Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Blog Başlıkları
    3

Standart Beşiktaş 1-1 Monaco

UEFA Şampiyonlar Ligi G Grubu 4. Hafta maçında Beşiktaş, Vodafone Park'ta Monaco'yu ağırladı. Karşılıklı birer golle beraberlikle sonuçlanan karşılaşmada Siyah Beyazlılar çok gol pozisyonu harcayarak galibiyeti kaçıran taraf oldu.

Beşiktaş - Monaco: 1-1
    Şampiyonlar Ligi'nde 3'te 3 yaparak tarih yazan temsilcimiz Beşiktaş, 4. maçında Vodafone Park'ta Monaco ile 1-1 berabere kaldı. Lopes'in golüyle yenik duruma düşen Kartal, Cenk Tosun ile dengeyi sağladı. Puanını 10'a çıkaran Şenol Güneş'in ekibi yenilmezliğini korudu.

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde tarihi bir sezon yaşayan temsilcimiz Beşiktaş, sahasında Monaco'yu konuk etti. İlk 3 maçını kazanan Kara Kartal, geri düştüğü karşılaşmada yıkılmadı ve Fransız rakibiyle 1-1 berabere kaldı. Kazanma serisi bozulan Şenol Güneş'in öğrencileri yine de 1 puanı hanesine yazdırdı ve puanını 10'a yükseltip yenilmezliğini sürdürdü. Monaco'nun golünü Lopes atarken, Beşiktaş'ın golünü Cenk Tosun kaydetti.

MAÇTAN DAKİKALAR:

Mücadelenin 7. dakikasında Beşiktaş önemli bir fırsat yakaladı. Ryan Babel ile başlayan atakta Quaresma, topu Gökhan Gönül'e yolladı. Gökhan'ın ortasında topa Cenk Tosun yetişemedi.

Karşılaşmanın 15. dakikasıdna Monaco gole yaklaştı. Kornerden gelen topa iyi yükselen Tielemans kafa vuruşunu yaptı, kaleci Fabri gole izin vermedi.

Maçın 25. dakikasında Beşiktaş tehlikeli bir atak gerçekleştirdi. Gökhan'ın içeri çevirdiği topa Cenk vurdu ama Monaco savunması araya girdi.

ERKEN DEĞİŞİKLİK

Dakika 26'da Lemar sakatlığı sebebiyle maça devam edemedi. Teknik direktör Jardim, Jovetic'i sahaya sürdü.

Mücadelenin 30. dakikasında Beşiktaş savunmadan çıkarken topu kaptırdı. Ceza alanının sol çaprazında topla buluşan Jovetic'e Beşiktaş defansı engel olarak kritik bir pozisyonu önledi.

Müsabakanın 31. dakikasında sol kanattan gelişen ataktan gelen topla ceza sahasında buluşan Babel vuruş pozisyonu alamayınca Monaco savunması topu uzaklaştırdı.

Dakika 38'de savunmanın arkasına atılan uzun topla buluşan Jovetic sol çaprazda vuruşunu yaptı. Kaleci Fabri'den seken topu Beşiktaş savunması başarıyla uzaklaştırdı.

BABEL ATTI AMA OFSAYT!

Maçın 43. dakikasında defansın arkasında atılan topla buluşan Cenk Tosun'un pasında Babel ağları havalandırdı. Ancak gol, ofsayt gerekçesiyle geçerli sayılmadı.

Dakika 44'te ise Gökhan Gönül sağ çaprazdan vuruşunu yaptı ama top az farkla dışarı gitti.

LOPES'TEN HARİKA GOL

Monaco, 45. dakikada 1-0 öne geçti. Marcos Lopes ceza alanı dışında şık bir vuruşla ağları havalandırdı.

Karşılaşmanın ilk 45 dakikalık bölümü konuk ekip Monaco'nun 1-0'lık üstünlüğüyle noktalandı.

CENK EŞİTLEDİ

Beşiktaş 54. dakikada penaltı kazandı. Ceza sahasında Quaresma rakibinin müdahalesiyle yerde kalınca hakem beyaz noktayı gösterdi. Topun başına geçen Cenk Tosun ise hata yapmadı ve skoru eşitledi: 1-1.

Dakika 59'da çok net fırsat kaçtı! Savunmanın arasına atılan pasta kaleciyle karşı karşıya kalan Babel, kaleciyi geçtikten sonra vuruş açısını kaybedince topu Quaresma'ya yolladı. Portekizli yıldızın vuruşunda top üstten auta gitti.

ÇİZGİDEN ÇIKARDI

Maçın 75. dakikasında sol taraftan kullanılan korner vuruşundan gelen topa iyi yükselen Kamil Glik kafa vuruşunu yaptı, sol alt köşeye giden topu çizgide Oğuzhan karşıladı.

Müsabakanın 79. dakikasında Beşiktaş'ta Babel önemli bir pozisyondan faydalanamadı. Sol kanattan içeri doğru yönelen Siyah-Beyazlı oyuncu kendisine vuruş pozisyonu yaratamayınca Monaco defansı tehlikeyi önledi.

Kalan dakikalarda her iki takımın çabaları başarılı olmadı ve maç 1-1'lik eşitlikle sonlandı.

TAKIM KADROLARI

BEŞİKTAŞ: Fabri, Gökhan, Pepe, Tosic, Adriano, Tolgay, Atiba, Quaresma, Oğuzhan, Babel, Cenk.

YEDEKLER: Tolga, Mitrovic, Negredo, Medel, Lens, Necip, Talisca.

MONACO: Subasic, Fabinho, Jemerson, Jorge, Moutinho, Balde, Tielemans, Lopes, Raggi, Glik, Lemar.

YEDEKLER: Benaglio, Jovetic, Carrillo, Diakhaby, Boschilia, N'Doram, Toure.

Fanatik

Şenol Güneş: Maçın hakkı beraberlikti
    Beşiktaş'ın teknik patronu Şenol Güneş, 1-1 biten Monaco maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli teknik adam şöyle konuştu:

"Zor bir karşılaşma oldu. Türkiye'yi iyi temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Fazla atak yaptık ama etkili pozisyon yaratamadık. Pozisyonlarımız var ama gole dönüşmedi. Maçın hakkı beraberlikti diye düşünüyorum. Kendi sahamızda tabii ki kazanmak isterdik. Rakibimizin şansı azaldı, şimdi UEFA'yı kovalayacaklar sanırım. Hem kontrollü oynamak hem de rakibe gol atmak kolay değil. Bunu iyi yapmaya çalıştık ama her zaman her şey iyi gitmeyebiliyor." (Fanatik)

Cenk Tosun: 4. maçta 4. golümü attım, çok mutluyum
    Beşiktaş'ın golcü ismi Cenk Tosun, Monaco karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu. Tosun, "4 maçta 4. golümü attığım için çok mutluyum." dedi.

Beşiktaş'ın golcü ismi Cenk Tosun, Monaco karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Tosun şunları söyledi:

"Ben bu golü kendim atmıyorum. 11 kişi sahadayız. Arkadaşlarım da sağolsunlar beni pozisyona sokuyorlar. 4 maçta 4. golümü attığım için çok mutluyum. Burası artık zirve, buranın üstü yok. Maça gelecek olursak ilk devre elimizde olan maçı bireysel bir hatadan dolayı 1-0 yenik bitirdik. İkinci devreye iyi başladığımızı düşünüyorum. Belki 2-1 ya da 3-1 bile kazanabilirdik. Çok yoğun bir tempomuz var. 2-3 günde bir maç oynuyoruz. Gerçekten kolay değil. Gruptan birinci çıkmak istiyoruz." (Fanatik)

Oğuzhan Özyakup: Kazanabilirdik ama beraberlik de iyi sonuç
    Beşiktaş'ın orta saha oyuncusu Oğuzhan Özyakup, 1-1 biten Monaco maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Oğuzhan'ın maç sonu açıklamaları şu şekilde:

Çok pozisyona girdik, ama golle buluşamadık. İlk 3 maçı galibiyetle bitirdik, aslında beraberlik iyi bir sonuç ama kazansak garantileyecektik. İlk 3 maçını kazandın, 4. maçında berabere kalacaksın deseler, maçlardan önce evet dersin ama, kazanmak isterdik. Her zaman gol atacaksın diye bir şey yok. İlk 3 maçı kazanıp, 4. maçta berabere kalacaksın deseler oynamadan kabul edersin. Kazanabilirdik ama beraberlik de iyi sonuç. Son 15 dakikada inanılmaz goller kaçırdık. Bu maçta Tolgay-Atiba ve ben oynadık. Genel olarak çok iyi oynadık. Üçümüzde topla oynamayı sevdiğimiz için top hep bizde kaldı ama dediğim gibi kazansak daha iyi olacaktı. (Fanatik)

Pepe: Grupta iyi durumdayız
    Beşiktaş'ın savunmacısı Pepe, Monaco ile 1-1 berabere kaldıkları maç sonrası konuştu.

Portekizli savunma oyuncusunun ifadeleri şöyle:

"Bu akşam hedefimiz kaybetmemekti. Kazanamadığımız için ayrıca üzgünüz. Porto-Leipzig maçına bakacağız. Şampiyonlar Ligi'nde şu anda az takımın 10 puanı var. Grupta iyi durumdayız. En önemlisi Türk futbolunu en iyi şekilde temsil ediyor olmak. Gruptan çıkarsak, sonrasına maç maç bakacağız. Bütün arkadaşlarımız formayı hak ediyor, hocamızın seçimine göre formalarını terletiyorlar. En önemlisi galip gelmemiz." (Fanatik)

Tolgay Arslan: İstediğimiz sonucu alamadık
    Şampiyonlar Ligi G Grubu'nda bulunan temsilcimiz Beşiktaş, Monaco ile 1-1 berabere kaldı ve gruptan çıkma avantajını kullanamadı. Maç sonu Tolgay Arslan, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

İstediklerini sonucu alamadıklarını belirten Tolgay şu ifadeleri kullandı:

İstediğimiz bir sonuç olmadı ama çok da kötü bir sonuç değil. Monaco bizi geçemez. Leipzig de kazanırsa, 2. turu garantilemiş oluruz. Son bölümde daha akıllı oynamalıydık. Bir futbolcu sürekli oynarsa özgüven topluyor. Yavaş yavaş %100'üme gitmeye çalışıyorum. Darbe yedim. Ağrı aynı kalsa devam edecektim ama olmadı. (Fanatik)

Beşiktaş 1-1 Monaco Maç Özeti.
    Yabancı kanallardan paylaşılan YouTube videosudur...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)