Samsung, sıradaki amiral gemisi Galaxy S5?i tanıtmadan önce geçen yılki amiral gemisi cihazlarını Android?in en son sürümü Android 4.4.2 KitKat?a güncellemek istiyor gibi görünüyor. Şirket Galaxy Note 3?den sonra şimdi de Galaxy S4 (GT-I9500) modeli için Android 4.4.2 KitKat güncellemesini başlattı.

Yeni Android 4.4.2 KitKat güncellemesinin küçük arayüzü değişikliklerinde en dikkat çeken özelliği, şimdiye kadar birçok cihazda kullanılmış çok renkli simgelerin yerine, beyaz durum çubuğu kullanımı oldu. Telefon ayrıca son güncelleme ile performans artışı gösterdi ve benchmark puanlarında her zamankinden daha yüksek puan aldı.

Samsung, hızlı erişim için kilit ekrana doğrudan bir kamera kısa yolu ekleyerek, kilit ekranını geliştirdi ve artık müzik dinlerken albüm kapağı tam ekranda görünür oldu.

Samsung?un klavye düzeni ise manzara modunda yazarken kolay ve çok daha hızlı kullanılmak üzere geliştirilmiş. Çekirdek Android 4.4.2 değişiklikleri ise şunlar: kablosuz baskı, yeni emojis desteği, Hangoust SMS / MMS için stok mesajlaşma uygulaması, seçim ayarları altında varsayılanı değiştirme seçeneği ve daha fazlası.

Güncelleme aşama aşama yayınlandığı için henüz bulunduğunuz ülkede mevcut olmayabilir ama merak etmeyin, çok yakında gelecek.

Galaxy S4, Android 4.4.2 KitKat güncellemesi yapmak için bilgisayarınıza cihazınızı bağlayarak Samsung Kies kullanabilirsiniz. Veya sadece Samsung?un OTA (over-the-air) hizmeti kullanarak güncelleştirmek için. OTA yoluyla firmware indirmek ve yüklemek için, Ayarlar> Diğer> Cihaz Hakkında > Yazılım güncelleme> Güncelleme.

Sonraki sayfalarımızda Galaxy S4?ün Android KitKat 4.4.2 işletim sistemi ile nasıl görüneceğini ekran görüntüleri ile inceleyebilirsiniz.Daha Fazlası için KaynakKaynak