Eski dostlar Chewbacca (Peter Mayhew) ve Han Solo'nun da rol aldığı (Harrison Ford) Star Wars serisinin yeni filmi 'The Force Awakens'ın gösterime girmesine üç ay kaldı. Geri sayım başlamışken ilk görüntüler de düşüyor. Fragmanda bir an için görünen Harrison Ford doğru söylüyor: Nihayet evdeyiz! Ama evde yeni birileri var. Tanışmakta da fayda var.

Cesur liderimiz - Snoke'un hikâyenin başkötüsü olduğunu biliyoruz. Andy Serkis tarafından canlandırılıyor ve Karanlık Taraf'ı temsilen kendisine bağlı büyük bir organizasyonu var.Varsa şekliniz Karanlık Taraf'a bekleriz - Kylo Ren, hakkında çok az şey bildiğimiz yeni kötümüz. Yönetmen J. J. Abrams’dan henüz şu kadarını öğrenebildik: Ren, bir Sith Lordu değil. "Karanlık tarafı güçlü biri için çalışıyor." Adam Driver tarafından canlandırılacak.Pilotsan bas gaza - Sızan fotoğraflar arasında Oscar Isaac tarafından canlandırılan X-Wing pilotu Poe Dameron da var. Aracıyla poz kesmede Han Solo ve Luke Skywalker gibi pilotları aratmayacağa benziyor.


Ailemizin robotu - Star Wars'un yeni sahibi Disney ortamda sıkıyönetim uyguluyor. Sempatik protokol droidi C3PO'yu oynayan Anthony Daniels, aktörlerin tweet'lerine bile müdahale edildiğini ve "Onu yazamazsınız" cümlesinin sık sık duyulduğunu söyledi. Ayrıca kendisi ömrü boyunca hep C3PO'yu oynadı. Yine oynuyor. Böyle de garip bir insan.Natalie 2.0 - Rey hanım kızımız buraların yeni Natalie Portman'ı. Kendisi bir eskici. Hatırlayacaksınız, bunlardan Luke'un gezegeni Tatooine'de bol bulunur. Daisy Ridley tarafından canlandırılıyor.


Uzayda korsan da olur - Lupita Nyong'o'nun karakteri Maz Kanata'nın hangi tarafta olacağını bilmesek de bir korsan olduğunu biliyoruz.

Tanıdık bir yüz - Game Of Thrones'un Brienne'i Gwendoline Christie'yi güzelce metal kaplanmış bir şekilde Captain Phasma olarak izleyeceğiz.Haber: Mehmet İren/Hürriyet