Bacaklardaki toplardamarların genişlemesi sonucu karşılaştığımız varis tedavisi günümüz koşullarında birkaç dakikalık operasyonlar ile yapılabilmektedir. Evet, yanlış duymadınız bu hastalıktan kurtulmak için varis ameliyatı gibi risk barındıran bir tedavi sürecine girmenize gerek yok. Varis başlangıcı itibari ile başvurduğumuz ameliyatsız metotlar kişinin gündelik yaşamını etkilemediği gibi psikolojik tedirginlik yaşamalarına da sebebiyet vermez. Peki, varis nedir ve nasıl tedavi edilir?
• <a href="https://www.medicalart.gen.tr/">Varis başlangıcı</a>Varis başlangıcı kapakçık bozulması ile kendini gösterir. Vücudumuzdaki kan akışı aşağıdan yukarıya doğru gerçekleşir. Kapakçıkların bozulması ile kan akışı yukarıya doğru gidemez ve aşağıda birikir.
• Basıncın artmasıyla beraber bacaklardaki damarlar kabarır ve kıvrımlı bir hal alır.
Varis Başlangıcı Nasıl Anlaşılır?
Vücudunuzda meydana çıkan varis belirtileri hastalığı fark etmenizdeki en önemli detaydır. Başlangıç evresinde kılcal damar tedavisi ve diğer varis formlarında kullanılan yöntemler değişkenlik gösterse de başarı kaçınılmazdır. Varis başlangıcı nasıl anlaşılır sorusuna da yanıt verecek belirtileri başlıklar altında sıralamak gerekirse;
• İlk belirti bacakta herhangi bir alerjik reaksiyon olmamasına rağmen yaşanan kaşıntıdır.
• Bacaklarda yürüyüşlerden sonra ya da uzun süre ayakta kalmaya bağlı olarak; ağrı, şişlik ve yorgunluk yaşanır.
• Kontrol altına alınmayan varis vakası son seviyeye ulaştığında varis ülseri dediğimiz durum yaşanır ve ayak bileğinde akıntılı ve iltihaplı yaralar oluşur.
Yukarıda sıralanan bir ya da birkaç belirtinin yaşanmasıyla vakit kaybetmeden varis tedavisi olmak üzere bir uzman hekime başvurmalısınız. Ameliyatsız varis tedavisi denildiğinde akla gelen ilk isim olan <a href="https://www.medicalart.gen.tr/">Op. Dr. Mustafa BOLAT</a>Op. Dr. Mustafa BOLAT Bakırköy’de yer alan kliniğinde sizlere hizmet etmek için bekliyor.
Varis Hastalığı Nasıl Geçer?
Google aramalarında hastaların yanıt aradığı soruların başında varis hastalığı nasıl geçer gelmektedir. Çağdaş metotları uygulayarak hastalarına hizmet veren muayene ve klinikler 3 temel tekniğe başvurulmaktadır. Bu tedavi yöntemleri varisin evresine göre belirlenmekte olup hasta muayenesi gerçekleştirilirken karar verilmektedir. Varis tedavi yöntemleri;

• Lazerle varis tedavisi
• Radyo frekans ile varis tedavisi
• <a href="https://www.medicalart.gen.tr/">Skleroterapi (Köpüklü) varis tedavisi</a>Skleroterapi (Köpüklü) varis tedavisi olarak sıralanabilir.
Herkes için sağlık anlayışı ile hizmet veren doktorumuz tüm kesimlerin ödeyebileceği varis tedavi ücretleri ve başarılı kadrosu ile bir telefon kadar yakınınızdadır.