Takvimlerinizde 29 Eylül'ü işaretleyin. Zira Google, o gün, yeni etkinliğini gerçekleştireceğini resmen duyurdu ve etkinlik davetiyelerini göndermeye başladı.Esas olarak, iki yeni Nexus telefonu ve yeni Chromecast'i kapsayacağı düşünülen etkinliğin Android 6.0 Marshmallow sürümünü de içerebileceği konuşuluyor.

Chromecast ürünlerinin bu ay sonunda çıkacağı biçiminde yayılan söylentilerin ardından gelen Google'ın resmi duyurusu, yeni Nexus akıllı telefonlar ile Android 6.0 Marshmallow beklentilerini öne çıkardı. Elbette bunlar beklentiler. 29 Eylül'de Google'ın neler sunacağını görmek için beklemek gerekiyor.Geçtiğimiz ay özellikleri ve teknik ön izleme sürümü yayınlanan Android 6.0'ın adı da geçtiğimiz günlerde "Marshmallow" olarak kesinleşmişti. Kendi içerisinde bir çok yeni özelliği sahip olan Marshmallow bir çok güvenlik açığının kapatılması yönünden de oldukça önemli bir sürüm.


Her yeni Android sürümünü yeni bir telefon veya tablet ile tanıtan Google bu sene de Nexus telefonları ile tanıtılması bekleniyor. Android telefonlara yön veren Nexus telefonlar bu sene 2 tane olup biri Huawei tarafından diğeri ise LG tarafından üretilecek.
Ayrıca Google 29 Eylül'deki etkinlikten yeni Chromecast'i (akıllı olamayan TV leri HTMI girişi ile akıllı özellikler ekleyen mini PC) de tanıtabilir. Geçtiğimiz günlerde Amazon ve Apple'ın TV ürünlerini piyasaya sürmesine bir cevap olarak Google'da yeni Chromecast'ini çıkartıp diğer firmaların ürünlerine karşı rekabet edecek.


Sızan bilgiler doğrultusunda Google'ın 29 Eylül'de Android Marshmallow sürümünü, LG ve Huawei yapımı yeni Nexus telefonlarını ve yeni Chromecast modelini tanıtması bekleniyor. Kesin olarak neyin tanıtılacağını 29 Eylül günü San Francisco'da düzenlenecek Google etkinliğinde göreceğiz.

Google'ın resmi duyurusu hakkında fikir edinmek için Dan Thorp-Lancaster'in kaleme aldığı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Getgnu.org
Teknovudu.com