Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #11
  Üyelik tarihi
  03.Ekim.2014
  Mesajlar
  3,208
  Aldığı Teşekkür
  59
  Ticaret Puanı
  0

  Standart MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ahmet Hakan'a saldırıyı lanetledi

  MHP lideri Devlet Bahçeli gazeteci Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyı lanetledi. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Bahçeli şu ifadeleri kullandı: Gözü dönmüş ve tembihlenmiş şehir eşkıyaları tarafından Gazeteci Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyı lanetliyor, kendisine geçmiş olsun diyorum.  Twitter hesabından paylaşımda bulunan Bahçeli şunları söyledi:

  Merhum Namık Kemal bizlere şöyle seslenir: "Vatan sevgisinden maksat toprağa değil, onun üstünde yaşayan insanlara duyulan sevgidir." İnsan sevgisi olmayanlarda vatan ve millet sevgisi zaten bulunmaz. Bunların dilinde yalan, dibinde çalan, elinde haram da eksik olmaz. Sarayda millete pusu planları kurup Meclis Genel Kurulu'ndaki konuşmasıyla ahlaki ve vicdani tükenmenin dibini boylayanla istikbal olmaz.

  Bu kafa yapısının tahakkümü altındaki bir ülkede gazeteciye saldırılar normal, söz ve düşünce hürriyetine operasyonlar sıradan görülür. Gözü dönmüş ve tembihlenmiş şehir eşkıyaları tarafından Gazeteci Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyı lanetliyor, kendisine geçmiş olsun diyorum. (Radikal)

 2. #12
  Üyelik tarihi
  03.Ekim.2014
  Mesajlar
  3,208
  Aldığı Teşekkür
  59
  Ticaret Puanı
  0

  Standart Sedat Ergin: Artık yeter!

  Hürriyet gazetesi Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, iki kere saldırıya uğradıklarını ve hiçbir tedbir alınmadığını belirterek, "Devlet herhalde önlem alınıyordur Hürriyet gazetesi mensubuna saldırı olmaz diyorduk, Ahmet Hakan'a saldırı oldu" dedi.  Hürriyet gazetesi Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, CNN Türk'te katıldığı programda, Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyı değerlendirdi. Ergin, Doğan Grubu'na uzun süredir bir linç kampanyası yürütüldüğünü belirterek, "Ben bir gazetenin yönetmeni olarak artık zamanımızı böyle mi geçireceğim? Artık yeter" dedi. Ergin'in saldırıyla ilgili değerlendirmesi şöyle:
  "Bizdeki bilgilerle İstanbul Valisi'nin yaptığı açıklama birbirini tutmuyor. Avukatından aldığım bilgileri aktaracağım. İki tür koruma var. Bir çağrılı koruma, siz emniyeti atıyorsunuz, 'bugün koruma istiyorum' diyorsunuz. Bu tercihli bir sistem.

  İkincisi yakın koruma sistemi. Turgut Kazan'dan aldığım bilgi Ahmet Hakan'ın zaten geçen Şubat'tan bu yana çağrılı sistemi var. Fakat Eylül ayında, özellikle iktidar yanlısı bazı gazetelerde kendisiyle çıkan tehditlerin, 'sinek gibi seni ezeriz' gibi yazıların artması üzerine avukatı 14 Eylül tarihinde valiliğe başvuruda bulunuyor.

  Bugün konuştum Turgut Bey'le, bizzat İçişleri Bakanı'nı aramış. Sayın Selami Altunok da İstanbul Valisi'yle durumu konuşacağım demiş. Bu konuşmadan sonra başvuruyu yapıyor ve İçişleri Bakanı'na da durumun anlatıldığını anlatıyor. İçişleri Bakanı valiliğe yazılı bir başvuru yapılmasını istiyor. Başvuru yapılıyor.
  Valilik diyor ki, zaten çağrılı koruma yapılmış... Turgut Kazan da diyor ki, zaten geçen Şubat'tan beri çağrılı koruması vardı. Yakın koruma verilmesine daire bürokratik işlemler, başlatıldı ama sonuçlandırılmadı. Eğer yakın koruma tahsis edilmiş olsaydı durum biraz daha farklı olabilirdi diye düşünüyoruz.


  İKİ KEZ SALDIRI OLDU, DEVLET TEDBİR ALMALIYDI
  Anayasa'nın 28'inci maddesi, basın özgürlüğüyle ilgili maddesi. O maddenin çok önemli bir fıkrası var. İki kez saldırıya uğradığımızda bunu hatırlatmıştım. Devlet tedbirleri alır. Anayasa devlete hükümete bu görevi yüklüyor. Bu bir görev. benim de bir vatandaş ve gazeteci olarak bu görevi yerine getirmesini talep etme hakkım var. Basın özgürlüğünün sağlanması, basının fiziki emniyetini de devlet sağlamak zorunda.
  Bu tür tehditler karşısında devletin ivedilikle hareket edilmesi gerekir. Bir kez daha hayal kırıklığı yaşıyoruz.
  İlk saldırı olduğunda Hürriyet gazetesinde herhalde bir daha saldırı olmaz demiştik. Ama iki gün sonra yine geldi saldırganlar, polis onları durduramadı, cam çerçeve indirdiler.
  Bu kez bir köşe yazarımız göz göre göre bir saldırıya hedef oldu maalesef. Bunlara nasıl karşılık vereceğimizi doğrusu biz de bilmiyoruz. Sizi döven, şiddete başvuran insanlara karşı bizim tek silahımız kalemimiz bilgisayarımız.
  BOYNUKALIN'IN 'GEÇMİŞ OLSUN' AÇIKLAMASI HİÇ İNANDIRICI DEĞİL
  Hiç inandırıcı değil bu mesajı. Kendisinin daha önce söylediklerine baktığımızda, tam tersi yönde tutumlar sergilediğini söylüyoruz. O konuşmasında, kendisi AK Parti gençlik kolları başkanıydı, yanındaki kişilerin Ak Partili gençlerdi.

  Bakın bu şahıs, Hürriyet gazetesine yapılan birinci saldırıdan sonra konuşma yapmıştır. Ve o konuşmada çok ağır laflar var. 'Defolup gidecekler buradan', 'Evinin önüne gidip bekleyecektim' dediği konuşma. Orada bir şiddet olayına bir kınama söz konusu değildi, sahiplenme söz konusuydu. Şimdi bu kişi kalkıp böyle tweet mesajları atması bana hiç inandırıcı gelmiyor.


  SAYIN ARINÇ'IN RÜYA OLARAK GÖRDÜĞÜ ŞEYİ BİZ YAŞIYORUZ
  Sayın Arınç'ın rüya olarak gördüğü şeyi biz reel olarak yaşıyoruz. Uzun zamandır linç kampanyası var Doğan Grubu'na karşı, sayın Aydın Doğan'a karşı. Grubun bütün yayın organları hedef gösteriliyor. Ve sadece bizim eleştiriye bir itirazımız yok. Eleştirin ama iş artık ölüm tehditlerine varmış durumda bunun bir an önce değişmesi gerekiyor.
  Bu siyasal iktidarın bilgisi dışında değil, bu kampanya. Siyasal iktidarın desteğini himayesini gören bir kampanya. Bu linç kampanyası sürdüğü sürece bunun sonuçları işte saldırılar şeklinde, Ahmet Hakan'a saldırılar olarak görüyoruz. Doğan Grubu'nu sürekli hedef göstermeleri, saldırıya açık, tehditleri açık bir duruma getiriyor.
  Ülkenin en büyük medya grubu tehdit ve linç kampanyalarının hedefi durumda. Bu sağlıklı bir fotoğraf değil. Bu havanın bir an önce dağılması gerekiyor. Bunun temel koşulu, devlet katından gelen sinyallerin değişmesi gerekiyor. Sürekli gerginlik üreten, kutuplaştıran, hedef gösteren kamuoyuna bu dilin değişmesi gerekiyor. O değişmesi gerekiyor ki, bu tür saldırılara karşı kuvvetli karşı duruş gerekiyor ki, caydırıcılık olsun.
  Ben bunu hep söylüyorum 6 Eylül'de ilk saldırı olduğunda devlet katından kuvvetli bir duruş gelseydi, muhtemelen ikinci saldırı olmayacaktı.


  HERHALDE DEVLET ÖNLEM ALIYOR DEMİŞTİK...
  6 Eylül'de ilk saldırı olduğunda biz iyi niyetli bunun son olduğunu düşünüyorduk. Herhalde devlet önlem alacaktır diyorduk. Sonra 8 Eylül geldi. Ben bahçeye çıktım polisleri gördüm, seyretmeye başladım. Biraz sonra o saldırganların polisi de aşıp üstümüze koştuğumuzu gördük.
  Herhalde önlem alınıyordur Hürriyet gazetesi mensubuna saldırı olmaz diyorduk, Ahmet Hakan'a saldırı oldu.
  Benim mesaimin büyük bir bölümünü bu saldırılar oldu. Dün gecemin, uyku zamanımın büyük bir bölümünü amerikan hastanesinin acil servisinde geçirdim. Ben bir gazetenin yönetmeni olarak artık zamanımızı böyle mi geçireceğim? Artık yeter. insan sinirleniyor kusura bakmayın.
  Geleceğim nokta şu. hepimizin sinirlerine hakim olması gerekiyor, benim de hakim olmam gerekiyor. Bu gergin ortam, bu linç kampanyasının artık bir an önce son bulması gerekiyor. Devlet katında bu yönde mesajların gelmesi gerekiyor.

  Bakın bugün ben buraya gelmeden önce Galatasaray Üniversitesi'nde İletişim Fakültesi'nde eğitim yılının açılış konuşması yaptım... İlk dersi ben verdim. başlığı şuydu: 2015 yılında Türkiye 'de Basın Özgürlüğünün Durumu.

  'Ben de size basın özgürlüğünü anlatmaya geldim, bu gece acil servisteydim' dedim, herhalde özetlemiştir.
  Radikal

 3. #13
  Üyelik tarihi
  03.Ekim.2014
  Mesajlar
  3,208
  Aldığı Teşekkür
  59
  Ticaret Puanı
  0

  Standart IPI'dan kınama ve uyarı

  Dünyanın en köklü ve yaygın basın meslek örgütlerinden olan Viyana merkezli Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI), Hürriyet köşe yazarı Ahmet Hakan'a yönelik saldırıyı kınadı.  "Türkiye'nin endişe veren basın özgürlüğü atmosferi rahatsız edici bir viraja girdi" diyen IPI, 1 Kasım seçimleri öncesi hükümete gazetecileri koruyacak önlemleri alma çağrısı yaptı.

  IPI Savunu ve İletişim Direktörü Steven M. Ellis, son dönemde Türkiye'de yaşanan basın özgürlüğü ihlallerinin rapor edildiği yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


  "Sayın Hakan'ın, hükümet yanlısı bir medya kuruluşunun köşe yazarı tarafından ölümle tehdit edilmesinden haftalar sonra vahşi şekilde darp edilmesinin bir tesadüf olduğunu kabul etmek zor. Gazetecilerin ve medya kuruluşlarının bir dizi saldırı ve düzmece ceza soruşturmasına maruz bırakıldığı eylül ayından sonra bu durum daha da geçerlilik kazanıyor. Türk yetkililer 1 Kasım seçimlerinin meşru görülmesini istiyorlarsa, Türkiye'deki seçmenleri gelecekleri hakkında bilgiye dayalı kararlar almaktan alıkoymayı amaç edindiği anlaşılan bu suistimallere son verip gazetecileri şiddetten koruyacak adımları derhal atmalıdırlar."


  Radikal

 4. #14
  Üyelik tarihi
  14.Mayıs.2021
  Mesajlar
  15
  Aldığı Teşekkür
  0
  Ticaret Puanı
  0

  Standart

  İşte bu saldırıdan sonra Ahmet hakan CNN Türk de muhabir oldu.

 5. #15
  Üyelik tarihi
  07.Ekim.2018
  Mesajlar
  11
  Aldığı Teşekkür
  0
  Ticaret Puanı
  0

  Standart

  o saldırı olayı bu mu ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Hakan Fidan MİT'e Geri Döndü
  Konu Sahibi erkolay Forum Haberler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 10.Mart.2015, 22:31
 2. Cevap: 1
  Son Mesaj : 07.Şubat.2015, 18:08
 3. Hoş geldin Hakan Temel
  Konu Sahibi WeBMasteR Forum Tanışma Alanı
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 28.Aralık.2014, 12:26
 4. Hakan Mehmet Çiftçi Kimdir
  Konu Sahibi osman75 Forum Site Ekle
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 23.Aralık.2014, 22:27
 5. Hoş geldin Hakan YAVAS
  Konu Sahibi WeBMasteR Forum Tanışma Alanı
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 09.Ağustos.2014, 17:13

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Yasal Bildirim
Sitemizde paylaşım yapan tüm üyeler T.C.K 20. Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre kendi konu ve mesajlarından sorumludur. Webmaster.bbs.tr hakkında yapılacak olan hukuksal ve diğer şikayetler için iletişim bölümünden iletişime geçilmesi halinde site yönetimi tarafından gereken işlemler yapılacak ve ilgili kişilere/kurumlara/vekillerine bilgi verilecektir.
Sosyal Medya