E-okul sorgulamaları ve e-okul veli, öğrenci giriş işlemleri

E-Okul veli bilgilendirme sistemi ve E-Okul yönetim bilgi sistemi ile not ve devamsızlık bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. E-Okul veli bilgilendirme sistemi not ve devamsızlık bilgilerini öğrenmek ve E-Okul veli bilgilendirme sistemi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilmek için haberimizi inceleyebilirsiniz.İnternet üzerinde yer alan E-Okul veli bilgilendirme sistemi aracılığı ile çocuklarınızın okuldaki durumları hakkında güncel bilgiler alabiliyorsunuz. Son yıllarda internet teknolojisini en aktif biçimde kullanmaya başlayan Milli eğitim Bakanlığı birbirinden farklı kapsamlarda çok sayıdaki internet ve teknolojik altyapılı eğitim projesini öğrencilere ve velilere sunarak, eğitim standartlarında daha yüksek kalitelerin yakalanabilmesini sağlıyor. Özellikle de modern yüzyılda kamu alanlarında internetin daha aktif biçimde kullanılmasında en büyük etkenlerden birisi olarak örnek teşkil eden online hizmetlere imza atan Milli Eğitim Bakanlığı'nın E-Okul sistemi, gelişmiş dünya ülkelerinden örnek alınan son derece geniş kapsama sahip olan merkezi bir eğitim sistemidir. Dijital platform üzerinde velilerin rahatlıkla kullanabilecekleri pratik bir kullanımı bulunan E-Okul sistemi sayesinde Türkiye'de artık öğrenci dosyalarında yaşanan sorunların büyük ölçüde önüne geçilebilmesi sağlanabildiği gibi velilerin okuldaki eğitim işlemlerinin yanı sıra çocuklarının okuldaki en güncel eğitim durumları hakkında bilgi alımları oldukça pratik bir hale geliyor.


Lütfen yönlendirildiğiniz sayfada kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız.
E OKUL HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ!
E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ HAKKINDA AYRINTILI BİLGİLER!
E OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ HAKKINDA DETAYLAR!

Türkiye'deki eğitim sistemine modernize bir yüz kazandıran E-Okul sistemi iki aşamalı olarak hizmet veren bir eğitim projesidir. Özellikle de velilerin çocuklarının okuldaki güncel durumları hakkında bilgi alabilmesi gibi pek çok sebep dolayısı ile E-Okul veli bilgilendirme sistemi hizmet vermektedir. Ayrıca velilerin bu bilgilere internet kolaylığında ulaşabilmesi için hizmet veren E-Okul sistemine girişler yönetim bilgi sistemi bölümü aracılığı ile öğretmen ve okul idarecileri tarafından gerçekleştiriliyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın dijital platform üzerinde yer alan e-okul.meb.gov.tr adresinden erişim sağlayabildikleri E-Okul yönetim bilgi sistemi giriş işlemleri ise öğretmenler ve okul idarecileri tarafından, bakanlığın kendilerine görev sürelerinin başlangıcında vermiş oldukları kullanıcı adı ve kullanıcı şifre bilgisi ile kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Öğretmenler, genel olarak öğrencilerin not bilgisi, karne bilgisi, sınav tarihleri, sözlü notları, sınav tarihleri gibi bilgilerin girişlerini yapıyor. E-Okul yönetim bilgi sistemi içerisinde okul idarecileri öğrenci dosyası hazırlıyor ve düzenliyor, öğrenci fotoğraf girişi yapıyor ve güncelliyor, haftalık ders programlarını düzenliyor, derslerin öğretmen bilgilerini giriyor, başarı belgelerini ve karne bilgisini hazırlıyor, günlük olarak devamsızlık bilgisi girişlerini gerçekleştiriyor.


E-Okul sisteminin yönetim bilgi sistemi kısmında gerçekleştirilmekte olunan öğrencilerin okuldaki durumları hakkındaki ayrıntılar ise veliler tarafından E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş sayfasında öğrencinin T.C. kimlik numarası ve okul numarası ile birlikte kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Milliyet