Linux Kullanıcıları Derneği (LKD) ve İnternet Teknolojileri Derneği (INETD) işbirliği ile ilki 2010 Yılında Işık Üniversitesi Şile Yerleşkesinde gerçekleştirilen Linux Yaz Kampı, bu yıl, 7 - 23 Ağustos 2015 tarihleri arasında, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlendi.Farklı alanlarda, farklı bilgi düzeylerine hitap eden paralel sınıflarda gerçekleştirilen eğitimlerde; Linux Sistem Yönetimi (1. Düzey), Linux Sistem Yönetimi (2. Düzey), Web Uygulama Güvenliği ve Güvenli Kod Geliştirme, Kriptografi ve TersKod Mühendisliğine Giriş, (Java) Spring MVC ile Web Uygulamaları Geliştirme, PHP ile Web Programlamaya Giriş, Ruby on Rails ile Web Programlamaya Giriş, Django ve Javascript ile Web Programlamaya Giriş, Ağ Uzmanlığına Giriş kursları verildi. Linux Yaz Kampı, bu yıl belirlenen tarihinden bir gün önce, dün sona erdi.

Linux Yaz Kampı 2015, 7 Ağustos 2015 Cuma günü katılımcıların saat 09:30-12:00 arasında Güzel Sanatlar Fakültesi girişinde kayıt olmasıyla başladı.Ardından sınıflar belirlendi ve dersler başladı. Her gün, sabah saat 9:30'dan akşam 21:30'a dek süren tempolu, hoş bir süreçti bu. Keyifli bir kovalamaca.

Atıf Hoca PostgreSQL anlatıyor.Çagrı Erşen, merkezi log sunucusunu anlatıyor.XSS arayan güvenlik sınıfı...Osman Hoca ile son gün...Mustafa Akgül ve öğrencileri...Akgül Hoca, AWK anlatıyor...Akşam akşam Java...Advanced Javascript dersi...Engür Hoca networking anlatıyor...Keyifle sürdürülen çalışmalar, bugün sona erdi. Ardından katılımcılara katılım belgeleri dağıtıldı. Nice kamplara.

getgnu.org