Günümüzde ısıtma teknolojisinin son ürünü olan kombiler, doğal gaz sayesinde hem evimizi hem de suyumuzu ısıtmakla görevli cihazlardır. Radyatör dediğimiz peteklerden, elektirik veya su tesisatına kadar önemli parçalardan oluşan kombiler, ihtiyacımız olan ısıtma ve ısınmayı bizlere 7/24 sunmaktadır.

Kombiler de diğer kullandığımız ürünler gibi bazen miladını doldurabilir ya da çeşitli sebeplerden ötürü arızalar baş gösterebilir. Yüzlerce kombi arızası ve buna sebep olabilecek kıstasları saymak mümkündür.

Elektrik den su tesisatına kadar geniş bir ağa sahip olan kombilerin arızalarının kaynaklarını çoğu zaman test ederek bulmak mümkün. Kimi arızalar hava alma ya da su basma gibi küçük onarımlar ile giderilebilirken, kimi arızalar da mutlaka teknik servis müdahalesi gerekmektedir. Biz kavaklı vaillant servisi olarak tüm kombiler için bölgemizde sorunlarınıza çözüm üretiyoruz.

Kombi arızalarının başında gelen, vaillant kombinin ses yapması en fazla görülen kombi şikayetleri arasında gelmektedir. Kombilerin ihtiyacımız olan ısınma ve ısıtma işlevlerini yerine getirebilmesi, kombi parçalarının düzenli çalışmasına ve bakımlarının yapılmasına bağlıdır.

Firmamız beykent vaillant servisi kombi parçalarında oluşabilecek bir birikme, kireçlenme parçalar arasında ses yaparak, kombinin ses yaptığı şikayetine neden olur. Zaman içerisinde rahatsız etmeyen sesler, kombinin parçalarının gün geçtikçe pislenmesi veya arızalanması ile, desibellerini arttırarak, rahatsız edecek seviyeye ulaşır.


Kombinin ses yapmasına neden olan etkenlerin belirlenmesi ve kombinin detaylı bir şekilde temizlenmesi ile kombinin ses yapma probleminin önüne kolaylıkla geçilebilmektedir. Peki, kombiler neden ses yapar? Kombi parçalarının zaman içerisinde deformasyona uğrayarak, kireçlenme gibi nedenlere bağlı ses çıkarması görülebilir.

Hemen yakın çevremiz olan semtlerden biri olan gürpınar vaillant servisi müşterilerine bu bölgeden hizmet veriyor. Bunun yanı sıra komşularımız olan diğer yakın çevre yakuplu vaillant servisi her daim yanınızda hizmetinizdedir.