Çoklu dosya biçimlerini destekleyen en iyi ortam yürütücüHemen hemen tüm formatlardaki video ve müzik dosyalarını oynatmak istiyorsanız, VLC media player muhtemelen aradığınız cevap..
VLC media player geliştiricilere göre 500 milyondan fazla indirme sayısı ile en başarılı açık kaynak multimedya oynatıcı. VLC media player, özellikle , iTunes, ve RealPlayer'a güçlü bir alternatif. Hafif, hızlı, kullanımı kolay ve en önemlisi, neredeyse her şeyi oynatır.


Mac OS X 10.1'den 10.6'ya kadar uyumlu VLC media player versiyonlarının mevcut olduğuna dikkat ediniz. Ana indirme linki OS X 10.5 ve yukarısıyla uyumlu 64 bit Intel versiyonu için olan versiyon 2'dir. Fakat, OS X 10.4.11 Intel Mac'ler için VLC Player'ı burada bulabilirsiniz. Geliştiriciler Mac OS 9 için bir VLC media player versiyonu olmadığını ve asla olmayacağını söylüyorlar..
https://sourceforge.net/projects/vlc/files/1.1.12/macosx/vlc-1.1.12.dmg/download">versiyon 1.0 yayınlanalı iki buçuk yıl oldu ve versiyon 2 ("İkiçiçek") yeni bir arayüz, daha hızlı çözümleme, daha fazla format desteği ve HD ve BluRay oynatma özelliği getiriyor. Bununla birlikte bugün hala en stabil, esnek ve hafif ses ve video oynatıcısı olarak kalıyor. Diğer medya oynatıcılar nadir formatları bir codec indirdikten sonra oynatmaya başlatırken veya oynatmayı açık şekilde reddederken, VLC media player MPEG'den FLV ve RMBV dosyalarına kadar yığınla formatın üstesinden gelir. Versiyon 2, 10 bit kod ve ayrıca H.264, MPEG-4/Xvid ve Webm için multi-threaded çözümleme desteği gibi bazı önemli eklentiler de gördü.
Video dosyalarının tamamlanmamış parçalarını oynatmasından dolayı, VLC media playerı indirmekte olduğunuz dosyalara ön izleme yapabilmek için kullanabilmeniz de ayrıca işe yarar bir unsurdur. Fakat VLC media player sadece video yürütmek için değildir. Ayrıca ESPN, Reuters ve National Geographic gibi kanallara erişmenizi sağlayan Channels.com gibi video kanalı akış servisleriyle muhteşem bir bütünleşme sunar. Sadece çalma listesine sağ tıklayın veya CMD-click yapın, Services Discovery ve Channels.com'u seçin. Sonrasında Channels.com VLC media player çalma listenizde görünür olacak. Mevcut kanallardan farklı kategorileri ortaya çıkarmak için üzerine tıklayın. İstediğiniz kategoriye tıklayın ve tüm müsait kanalların bir listesi VLC media playerda görünür hale gelsin. Sadece izlemek istediğiniz kanala tıklayın ve akış neredeyse anında başlasın.
VLC media player ayrıca büyük bir kısayol tuşu desteğine sahiptir ve eğer kısayolları öğrenmek için vakit ayırırsanız farenize dokunmadan kontrol edilebilir hale gelir. Eğer DVD veya video dosyaları izliyorsanız, bu bir mesele değil. Müzik için, aşağı yukarı tüm dosyaları oynatır ve ekolayzer ve çalma listesi oluşturma özellikleri sunar. VLC media player bir medya yöneticisi olarak iTunes kadar sezgisel değil, ama dosya formatları açısından çok daha fazla esnek bir oynatıcı. Dosyalarınızı dönüştürmek için bile VLC kullanabilirsiniz ve oynatacağı tüm format ve fiziksel medyanın üstüne, birçok akış protokolleri ve TV kartları desteklenmektedir.
VLC media player video dosyalarınıza altyazı eklemeyi de kolay hale getirir - sadece SRT dosyasını videonun olduğu klasöre ekleyin ve videoyu otomatik olarak altyazıyla beraber oynatsın.
Son olarak, arayüz Mac'deki Versiyon 2'de bir miktar geliştirilmiş. Aslında, Mac arayüzü her şey için tek bir pencereyle Windows arayüzünden oldukça şık görünüyor. Fakat, sadece 2 renk mevcut: Lion grisi ve QTX siyah. Ayrıca yeni uzantı desteği ve daha iyi Lion bütünleşmesi var. Tercihler menüsü hala boğucu olmaksızın kapsamlı ve çevrimiçi geniş dokümantasyon bulunmakta. .
VLC media player v KMPlayer, VLC media playerla bir video nasıl döndürülür, VLC media playerda ses ve video nasıl senkronize edilir ve VLC media playerla altyazılar nasıl kullanılır gibi bazı blog yazılarımızı kontrol etmeyi unutmayın.
VLC media player hata için çok küçük. Diğer oynatıcıların başarısız olduğu en inatçı dosyaları başarıyla oynatan mükemmel bir hafif medya oynatıcı.

Artıları
  • Kullanımı ücretsiz
  • Neredeyse her şeyi oynatır
  • Mükemmel kısayol tuşu desteği
  • Hafif
  • Web kanal akış servisleriyle bütünleşme
  • Versiyon 2'de daha şık görünümlü arayüz
  • Versiyon 2'de daha fazla format desteği
  • Bluray ve HD oynatır

VLC Payer 2.1 Sürümü ile Gelen Yenilikler


İki yıllık çalışmadan sonra VideoLAN ekibinin dağıtıma sunduğu VLC 2.1 Rincewind medya oynatıcısı yeni bir ses çözücü, donanım çözücü, donanım kodlayıcı, mobil platformlara özel versiyon ve Ultra HD desteği içeriyor. 2.1 güncellemesinden sonra daha fazla dosya formatı desteklenir hale geliyor.

Rincewind ile gelen yeni çözücünün verimi daha yüksek. Windows PC, Mac OS X 10.6 ve üstü, Android Jelly Bean ve Linux uyumlu sürümlerde donanım destekli video çözme dönemi başladı. Intel HD görüntü devresini içeren işlemciye sahip sistemler için iyi haber olsa gerek. Aynı zamanda binlerce sorun ortadan kaldırılıyor. Bu sebepten ötürü güncellemenin indirilmesi tavsiye ediliyor.
32 ve 64 bit sürümleri olan uygulamada 5.1, 6.1 ve 7.1 kanal ses için destek sunuluyor. OpenGL, OpenGL ES video desteği mobil cihazlara avantaj sağlıyor. OS X için VDADecoder, Android için MediaCodec, Linux için VDPAU, Windows için Intel QuickSync Video desteği veriliyor. Yeni nesil altyazı formatları da kullanılabilir hale getirilmiş.


İndirin: https://vlc-media-player.tr.softonic.com/

Kaynak: VLC 2.1 ile Tüm Medyaları Oynatın