle irtibata geçmemiz gerekir çünkü bizim görüp şüphelenmediğimiz ama sizin

şüpheleneceğiniz birşeyler karşımıza çıkabilir. Örnek vermek gerekirse aile dostlarınızdan biriyle buluşmuştur bizim için bu problem değildir.
Fakat bu aile dostu kişi eşinizle buluştuğunu veya eşiniz bu kişiyle buluştuğunu söylemezse burada bi problem vardır ve belkide
işin can alıcı noktasıdır.
Kısaca özetlemek gerekirse internette tecrübeli dedektif cümlelerine aldanmayın. Gidin görüşün ve dedektiflik konusunda ne kadar
konuya hakim olduğuna kanaat edin iki kelimeyi yan yana getiremeyen kişileri hemen fark edeceksiniz.

dedektif bürosu istanbul dedektif
gebze dedektif
kocaeli dedektif