Her Ülkenin Yemek Kültürü Farklıdır

Her ülke kültürüne özgü yemekleri ile tanınır. İtalyan mutfağı deyince akla pizza ve spagetti gelir. Fransız mutfağı daha zengindir; fakat özellikle escargot ve kruvasan ile tanınır. İngiliz mutfağının en ünlü yemeği ise Yorkshire pudingidir. Durum Türk mutfağına gelince biraz daha karışık bir hale gelir. Birçok farklı kültüre ev sahipliği yapan Türkiye’de, ünlü yemekleri saymaya kalksak sayfalar yetmez. Fakat bir yabancıya sorulduğu zaman hiç kuşkusuz döner ve şiş kebap cevabı alınır.

Döner, iskender tüm ülkede birçok kebapçı tarafından yapılıyor. Fakat her kebapta olduğu gibi, dönerde de lezzet ustadan ustaya değişiyor. Yağ oranı, pişmişlik, kullanılan et derken her kebapçının döneri farklı oluyor ve farklı damak tatlarına hitap ediyor.

Sadece döner de değil. Dönerden yapılan İskender de kültürümüze ayrı bir yemek olarak çoktan girdi. Hatta birçok kebapçı dönerci olarak değil İskenderci olarak açılıyor. Sebebi ise İskender’in birçok insan tarafından dönere tercih edilmesi.

Kültürümüze mal olmuş bu iki lezzeti yapan birçok firma arasında Sait İskender 40 yıllık tecrübesi ve İstanbul’da bulunan 3 şubesinde beğeniyle tercih ediliyor. Balıkesir ve Gönen yöresinden temin edilen etleri, Entegre tesislerinde hijyenik ve sağlıklı olarak işliyor. Böylece Laleli, İstinye, Kasımpaşa, Sirkeci ve Şirinevler’de yaşayanların aşina olduğu klasik Sait İskender lezzeti oluşuyor.

ISO 22000 (Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi), ISO 9001 (Kalite Yönetim Sistemi) ve Helal Gıda Yönetmeliklerine uygun olarak kurulan ve 60 ton et işleme kapasitesine sahip Sait Döner Et İşleme tesisi hazır döner çeşitleriyle ev dışı tüketim pazarında döner satan işletmelere güvenilir, sağlıklı ve lezzetli dönerini sunuyor.

Web Sitemiz: http://saitiskender.com/