Büyük servet Sahibi iş adamları Nasıl patron oldular ?

Büyük servet Sahibi iş adamları Nasıl patron oldular?

Para, Güç, iktidar, Özgüven, Başarı ve bu terimlerin hepsine sahip olan kişiler, yani günümüzün patronları.
Bu olguların aslında nasıl elde edildiği sorusuna cevap olarak her kezce belirli kalıplar dahilinde olmakla beraber birbirine yakın bazende aynı olan
bir fikir muhakkak vardır. Bu fikirler genelde abartılı ve kolay para kazanmaya dayalı öngörülerden oluş maktada olsa da gerçekler tamamen farklı Peki ozaman

Bu servetler Nasıl kazanıldı?

Ne iş yapsam ? Herkesin hayalidir zengin olmak.

Bu hayal Uğruna insanların yaptığı girişiminlerin ardından başarısız durumlarla karşılaşınca aslında bu işlerin o kadarda kolay olmadığını açık ve net bir şekilde Görmüş ve anlamış olmaktadırlar. Çok az insan vardır ki Şansın yardımıyla büyük servetler edinip lüks ve refah için yaşasın
Ülkemizde ticaret ve sanayi ye yön veren Holding ve Şirket sahiplerinin kuruluş ve yükseliş evresine baktığınızda
her kezce kabul edilecek filmlere dahi konu olacak o büyük mücadeleyi ve özveriyi görecektirler.

fakat ne yazık ki insanlardaki genel kanı çok zenginse bir şekilde gayri resmi kirli işlere girmiş zengin olmuştur yönünde olsada gerçekte bu durum gerçeği yansıtmamaktadır.kolay yoldan zengin olmak
Bu şirketler ve bu başarıların arkasına baktığınızda disiplini ve her şeyden feragat ederek çalışma uykusuz günler ve geceler
emek alın teri vardır. Çalışmayı hayat felsefesi haline getirmiş insanlar dan oluşmakta ve bu insanların son nefeslerini kadar aşkla çalışmaları asıl başarının sebebinin ana faktörünü oluşturmaktadır.
is-fikiri.jpg
is-fikiri.jpg (71.43 KiB) 27 kere görüntülendi
Bir gün Merhum iş Adamı Sakıp SABANCI 'ya çok büyük servetiniz var bu servet size torunlarınıza ve hatta torunlarınız torunlarına yetecek kadar büyük ama neden hala sabah 6 kalkıp koşa koşa işe gidiyorsunuz emekli olup bir köşeye çekilip geride kalan hayatınızın tadını neden çıkarmıyorsunuz sorusuna cevaben ben daha çok parayım diye uğraşmıyorum hiç bir sabah evden para kazanmak için işe gitmedim.
iş yapmaya sıkıntıları çözmeye gittim benim açlığım para değil başarı ben başarının aşığıyım zorlukları aşmayı ve başarılı olmaya doyamıyorum demişti.
Aslında bu cevap herkes için bir ders niteliğinde ve iş hayatının aslında engebeli bir yol olduğunu ve bu yoldaki sıkıntıları aşacak iradiyi göstermekle
Başarılı olabileceğinizi, emekle çalışmakla var olunabileceğini Açık ve net bir şekilde göstermektedir.

Peki Büyük Bir İş adamı Olmak için Nasıl Davranılmalı?

Tabi Çalışma Emek ve Disiplinle birlikte doğru karar verme zeka beceri ve yönetim şekli bir iş yerinin başarısında kilit anahtarını oluşturmaktadır. Hiç bir zaman, zamanın gerisinde kalmadan zamana ve değişime açık ve ayak uyduran bir
yönetim biçimini hayat felsefesi olarak benimsemek gerekir. En yakın ve En acı Örnek olarak bir zamanlar dünyanın en büyük telefon markası NOKIA’yı örnek alabilirsiniz mesela
milyonlarca insana sorsanız dünyada iki telefon vardır NOKIA ve diğerleri diye cevap verirken bugün adından dahi söz eden bile kalmadı.
değişen çağa ayak uydurmak için araştırmaktan yenilenmekten asla vaz geçmemek gerekir iyi bir satışçı olman iyi bir yönetici olacağın anlamına gelmez buranın kıralı benim
dediğim olur asla demeyin iş fikirleri varsa kafanızda bunu şirket yöneticilerinizle paylaşın fikirlerini alın ve her işi ehil insanların eline teslim edin eğer satışta iyi iseniz sadece satış yapın örneğin işten çıkan bir personel ile oturup tazminat kavgası yapmayın
bu ve bunun gibi durumlar şirket içi yönetim ağırlığınızı kaybetmenize sebep olacaktır.

Küçük Hesapların Adamı Olmayın

işyerinde içilen çayın kullanılan kağıdın geç gelinen 5 dakikanın hesabını yapmayın ki şirket çalışanı o işyerini benimsesin ve sizi başka noktalar da
kaybedeceğiniz parayı kazandırsın işletmenize gelecek zararı kendine gelen bir zarar olarak benimsesin mümkünse onlara maaşları dışında ekstra küçük ödemeler yapın örneğin iş yerinize sabah gelenler için kahvaltı yapabilecekleri

kahvaltı malzemesi alın çok büyük bir masraf asla değil ama iş yerinize personeli bağlar ve çalışma verimliliğinizi arttırır yani motivasyonu düşük dört kişinin yapamadığı işi motivasyonu yüksek
üç kişiye yaptırmak için her zaman motivasyonu yüksek tutun çalışanlarınızı mutlu edin..

Yapamayacağınız Hiçbir şey için asla söz vermeyin.

Asla Yapama cağınız bir şey için birilerine söz vermeyin anı geçiştirmek için günü kurtarmak için alınan bu karar ilerde size çok büyük bir saygınlık kaybı yaşatır zamanla etrafınızdaki
doğru kişiler kaybolur ve size benzen kişiler ve şirketlerle çalışmakta olduğunuzu göreceksiniz.

İşler kötü giderken ani kararlar almayın

kimse istemez kötü durumları ama her şirket belirli dönemlerde krize girer ne kadar engel olmaya çalışılsa da bazen şirket için sebeplerden bazen de
şirket dışında küresel sebepler krize girer bu durumlarda asla anlık kararlar almayın bekleyin ve görün gerekirse mevcudunuzu kaybedin ama asla ekstra borçlanmayın
borcu borçla ödemeyin ne yazık ki iş hayatını sonlandıran firmalar işlerin kötü gitmesini eskiye nazaran gücünü kaybetmesini küçülmesini hazmedemedikleri için
daha fazla borç batağına saplanıp her şeyini kaybetmiştir. Bazen bir şeyleri sonradan kazanmak için kaybetmek gerekir bunu kabullenmek mutlaka gereklidir.

Lütfen unutmayın para kazanmak için çalışmayın başarmak için çalışın işinizi iyi ve doğru yapın para bununla birlikte size gelecektir..