Alpemix - Uzak Masaüstü Yardım Proğramı

Alpemix uzaktan destek, sunum ve eğitim yazılımıdır. Alpemix sayesinde farklı yerlerdeki tanıdıklarınızla, aynı bilgisayarın başında yan yana oturuyor gibi çalışabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolaydır ve kurulum gerektirmemektedir. Hemen bilgisayarınıza indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Üyelik zorunlu değildir ve ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Diğer bilgisayarlara bağlanmak için iki tarafın da herhangi bir ayar yapmasına gerek yoktur.Programın ekrana getirdiği ID ve Parolayı karşı tarafa iletmek yeterlidir. Alpemix'in Kullanım Alanları: Destek ve Bakım: Bilgisayarında sorun yaşayan müşterinizin, aile yakınlarınızın, arkadaşlarınızın bilgisayarına uzaktan bağlanarak onlara yardım edebilirsiniz. Karşınızdaki kişinin herhangi bir ayar yapmasına veya teknik bilgisinin olmasına gerek yok.

Eğitim, Sunum, Toplantı: Farklı yerlerdeki birden fazla ekip arkadaşınızla, aynı anda bir bilgisayar üzerinde tartışabilir, sunum yapabilirsiniz. Müşterilerinize bir ürününüzün demosunu yanına gitmeden bilgisayarınızdan yapabilirsiniz. Uzman olduğunuz konuda birden fazla kişiye aynı anda uzaktan eğitim verebilirsiniz. Şirket İçi Kullanım: Firmanızın tüm çalışanlarının kendi arasında yazılı mesajlaşma, sesli iletişim, dosya transferi yapabilmesine olanak tanır. Farklı yerlerdeki çalışanlarınızın projeler üzerinde ortak çalışmalarına olanak tanır.

Çalışanlarınız farklı konumlarda olsa dahi bilgi işlem çalışanlarınızdan kolayca destek alabilir. Ayrıca: Alpemix'de sesli iletişim özelliği ve gelişmiş dosya transfer özelliği de bulunmaktadır. Bağlantı kuracak iki uç, güvenlik duvarlarının, NAT cihazlarının arkasında olsa dahi, Alpemix karşı tarafla birebir bağlantı kurar. Sisteminizde herhangi bir ayar yapmanız gerekmez. Alpemix' de tüm iletişim yüksek güvenlik standartları seviyesinde gerçekleştirilir. Anahtar iletimlerinde 1024 bit RSA kullanılır. Anlık verilerin şifrelenmesinde AES kullanılır.

Benzersiz Kişi Listesi Oluşturma: Yakınlarınızı, çalışma arkadaşlarınızı, müşterilerinizi listenize ekleyip Alpemix i daha kolay kullanabilirsiniz.Bir kaç tıklamayla dosya transferi, sesli iletişim, sunum, destek, anlık mesajlaşma fonksiyonlarını listenizdeki kişilerle anında kullanabilirsiniz.

Müşterileriniz sisteme kayıt olmalarına gerek kalmadan sizin belirleyeceğiniz şifre ve parola ile Alpemix'i kullanarak anında size ulaşıp destek isteyebilir. Siz veya bağlantı kuracağınız kişi güvenlik duvarlarının, NAT cihazlarının arkasında olsa dahi, Alpemix karşı tarafla birebir bağlantı kurar. Sisteminizde herhangi bir ayar yapmanız gerekmez. Siz ve karşınızdaki kişi kurulum yapmadan aynı programı kullanırsınız. Diğer yazılımlarda olduğu gibi server ve client olmak üzere iki ayrı yazılım kullanma gibi bir durum yoktur. Yine port yönlendirme vs. gibi ayarlarla uğraşma gibi bir durum yoktur.

Alpemix ile neler yapılabilir?

Müşterilerinize uzaktan destek verin
Ürün demolarınızı müşterilerinizin yanına gitmeden uzaktan yapın
Evdeki bilgisayarınızdan ofisteki bilgisayarınıza bağlanıp evden çalışmaya devam edin
Uzman olduğunuz bir bilgisayar yazılımı hakkında çalışma arkadaşlarınıza uzaktan eğitim verin
Farklı ortamlarda bulunan birden fazla çalışma arkadaşınızla aynı bilgisayar ekranı üzerinde tartışın
Tüm çalışanlarınızı belirli bir hiyerarşik yapıda tanımlayarak bir birleri ile sesli iletişim, yazılı mesajlaşma, dosya transferi, ekran paylaşımı yapabilmelerini sağlayın
Sürekli açık olan ve başında kimsenin bulunmadığı bilgisayarlarınıza istediğiniz zaman kolayca bağlanın

Aşağıda anlatılan senaryolardan birisi size tanıdık geliyorsa, uzak masaüstü için bulabileceğiniz en hızlı ve kolay çözüm Alpemix!

Müşterilerime oturduğum yerden uzaktan teknik destek vermek istiyorum.
Uzaktaki bir arkadaşım bilgisayarında sorun yaşıyor ve benden yardım istiyor. Fakat bilgisayar bilgisi zayıf olduğu için yardımcı olamıyorum.
Dışarıda iken laptopımdan evdeki bilgisarıma ulaşıp, sanki evdeymişim gibi işlem yapabilmek istiyorum. Gerekirse iki bilgisayarım arasında dosya aktarımını güvenli olarak yapabilmeliyim.
Farklı şehirlerdeki, farklı ülkelerdeki müşterilerime ürünlerimin demosunu, yanlarına gitmeden kendi bilgisayarım üzerinden uzaktan yapmak istiyorum.
Çok sayıda müşterim var. Ve birden fazla teknik destek veren çalışanım var. Çalışanlarım ve müşterilerim herhangi bir yere üye olup birbirlerini listelerine eklemeyle uğraşmamalı. Kullanıcı adı ve parolalarını ben belirleyebilmeliyim. Ve bu kullanıcı adıyla giriş yaptığı zaman müşterilerim tüm teknik destek veren çalışanlarımı görebilmeli. Ve kolayca uzaktan destek alabilmeli.
Üzerinde çalıştığımız bir proje var. Ekip arkadaşlarım ve müşterim farklı şehirlerde. Projenin çizimi üzerinde uzaktan tartışıp fikir alışverişinde bulunmamız gerekiyor.
Ben bazı bilgisayar programlarını çok iyi derecede biliyorum. Ve bu konuda üç arkadaşıma aynı anda uzaktan ders vermek istiyorum. Uzaktan ders verirken sesli iletişim seçeneği de olmalı. Ve arkadaşlarım anlatımım esnasında ekranın herhangi bir yerinde soracağı soruyu gösterebilmeli. Ve arkadaşlarıma izin verip onların da ekranım üzerinde yaptığım şeyleri tekrar yapmalarına imkan sağlayabilmeliyim.
Şirketimizin birimleri farklı binalarda, farklı şehirlerde ve bazı birimleri de farklı ülkelerde. Farklı ülkedeki çalışanlarım bile benim kendi bilgi işlem çalışanlarımdan uzaktan destek alabilmeli. Çalışanlarım güvenli olarak dosya gönderimi yapabilmeli ve aynı ekran üzerinde projelerimizi uzaktan tartışabilmeli. Tüm çalışanlarımın bir yere üye olmasına gerek kalmadan benim belirleyebileceğim kullanıcı adı ve parola ile şirketimizin diğer çalışanlarına kolayca ulaşabilmesi gerekiyor.
Sadece şirket içindeki bilgisayarlar arasında iletişim kurulmasını istiyorum. Şirket dışındaki bir bilgisayardan şirket içine veya şirket içindeki bir bilgisayardan şirket dışına bağlanılmasını engellemek istiyorum. Ve istersem bu kısıtlamanın belli kullanıcılara uygulanmamasını sağlamak istiyorum.Resimli anlatım için tıklayınız
Kendi müşterilerime kullanıcı adı tanımlayarak direk liste üzerinden ulaşmak güzel.Ancak benim yüzlerce müşterim var. Her birine tek tek kullanıcı adı tanımlayamam diyordanız Grup Parolası kavramı ile bu zorluğu kolayca aşabilirsiniz.Bu özellik için firmanızın en az 1 pro kullanıcı hakkı olması yeterli.Resimli anlatım için tıklayınız
10 adet bilgisayarı müşterilerim veya çalışanlarım için ortak kullanıma açmak istiyorum.Bir bilgisayara aynı anda 1 kişi uzaktan bağlanıp kullanabilsin. Kullanımda olan bilgisayarı listemde görebileyim.Ve IP sınırlaması vs. gibi ayarları bu bilgisayarlar için yapmak istiyorum.Bu özellik için firmanızın en az 1 pro kullanıcı hakkı olması yeterli.Resimli anlatım için tıklayınız

Tüm bunları sisteminizde hiç bir ayar yapmadan anında Alpemix ile yapabilirsiniz.

Resmi Sayfa: https://www.alpemix.com/

İndirme Bağlantısı: https://www.alpemix.com/site/Alpemix.exe

Kaynak: Alpemix - Ücretsiz Uzak Masaüstü Yardım Proğramı