Kim Milyoner Olmak İster yarışma ekibi programdan ayrılma kararı aldı.

2000 yılında Kim 500 Milyar İster ismiyle ekrana gelmeye başlayan ve daha sonra Kim Milyoner Olmak İster adıyla yayınlanan yarışma programını uzun yıllar Kenan Işık sundu. Kenan Işık'ın rahatsızlığı nedeniyle bir süre ünlü isimlerin sunucu koltuğuna oturduğu yarışmayı şimdilerde Selçuk Yöntem sunuyor. Yarışmanın yayın hayatına geçtiği günden bugüne yönetiminde olan Meltem Kayalı konuyla ilgili yaptığı açıklamada ayrılık gerekçelerini şöyle açıkladı;

MELTEM KAYALI: "KENAN IŞIK'IN İSTEĞİNİ YERİNE GETİREBİLMEK İÇİN ÇOK ÇABALADIM AMA OLMADI!"
"Dört yıldır büyük bir özenle sürdürmekte olduğum 'Kim Milyoner Olmak İster' programının yapımcılığından ben ve ekibim aynı titizlikle devam edemeyeceğimizi anladığımız için ayrılmış bulunmaktayız. Ekip olarak Kenan Işık'ın yaşadığı rahatsızlıktan dolayı çok zor günler geçirdik. Hep onun bir gün döneceği umuduyla programı devam ettirdik. Ve çok sevdiğimiz Selçuk Yöntem'le bu dönemi geçirmek bizi çok mutlu etti. 2000 yılında 'Kim 500 Milyar İster' ismiyle Medyapım'da Kenan Işık'la başladığımız bu programda 2011 yılında tekrar beraber çalışmaya başladığımızda Kenan Bey ve ben şunu gördük ki, bizimle birlikte büyümüş bir nesil var ve biz onlara bilginin ne kadar kıymetli olduğunu, analitik düşünmenin ve araştırmanın ne kadar önemli olduğunu anlatabilmişiz. Ve onlar karşımıza bu kez yarışmacı olarak geldiler. Bunu gördüğümüzde çok gururlandık ve ne kadar önemli bir iş yaptığımızı fark ettik. Kenan Bey bana “Bunu bir 10 yıl daha sürdürmeliyiz, bugünkü çocuklar da ileride yarışabilsinler" dedi. Ben onun bu isteğini yerine getirebilmek için çok çabaladım. Ancak bugün geldiğimiz bu noktada bunun mümkün olamayacağını görmüş bulunmaktayım. Atv programa kendi ekibiyle devam edecek. Umarım bir gün tutkuyla sevdiğim bu programı Kenan Işık'la birlikte tekrar yapabilirim." (Medyatava)