Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj

Standart Oracle'dan Google'a Java ile İlgili 2. Telif Hakkı Davası

Google'ın geliştirdiği Android mobil işletim sisteminin telif haklarını ihlal ettiğini iddia eden Oracle, açmış olduğu davayı kaybetmesinin ardından Google'ı yeniden dava etti.

Android işletim sisteminde telif haklarını ihlal eden özelliklerin yer aldığını ve Google'ın, Android'i oluştururken Java'yı kopyaladığını iddia eden Oracle, işletim sisteminin geliştiricisi olan Google'ı bir kez daha dava edecek. Şirket, Google'ı dava etmesinin nedenini içeren 154 sayfalık dava dosyasını kendi sitesi üzerinden paylaştı.

Google'ı daha önceki dönemlerde de dava etmiş olan Oracle, bu davaların hiçbirinde istediği sonucu alamamış ancak büyük bir kararlılıkla denemeye devam etmişti. Davada görevli olan Oracle yetkilileri, daha önceki dönemlerde ellerinde bulunmayan delillere eriştiklerini ve bu delillerin davayı kazanmalarını sağlayabileceğini dile getirdiler. Yani bu defa Google'ın daha fazla zorlanacağı söylenebilir.

Oracle yetkililerinin söylediğine göre davanın ilk duruşmasında jüri, Google'ın Android işletim sisteminde Oracle'ın Java Standard Edition platformunun telif haklarını ihlal eden yazılımların yer aldığı kararına vardı, ancak dava sonucunda bu ihlallerin adil olduğuna karar verdi.

Oracle, eğer davayı kazanmayı başarırsa Google'dan 9 milyar dolar tazminat alacak.

Kaynak: https://www.theregister.co.uk/2017/0...java_suit_die/
    Çeviri: Donanimhaber

Güzelmiş sevdim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)