Google Türkiye'de En Çok Aranan Kelimeler - 14 Eylül 2015

"Bayram tatili kaç gün" sorgusu bugün Google Türkiye'de en çok aranan anahtar kelime grubu oldu. Vatandaşların Kurban Bayramı tatli hakkında hala tereddütleri olacak ki, bu konuda hükümete gelen yoğun sorular üzerine Kültür ve Turizm Bakanı'ndan resmi bir açıklama geldi.

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak, Kurban bayramı tatili 9 gün mü oldu, Bayram tatili uzadı mı tartışmalarına bir cevap da Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu'dan geldi. Yalçın Topçu Edirne'de verdiği demeçlerde, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması için Bakanlar Kurulu toplantısı'nda Başbakan Ahmet Davutoğlu'na talebinin olacağını söyledi. Ayrıca Bakan Topçu, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olma amacını ise "İş turizmi açısından düşünüyorum" olarak açıkladı. Terör'ün Turizm üzerindeki etkisi sorularına ise Bakan Topçu, "Birilerinin abarttığı gibi çağrılar yaptığı gibi değildir çok şükür. Yüzde 5 turist sayısında artış vardır" dedi.

Bakan Yalçın Topçu, bir takım ziyaretler için gittiği Edirne'de Vali Dursun Ali Şahin ile makamında bir araya geldi. Valilik binasında, gazetecilerin soruları üzerine Kurban Bayramı tatilinin uzatılması ile ilgili olarak açıklama yapan Bakan Topçu "Önümüzde Kurban Bayramı var. Ben Kültür ve Turizm Bakanı olarak tatilin birleştirilmesini istiyorum. Bakanlar Kurulu'nda Başbakan'ımıza arzımız olacak. Sanıyorum ki inşallah gereği yapılır. İş turizmi açısından düşünüyorum" dedi.

Vallahi benim de kafam karıştı Habertürk'ün bu haberini okuyunca.

"Nokta dergisi"

Nokta dergisinin Kağıthane'deki bürosuna sabah saatlerinde polis tarafından operasyon düzenlendi.

Dergi 8 yıl aradan sonra tekrar başladığı yayın hayatındaki 18'inci sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şehit cenazesi önünde selfie çekerken görüldüğü bir görsel tasarlamıştı.

"Kiralık Aşk 13. Bölüm"

Star TV ekranlarının heyecan dolu dizisi Kiralık Aşk 13. bölümü yayınlandıktan sonra, kaçıranlar bu sorguyu popüler yaptı sanırım yine...

"Ne Münasebet"

Show Tv'nin sevilen dizisi Ne Münasebet dün akşam 11. bölümü ile ekrana geldi. Nil ve Demir nikah masasına oturdu. Peki Ne Münasebet dizisi final mi yaptı? Seyirciler karar verememiş olacak ki bu sorguyu popüler yapmış ama "Kiralık Aşk 13. Bölüm" kadar da popüler olmamış.

"Omü"

OMU, Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi'nde DGS sonrası Dikey Geçiş kesin kayıtları başladı! şeklindeki haberi ile Sözcü gazetesindeki içerik bu sorguda ilk sırayı almış. Öğrencilerin On Dokuz Mayıs Üniversitesi'ne DGS kaydı da bu kadar ilgi görmüş.

"Eurosport" Sanırım futbolseverler tuttukları takımların maçlarını izleyebilir miyiz diye bir arayış içinde olmuş. Başka bir tahmin gelmiyor aklıma.

"Vatan Şaşmaz"

Vatan Şaşmaz, Yasemin Adalı ile evlenmiş. Fazla söze gerek yok sanırım. Magazin merakımız gereği gayet normal bir durum. Çifte hayırlı olsun diyoruz.

"Lady Gaga"

Lady Gaga, bir frikik konusu ile yine magazinseverliğimizle ilgi odağı olmuş ve ilk 10'a girmeyi başarmış.

"Mescid-i Aksa"

9. sırada, İsrail askerlerinin Filistinliler'e saldırdığı mekan olan "Mesci-i Aksa" sorgusu yerleşmiş. Saldırıyı kınıyor, Filistin halkına geçmiş olsun diyoruz.

"Güllerin Savaşı 50. Bölüm İzle"

10. sırada da yine ilgili diziyi kaçıranların internetten izleme arayışları ile bu sorgu yer aldı.