Renas makine 1996 yılında kurulmuş olup üretim tabanlı çalışan bir firmadır. Oto yedek parça, Gıda ve makina alanında hizmet veren Renas Makina, uzun yıllar gıda, bitkisel ürünler ve kozmetik alanlarında üretimler gerçekleştirmiştir. Makina üretim alanında en kapsamlı ürün gamına sahip olan Renas Makina üretim sırasında yaşanılan sorunları daha önceden tecrübe ettiğinden dolayı size daha verimli çözümler sunmaktadır. Üretimlerini gerçekleştirdiğimiz Etiketleme Makinaları, Dolum Makinası, Karıştırma Makinaları, Kapatma Makinaları ve Paketleme Makinalarının her türlü teknik destek hizmetini vermekteyiz. Aynı zamanda tüm makina çeşitlerimizin yedek parçaları stoklu olarak bulunmaktadır. Üretimini gerçekleştirdiğimiz dolum makinalarımız arasından sıvı dolum makinasının özelliklerini inceleyeceğiz.

Sıvı dolum makinası, düşük veya orta yoğunluktaki sıvı ürünlerin dolum işlemlerini gerçekleştiren makina çeşididir. Hızlı ve kolay dolum sağlayan sıvı dolum makinaları musluk, bidon gibi benzeri doldurma yöntemlerine göre daha verimli olarak çalışmaktadır. Hassas dozaj özelliğine sahip olan sıvı dolum makinalarımız ile sıvılar kap içerisine hiçbir şekilde ürün kaybı yaşanmadan doldurulmaktadır. Sıvı dolum makinaları ürün doldurma sırasında sıvıya veya kaba temas etmeden hijyenik koşullarda çalışmaktadır. Manuel veya otomatik mod ile çalışan sıvı dolum makinalarımız ve tüm makinalarımızda acil durum butonu bulunmaktadır. Sıvı dolum makinasının modellerinin RYD-S Tek Nozullu Sıvı Dolum Makinası ve RYD-S Çift Nozullu Sıvı Dolum Makinası olarak iki çeşidi bulunmaktadır.

RYD-S Tek Nozullu Sıvı Dolum Makinalarımız yarı otomatik olarak çalışmaktadır. Emsallerine göre üstün özellikler ile donatılmış olan RYD-S makina (ve tüm makina) çeşitlerimiz paslanmaz çelikten üretilmiş olup elektriksel tehlikelere karşı topraklama ile kendini koruma altına almaktadır. RYD-S makinalarımızın bağlantı kısmında bulunan Flanslı ferrule sistemi ile teknik ekipmana gerek kalmadan söküp temizleyebilirsiniz. Makinalarımızda kullanmış olduğumuz conta, oring, keçe gibi makina parçaları antibakteriyel özelliğe sahip silikon malzemelerden üretilmiştir. Hijyen şartlarını tam olarak sağlayan RYD-S tek nozullu sıvı dolum makinalarımız GMP şartlarına uygun olarak üretilmektedir.


Tek nozullu sıvı dolum makinası çeşitleri damlamayı önleyici nozul sayesinde ürün doldurma sırasında damlama veya akıtma yapmaz. RYD-S Yarı otomatik sıvı dolum makinasını emsallerinden ayıran honlanmış ürün emiş pistonu sayesinde yüksek gramajlarda dahi hassas dozajlama yapar ve dolum firesini minimum seviyede tutar. Makinanın pnömatik sistemine zarar verebilecek sıvı madde ve pas gibi etkenlere karşı dahili şartlandırıcı ile korumaktadır. RYD-S dolum makinalarımız slide valf özelliği sayesinde işiniz bittiği zaman sistemdeki havayı direkt olarak kesebilmenizi sağlamaktadır.