Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Standart Beşiktaş 1-1 Porto | Kartal Tarih Yazdı

Şenol Güneş, Beşiktaş ile de Tarih Yazdı!
    Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi G Grubu'nda sahasında ağırladığı Porto ile 1-1 berabere kaldı. Kartal, 11 puana yükselerek tarihinde ilk kez ve liderliğini garantileyerek gruplardan çıkma başarısı gösterdi. Siyah-Beyazlılar, son maçlara girilmeden lider olarak gruptan çıkmayı başardı ve Türk Futbol Tarihi'nde bir ilke imza attı.

Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş fırtınası esmeye devam ediyor. Siyah-Beyazlılar, G Grubu 5. hafta mücadelesinde sahası Vodafone Park'ta Porto'yu ağırladı. Kartal, 1-1 berabere biten maç sonunda 11 puana yükseldi ve tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura çıkma başarısı gösterdi. Beşiktaş ayrıca Türk Futbolu'nda bir ilke de imzasını attı. Kara-Kartal, Şampiyonlar Ligi gruplarından lider olarak çıkan ilk Türk Takımı olmayı başardı.

MAÇTAN DAKİKALAR...

Maçta ilk düdük çaldı ve karşılaşma başladı...

9. dakikada Sergio Oliveira, Tolgay Arslan'a yaptığı sert hareket sonrası hakem Lahoz'dan sarı kart gördü ve gelecek maçta cezalı duruma düştü.

19. dakikada Ryan Babel'in ceza sahası dışından çektiği mükemmel şutu kaleci Jose Sa güçlükle çıkardı.

22. dakikada Maxi Pereira sarı kart gördü.

Porto dengeyi bozdu

29. dakikada Porto 1-0 öne geçti. Konuk ekip yaptığı duran top organizasyonuyla Beşiktaş savunmasının dengesini bozdu. Ceza sahasında topla buluşan Felipe, düzgün bir vuruşla, Porto'yu üstünlüğe taşıdı.

Beşiktaş'ın yıldızı Talisca, Porto ağlarını sarsarak Şampiyonlar Ligi'ndeki gol sayısını 3'e çıkardı.

Kartal beraberliği yakaladı

Beşiktaş, dakikalar 41'i gösterdiğinde beraberliği yakaladı. Cenk Tosun klas hareketlerle ceza sahasına sokuldu. Milli futbolcu boşa çıkan Talisca'ya nefis bir pas verdi. Brezilyalı yıldıza sadece boş kaleye topu göndermek kaldı: 1-1.

Karşılaşmada ilk yarı beraberlikle sona erdi.

İkinci yarı öncesinde sakatlanan Dusco Tosic'in yerine, Gary Medel oyuna dahil oldu.

..Ve ikinci yarı başladı.

Babel'in füzesi!

Beşiktaş, ikinci yarı itibariyla Porto üzerindeki baskısını artırdı. 55 dakika itibariyla Kartal rakip sahaya yerleşti.

Siyah-Beyazlılar 57. dakikada üstünlük sayısına çok yaklaştı. Hollandalı yıldız Ryan Babel'in ceza sahası dışından çektiği füze üst direkte patladı.

90. dakikada yerine Negredo'ya bırakan Quaresma, yine maçı izleyenleri kendisine hayran bıraktı.

Üst üste pozisyonlar

61. dakikada Ricardo Quaresma kısa bir resital sergiledi. Portekizli yıldız muhteşem hareketle rakiplerini ekarte etti. 34 yaşındaki yıldızın şutunu kaleci güçlükle kornere çeldi.

62. dakikada ise Porto gole çok yaklaştı. Vincent Aboubakar, sağ kanatta Medel'i geçti. Ceza sahası içinde top Ricardo Pereira'nın önünde kaldı. Ayağının duşuyla çektiği şut auta gitti.

65. dakikada Gökhan Gönül, taç çizgisinde topa elle müdahele edince maçtaki 4. sarı kartı gördü.

80. dakikada Ricardo Pereira, yerini Jesus Corona'ya bıraktı.

85. dakikada Porto'da Marcano'nun kafa vuruşu, Fabri'nin kontrolünde auta gitti.

87. dakikada golün sahibi Talisca, yerini Oğuzhan Özyakup'a bıraktı.

90. dakikada Ricardo Quaresma, yerini Alvaro Negredo'ya bıraktı.

Maçta başka gol olmadı ve Beşiktaş 1-1'lik sonuçla Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura çıkmayı garantiledi. Kartal, son hafta öncesinde gruptan lider olarak çıkarken, bu Türk Futbol Tarihi'nde bir ilk oldu.

BEŞİKTAŞ-PORTO
    STAT: Vodafone Park
    HAKEM: Mateu Lahoz
    BEŞİKTAŞ: Fabri, Gökhan, Pepe, Tosiç, (Medel DK45.), Adriano, Quaresma, (Negredo DK.90), Atiba, Tolgay, Talisca, (Oğuzhan DK.87) Babel, Cenk
    PORTO: Jose Sa; Maxi Pereira, Felipe, Marcano, Alex Telles, Danilo, Herrera, Sergio Oliveira, Ricardo Pereira, Brahimi, Aboubakar
    SARI KARTLAR: DK.9 Sergio Oliveira, DK.22 Maxi Pereira (Porto), DK. 43 Talisca, DK.65 Gökhan Gönül (Beşiktaş)
    GOLLER: DK.29 Felipe (Porto), DK.41 Talisca (Beşiktaş)

Fanatik

Tolgay Arslan: Tarih yazdık, farkındayız ama taraftarla başardık

Beşiktaş'ın yıldız ismi Tolgay Arslan, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

İşte Tolgay Arslan'ın sözleri.

"İnanılmaz bir şey, tarih yazdık. Farkındayız ama taraftarla başardık. Bizi her zaman desteklediler. Bugün de ilk yarı iyi oynamadık. Taraftarlarımız pes etmediler, biz de mücadelede pes etmedik. 1 puanı hak ettik." dedi.

Haber1903

Ricardo Quaresma: Daha büyük şeyler hayal ediyoruz

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

İşte Ricardo Quaresma'nın sözleri:

“Takımı tebrik etmek istiyorum. Hak ettik, çok çalıştık ama henüz bitmedi. Daha büyük şeyler hayal ediyoruz. Şu an lig maçına hazır olacağız. Ligde de hazır olmak ve bu sene de şampiyon olmak istiyoruz. Maç maç bakacağız”

“Gruptan çıkma şansımızın olduğunu biliyorduk ve düşünüyorduk. Birinci çıkmak çok daha güzeldi. Grup dengeli gruptu. Bütün takımların birincilik şansı vardı. Büyük takımlara karşı oynadık ve takım olarak oynadık. Takım bütünlüğü olarak bu seviyeyi yakaladık”

“Sakin olmak lazım. Yavaşlamak lazım. Henüz bugün bir şeyleri elde ettik. Bir maçımız daha var. O maçı da oynadıktan sonra maç maç oynaycağız."

Haber1903

Cenk Tosun'dan galibiyet yorumu ve transfer iddiaları hakkında açıklama!
    Beşiktaş'ın golcü futbolcusu Cenk Tosun, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

İşte Cenk'in maç sonu sözleri:

“Buradan zaferle ayrılıyoruz. 5. Haftada birinci olarak çıkmayı garantiledik. Büyük bir iş başardık. Güzel bir maç oynadık. Maçın hakimiyeti bizdeydi. 3 puanla da ayrılabilirdik ama beraberlik de birinciliğe yetti”

“Çok çalıştım. İlk senemde fazla forma şansı bulamadım ama çalışmayı bırakmadım. 2. senem de biraz şans buldum. 3 senemde as olmaya başladım, şimdi kariyerimin zirvesindeyim. Gerçekten çok çalışıyorum. Allah da veriyor.”

“Adımın büyük takımlara anılması beni gururlandırıyor. Büyük camiadayım, büyük kulüpteyim. Burada çok mutluyum. Beşiktaş’ın sözleşmeli futbolcusuyum. Kimin gelip gittiğiyle ilgilenmiyorum. Sezon sonu başkanımızın takdiri. Ne derse o olacak.”

Haber Kaynağı: HABER1903

Pepe: Bugün bizim için kutlama günü
    Beşiktaş'ın tecrübeli savunma oyuncusu Pepe, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

İşte Pepe'nin maç sonu sözleri:

“Taraftarlar ve oyuncu gurubu olsun Tüm Beşiktaş camiasını tebrik etmek istiyorum. çok büyük emekler var. Tarihi gün yaşıyoruz. Hemen lig maçını düşünmek lazım. Şu andan itibaren ligi düşünüyoruz”

“Hocamız bizi çok iyi hazırladı. Dersimize çok iyi çalıştık. Porto dikine oynayan takım. Birçok pozisyonda önceden müdahale etmek istedim. Takım olarak mücadele ettik ve şu an buradayız”

“Bugün bizim için kutlama günü. Fazla bir şey konuşmaya gerek yok. Bir üst tura çıkmayı kutlayacağız”

Haber1903

Beşiktaş'ın golünü kaydeden Talisca, karşılaşmayı değerlendirdi!
    Beşiktaş'ın golünü kaydeden Anderson Talisca, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

İşte Talisca'nın maç sonu sözleri:

“Bu başarı çok büyük bir çalışma sonu geldi. İyi bir grup aşaması geçirdik. Zor bir maç oynadık. Porto gibi güçlü bir ekibe karşı beraberlik iyi bir sonuç ve bizi sonuca götürdü.”

“Bir sonraki tur daha zor olacak. Henüz grup maçları bitmedi. Maçlar bittikten sonra kuralar çekilecek, rakibimizi göreceğiz. Ama zor olacağından eminim”

“Lige de Şampiyonlar Ligi’ne de aynı hazırlanıyorum ama maç esnasında olanlar, konsantrasyon gibi faktörler var. O da iyi oynayıp oynamadığınızı gösteriyor. Seçim yapmıyorum”

Güneş'ten tur yorumu! Ülkemizi iyi temsil ettiğimizi düşünüyoruz

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, karşılaşmanın ardından değerlendirmelerde bulundu.

İşte Güneş'in maç sonu yaptığı açıklamalar:

“Gruba başlarken denk takımlar olarak adlandırmıştık. Sonuncu da olabilirdik ama birinci olduk 11 puanımız var. Son iki maçı kontrolü oynayarak 2 puan aldık, 4 puan kaybettik. Üst seviyede oynuyoruz. Gruptan çıktıktan sonra üst turda ne yapacağımızı görme şansımız var. Gole kadar pozisyon vermedik, oyun kontrollü gidiyorduk. Yediğimiz golde bir an hatamız oldu. İkinci yarı düşündüğümüz gibi baskılı oynadık, pozisyonlar bulduk, galibiyeti hak etik ama beraberlik de önemliydi. Kayıp halinde rakipleri ortak etme şansı olurdu. Başkanımıza, yönetimimize, oyuncularımıza personele, medyaya teşekkür ediyorum, futbolseverlere teşekkür ediyorum. Olumlu bir hava vardı. Türkiye’nin başarısıydı. Onu temsil ettik. Mağlubiyetle ayrılmak bu ambiansı bozardı. Bu birlikteliğin her alanda olmasını istiyoruz. Güzel bir maç oldu. Ülkemizi iyi temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Şimdi bir level daha yükselmeye çalışacağız."

-ŞUNU YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ...-

“Biz şunu yapmaya çalışıyoruz kendi oyunumuzu oynamaya çalışıyoruz. Şampiyonlar Ligi daha farklı boyutta. Biz ülke olarak biraz daha gerideyiz, bunu yukarı çıkarmaya çalışıyoruz. İki yönü de oynayacaksınız. Bu zenginliği sağlayabilir ve oyunu da hızlı oynatabilirsek katkı yapmış oluruz.”

-İNŞALLAH DAHA GÜZEL GÜNLER GÖRÜRÜZ-

“Sevinmek, mutlu olmak güzel bir şey. Hep beraber üzülebilirdik de bugünlere geldik. İnşallah daha çok çalışarak daha güzel günler görürüz.”

Babel'in yine güzel bir hikayesi çıkmış ortaya. İşte Babel'in çektiği şahane maç sonu videosu: Farketmez, Vodafone Park'a Herkes Gelebilir!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)