Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Standart Beşiktaş 3-0 Gençlerbirliği

Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında lider Beşiktaş, Gençlerbirliğini Oğuzhan, Talisca ve Ryan Babel'in golleriyle 3-0 mağlup etti ve ikinci sıradaki Başakşehir ile puan farkını 5'e çıkardı.

Lider Beşiktaş, Başakşehir'İn puan kaybettiği haftada Gençlerbirliği'ni Vodafone Arena'da konuk etti. Sönük bir ilk yarı geçiren Siyah-Beyazlılar'da Oğuzhan'ın devrenin son dakikasında attığı gol takımı kendine getirdi. İkinci yarı Gençlerbirliği'ni sahadan silen Beşiktaş, Talisca'nın harika golü ile farkı 2'ye çıkardı, Babel'in füzesiyle 3 puanı 3 golle aldı. Beşiktaş bu galibiyetle zirvedeki yerini sağlamlaştırdı.

Maçtan notlar şöyle;

Süper Lig'in lideri Beşiktaş, 26. hafta karşılaşmasında Vodafone Arena'da Ankara temsilcisi Gençlerbirliği ile karşılaşıyor. Mücadele hakem Serkan Çınar'ın düdüğü ile başladı.

Karşılaşmadaki ilk isabetli şut konuk ekip Gençlerbirliği'nden geldi. 5. dakikada kazanılan serbest vuruşta topun başına Aydın Karabulut geçti. Aydın'ın şutu kaleci Fabri'nin kucağında kaldı. 13. dakikada Oğuzhan'ın pasında topla buluşan Cenk Tosun'un ceza sahası dışından şutunu kaleci Hopf yatarak kurtardı.

18. dakikada Beşiktaş, Quaresma'nın yerde kalmasıyla sağ kanattan serbest vuruş kazandı. Portekizli futbolcunun kullandığı serbest vuruş sonrasında Tosic'in kafa vuruşu farklı şekilde auta gitti.

Karşılaşmadaki ilk sarı kart 21. dakikada çıktı. Claro'nun Cenk Tosun'a yaptığı sert faul sonrası Serkan Çınar sarı kartını çıkardı.

25. dakikada gelişen Beşiktaş atağında Atiba havalanan topu kontrol etti ve Talisca'ya pasını verdi. Talisca'nın ceza sahası dışından sert şutu direğin hemen yanından dışarı gitti. 28. dakikada Cenk Tosun'un Selçuk Şahin'e yapmış oloduğu faul sonrası hakem Cenk'e sarı kart gösterdi.

Fabri net golü kurtardı!

33. dakikada Serdar Gürler'in derinlemesine pasında topla buluşan Ring'in ortası savunmadan sekti ve Khalili'nin önünde kaldı. Uğur Çiftçi'nin sert şutu Fabri'nin suratına vurdu ve kornere çıktı. Yüzüne gelen şut sonrası uzun süre yerde yatan Fabri yerden kalktı ve oyuna devam etti. Bir süre kendisini deneyen Fabri, teknik heyete "Beni değiştirin" işareti yaptı. 42. dakikada Fabri oyundan çıktı ve yerine Tolga Zengin girdi.

Oğuzhan perdeyi açtı

Mücadelenin sonuna sakatlıktan dolayı hakem 6 dakika ekledi. 45+5. dakikada sol kanatta topla buluşan Quaresma'nın rabona ortasında ceza sahası içinde Babel topu indirdi ve Oğuzhan'ın şutu filelerle buluştu: 1-0. İlk yarı 1-0 Beşiktaş'ın üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarıya Gençlerbirliği oyuncu değişikliği ile başladı. Claro oyundan çıkarken yerine Vedat Muric girdi.

52. dakikada Gençlerbirliği'inn kullandığı köşe vuruşunda Vedat Muric'in kafa vuruşunu Tolga Zengin çok iyi çıkardı.

58. dakikada taç atışını kullanan Beşiktaş'ta topu alan Cenk Tosun çalımlarla ceza sahası içine girdi ve şutunu çekti ancak Hopf topu kornere çeldi.

Talisca'dan harika gol!

61. dakikada kazanılan serbest vuruşta topun başına Brezilyalı Talisca geçti. Talisca'nın harika şutu üst direk ile yan direğin birleştiği yerden ağlarla buluştu ve skor 2-0 oldu.

Golden sonra rahatlayan Beşiktaş, 3. gol için Gençlerbirliği kalesine yüklenmeye başladı. 63. dakikada Quaresma'nın kullandığı köşe vuruşunda Marcelo'nun kafa vuruşu direğin hemen yanından auta gitti.

Beşiktaş, 2-0'dan sonra çok rahat pozisyonlara girmeye başladı. 70. dakikada Babel sağ taraftan ortaladı, Quaresma ceza sahasında müsait durumda kafa vuruşunu yaptı, top yandan auta gitti.

Cenk net golü kaçırdı

74. dakikada Talisca'dan müthiş pasında,ceza sahası içinde Cenk düzeltti vurdu, kaleci topu kornere gönderdi.

Babel kapanışı yaptı

86. dakikada artık rahatlayan Beşiktaş'ta Ryan Babel, sol kanattan aldığı topla ceza sahası yayına kadar ilerledi. Hollandalı yıldızın uzaktan sert şutu ağlarla buluştu ve skor 3-0 oldu. Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve Beşiktaş, sahadan 3 puanla ayrılarak liderliğini perçinledi.

Beşiktaş: Fabri, Gökhan, Marcelo, Tosic, Adriano, Oğuzhan, Atiba, Quaresma, Talisca, Babel, Cenk

Yedekler: Tolga, Mitrovic, Beck, Tolgay, Gökhan İnler, Necip Uysal, Demba Ba

Gençlerbirliği: Hopf, Ahmet, Politevich, Claro, Anıl, Uğur, Selçuk, Khalili, Ring, Serdar, Aydın

Yedekler: Taha, Muric, Murat Duruer, Orhan Şam, Renato, Issiah, Etien Velikonja

Fanatik

Hopf, Talisca'nın golünü yorumladı! "Müthişti"

Karşılaşmanın ardından Gençlerbirliği kalecisi Johannes Hopf, açıklamalarda bulundu.

İşte Hopf’un açıklamaları:

"Ligin en iyi takımı ile oynadık. İlk yarıda iyi oynadık. Fakat ilk yarının sonunda yediğimiz gol ile üzüldük. İkinci yarı başlar başlamaz, Beşiktaş baskılı oynadı ve savunmaya odaklandık. Kontra atak ile gol aradık. Beşiktaş bu sene iyi oynayan bir takım. Talisca'nın frikikten attığı gol müthişti"

Haber Kaynağı: HABER1903

Talisca'dan açıklama! "Bunu devamlı yapmam lazım"

Beşiktaş'ın ikinci golünü kaydeden Brezilyaı yıldız Anderson Talisca, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

İşte Talisca'nın maç sonu açıklamaları:

-YOLUMUZ UZUN-

"Gazetecilere oylarından dolayı teşekkür ederim. Mutluyum, iyi bir oyun çıkardık. Bireysel olarak değil, takım halinde doğru işler yaptık. Avantajımızı biraz daha yükselttik. Hala yolumuz uzun. Yarından itibaren önümüzdeki maça hazırlanacağız. Eminim ki o maçta zor geçecek" dedi.

-BUNU DEVAMLI YAPMAM LAZIM-

"Milli takım arası benim için faydalı geçti. Sıkı bir şekilde çalıştım. Gol attıkça özgüvenim yükseliyor. Bir çok maçta gol atamayınca etkilendim. Milli takımdan önce özgüvenim de eksiklik vardı. Arada bireysel olarak eksikleri tamamladım. Bu akşam da bunun meyvesini topladım. Bunu devamlı yapmam lazım. Bu akşam da takıma katkı yaptıysam ne mutlu bana"

Şenol Güneş: 8 Maçı da İyi Oynayarak Kazanmamız Lazım

Beşiktaş Tenik Direktörü Şenol Güneş, karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

İşte Güneş'in maç sonu açıklamaları:

"Maçı kazanmayı hak eden takımdık. Oyunun başında Gençlerbirliği agresif oynadı ve oyun çok kesildi. Bizde top çevirmede yavaş davrandık. Bunu düzeltince ikinci yarı santrayı geçemediler. Önde ve ortada baskı yapmalarını bekliyorduk. İkinci yarıda daha iyi bir takımdık. Gençlerbirliği iyi bir takım. Seyirci ve oyuncular galibiyeti hak ettiler. Bu maç puan açısından olumlu. Yorgunluklar vardı. Milli takım kampından dolayı geç gelenler vardı. Yarın izin vereceğiz, Salı günü tekrar başlayacağız. Bizim daha çok çalışmamız gerekiyor. Rakibin direncini ve inancını kırmalıyız. Onun için güç ve taktiğe ihtiyaç var" dedi.

"Herkes her şeyi konuşabilir, yazabilir. Bizim işimiz bu değil. Rakiplerin yenilmesi bizi tabii ki etkiler. Biz işimizi iyi yapacağız. Biz kazanmadıktan sonra rakibin kaybının bir anlamı yok. Kendimizi geliştirmezsek bir yerde tökezleriz. Başakşehir bana göre kaybetsede başarılı bir takım. Akhisar büyük bir mucize yaptı. Futbolda bu tip sonuçlar oluyor. Galatasaray-Fenerbahçe iyi takımlar. Öndeyiz diye garantisi yok. 8 maçı da kazanmak istiyoruz" dedi.

"Ben çok gitmeyi sevmiyorum. O sahne oyuncuların. Bu işin patronu ve mimarı başkan ve yönetim kuruludur. Ümit hocanın söylediği gibi kıran kırana bir maç olması gerekiyordu. Öyle bir maç oldu. Futbolun güzelliklerini sunmazsak alınan puanlar bile futbolu geri götürür"

"Rahatlamak bizde olmaz"

Beşiktaş'ın ilk golünü kaydeden yıldız futbolcusu Oğuzhan Özyakup, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

İşte Özyakup'un maç sonu açıklamaları:

"Milli takım arasına girmeden önce 2 kere berabere kaldık. O dönem çok yorgunduk. Milli takım arası iyi geldi. Milli takımdan diri döndük. Arayı iyi değerlendirdik. Bugün de net bir skor ile maçı bitirdik. Maçın başında Gençlerbirlği iyi baskı yaptı. Zaman zaman o baskıdan zor çıktık. Devreye girmeden gelen gol bizi rahatlattı. " dedi

"Ben içeride ve dışarıda skora katkı sağlamak isterim. Galibiyet her şeyden daha önemli. Biz geçen sene daha büyük fark yakalamıştık. Rahatlamak bizde olmaz. Zaten o tecrübeye sahibiz. Bu haftayı iyi değerlendirip, zorlu bir Trabzonspor deplasmanı bizi bekliyor" dedi.

Ryan Babel: "Önümüze büyük bir şans geldi"

Karşılaşmanın ardından siyah beyazlı oyuncu Ryan Babel, açıklamalarda bulundu.

İşte Babel’in açıklamaları:

"Önümüze büyük bir şans geldi. Bunun bilincindeydik. Bu kez fırsatı kaçırmamalıydık. Mücadeleci bir ruh ile 3 puanı aldık ve mutluyuz." dedi.

Babel'in 3. Goldeki Şutun Hızı

Beşiktaş'ın Hollandalı yıldızı Ryan Babel müthiş şutuyla skoru belirleyen golü kaydetti.

Karşılaşmanın ardından Babel'in Beşiktaş'ın üçüncü golünü kaydettiği sert şutun 119 km hızla gol olduğu belirlendi.

Oğuzhan'ın Beşiktaş'ı öne geçiren golü. Asisti asisti Quaresma, asist Babel...

Anderson Talisca'nın Thomas Hopff tarafından da övüldüğü harika frikik ile Beşiktaş'ı 2-0 öne geçiren golü.

Ryan Babel'in 119 KM/s hıza ulaşan şutu ile Beşiktaş'ı 3 farka taşıyan golü.

harika maçtı oturmadım heycandan.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)