Arama motoru devi Google'ın önderliğinde satışa sunulan Nexus modelleri için yeni bir güncelleme yayımlandı.


[IMG] https://www.silikonvadisi.tv/wp-content/uploads/2015/09/nexus-5-lg.jpg[/IMG]

Android platformunun amiral gemi modelleri arasında gösterilen Nexus ailesi, aldığı güncelleme ile birlikte birtakım hatalarından arınmış durumda. Açıklanan bilgilere göre güncellenen Nexus modelleri şu şekilde; LG Nexus 4, LG Nexus 5, Motorola Nexus 6, Asus Nexus 7 ve HTC Nexus 9. Eğer bu modellerden birine sahipseniz an itibariyle güncellemeyi indirip kurabilirsiniz.


Gelelim bahsi geçen güncellemenin detaylarına. Küçük boyutlu olduğu belirtilen yeni yama, 50 MB altında bir alanı kaplıyor. Android 5.1.1 için yapı güncellemesi olarak da adlandırabileceğimiz yeni güncelleme, LMY48M kod adı ile anılmakta. İsimsiz hataları gideren ve olası güvenlik açıklarını kapatan güncelleme, böylelikle Nexus modellerini daha sorunsuz ve en önemlisi daha güvenli bir hale getiriyor.


Google tarafından güncellemeye ait notlar yayımlanmadı. Bu nedenle yamaya dair tüm detaylar paylaşılmış değil. Güncellemeyi indirmek ve kurmak için bildirimleri kontrol edebilir ya da güncelleme sayfasından yeni yamaya ulaşabilirsiniz.

Silikon Vadisi