Sahip olduğu donanım, yazılım ve tasarım özellikleriyle MWC 2014?ün en iyi akıllı telefonu gösterilen Xperia Z2?nin mart sonunda özel pazarlarda, nisan ayında ise dünya genelinde raflarda olması bekleniyordu. Hatırlanacağı üzere kısa süre önce Sony cephesinden aktardığı haberlerde bir hayli isabetli tahminlerde bulunan Esato forumunda bazı üyeler arasında Xperia Z2?nin tedarik noktasında yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı gecikebileceği şeklinde yazışmalar yer almıştı.

Sony cephesinden konuyla alakalı herhangi bir açıklama yapılmadı, ancak Sony?nin bölgesel tüm web sitelerinde Xperia Z2?nin bugünden itibaren ön siparişten kaldırıldığını görüyoruz. Yaşanan bu gelişme forumda konuşulanları doğrular nitelikte ve gelen haberlere göre Sony yaşanacak gecikmeden dolayı şu an Xperia Z2?nin ön sipariş sürecini askıya almış durumda.

Sony cephesinde daha önce ön siparişe açılan bir telefon tekrar kaldırılmamıştı. Bu da Xperia Z2?yi sabırsızlıkla bekleyenler için bir hayal kırıklığı yaratacaktır, ancak telefonun mayıs ayında raflardaki yerini alacaktır.

Gecikme hakkında siz ne düşünüyorsunuz, söz konusu gelişme rakipleri karşısında Xperia Z2 satışlarını nasıl etkiler?Daha Fazlası için Kaynak


Kaynak