Websitesi olan herkes kullanıcıların site içindeki etkileşimini arttırmak için uğraşıyor ancak sitenizin kimyası herkese uymaz. Sadık kullanıcılar için daha fazla farklı kullanıcıya ulaşmanız gerekmekte. Sitenizi ziyaret eden her kullanıcı sitede uzun süre kalmayabilir veya beğenmeyebilir. Her kullanıcının beğenebileceği ve istediği bir site yapmak imkansız olduğu için, siz siteniz için sadık kullanıcılar bulmalısınız. Sadece ücretli reklam yaparak gerekli kullanıcı sayısına ulaşamazsınız bu bir hayli masraflı olur. Uzun vadede sürekli hit için seo işlerine adım atmanız gerekmekte. Seo nedir ne değildir öğrenmek için Seo'ya Giriş yazımızı okuyun.

Bir niyet aldınız ve seo işlemlerine başladınız ancak kelime bulma ve bu kelimeleri sıraları takip etmek sıkıntı. Seo işlemlerini yapıyorsunuz ancak yaptığınız seo işe yarıyormu ilerleme veya gerileme mevcutmu bilmiyorsunuz. Sıranızı dilerseniz ücretsiz bir şekilde sıra bulucu sayfamızdan kontrol edebilirsiniz.
Kelime sayınız arttıkça ücretsiz sıra bulucu sistemi sizin için çözüm değildir. 7-8 tane farklı kelimeyi hergün takip edip bunları kendiniz veya firmanız için rapolamak oldukça masraflı. Nakit olarak olmasada iş gücü olarak masraflı olur.
Ücretsiz olarak istediğiniz kelimeyi kontrol ederken her daim sol tarafta alternatif kelimeleri görürsünüz. Bu kelimeler sizin sırasını kontrol ettiğiniz kelimenin alternatif kullanım şekilleridir. Alternatif kelimelerin popüleritesi sizin hedef keimenizden yüksekte olabilir düşükte. Malum bir arama yaparken herkes aynı kelimeyi yazarak arama yapmıyor. Kullanıcılardan doğan farklılar sizin için potansiyel kullanıcı kaybıdır.
Bu tür varyasyonlardan dolayı daha fazla kelime için seo yapmak daha mantıklı. Bu kadar kelimeyi takip etmekte takibi dert. Her seferinde tek tek kontrol et rapola, ertesi gün tekrar kontrol et tekrar raporla tamamı ile boşuna iş yükü. Burada Sıra bulucu takip sistemi devreye giriyor.
Sıra bulucu takip sistemi sizin belirlediğiniz kelimeleri günlük olarak takip eder. Günlük, haftalık ve aylık olarak yükseliş ve düşüşünüzü rapor eder. Bir kelime için seo yapmaya başladığınızda yaptığınız seo işe yarıyormu yaramıyormu bilirsiniz. Sadece sıranızı değil sizin belirlediğiniz rakiplerinizide aynı kelimelerde sırasını takip eder. Rakiplerinizin uyguladığı reklam, seo, sosyal medya gibi kampanyalar ile sizin yaptığınız kampanyaları karşılaştırıp doğru yolda olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.
Sonuç olarak sistem sizin seo işlemlerinizdeki otokontrolunuz gibidir, ne yaptığınızı ve ne yapmanız gerektiğinizi anlayabilmeniz için bir raporlama sisemidir. Yaptığınız işlerinizin ne gibi sonuçlar doğurduğunu bilmezseniz sonraki işlemlerde ne yaptığınızın bir önemi kalmıyor.

x kelimesi için bir kampanyanız mevcut tanıtım yazısı ve backlink alıyorsunuz ancak ancak ihtiyacınız olan bir sosyal medya kampanyasıdır yada ilgili içeriğin iyileştirilmesi, çoğaltılması veya spam yüzünden azaltılması olabilir ancak siz backlink veya tanıtım yazısı almaya devam ettiğiniz sürece sıranızda bir ilerleme olmaz. Burada kelimenizin günlük sırasını takip ettiğinizde soruna bir adım daha yaklaşırsınız.

Kaynak : https://fixerkit.com/tr/content/14/s...steminin-onemi