Leeds United taraftarlarının, 2000 yılında İstanbul'da bıçaklanmasının ardından eski bir Leedsli olarak Galatasaray'a transfer olan Harry Kewell, "Bu yüzden hala azar işitiyorum" dedi.

Galatasaray taraftarının sevgilisi Harry Kewell, İngiliz The Guardian gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Profesyonel futbol hayatını sona erdirdikten sonra teknik direktörlüğe başlayan ve İngiliz ekibi Watford'un U21 takımını çalıştıran Avustralyalı futbol adamı, "Watford üzerinde uzun uzun düşüneceğim bir konu değildi. Bir Premier Lig ekibinde çalışma fırsatı buldum ve bunu değerlendirdim. "A takımın başında müthiş bir teknik adam var. Quique Sanchez Flores antrenmanlara ve takımla yaptığı konuşmalara beni de dahil ediyor. Ben de bu sayede A takım çalıştırıcılığı konusunda yerinde gözlemlerde bulunabiliyorum. Bir kulübün işleyişine dair burada çok önemli bir tecrübe ediniyorum. Kendisi de bana gelip sürekli genç oyuncuların durumuyla ilgili bilgi alıyor. Çünkü iyi isimleri derhal A takıma kazandırmak istiyor" dedi.

"GALATASARAY'I DA SEVDİM"
Harry Kewell, Galatasaray forması giydiği dönemle ilgili önemli bir itirafta bulundu. Leeds Unitedlı iki taraftarın 2000 yılında İstanbul 'da bıçaklandıkalrını hatırlatan Kewell, kendisinin de eski bir Leedsli olması ve sonrasında sarı-kırmızılı takıma transfer olmasının başını çok ağrıttığını söyledi.

Eski futbolcu, "Leeds United taraftarlarından hala bugün bile bu konuda azar işitiyorum. Bu çok üzücü çünkü Leeds bana çok yakın bir kulüptür. Formasını giydiğim en iyi kulüplerden bir tanesidir. Kariyerime başladığım kulüptür. Herşey insanın kafasında ne olduğuna göre değişir. Benim düşüncem kulüpleri bir araya getirmekti. Liverpool kariyerimden sonra futbol oynamaya devam etmek istiyordum ve benimle ilgilenen tek ekip Galatasaray'dı. Bu durumun onları yaralamasından dolayı üzgünüm. Umarım bir gün affederler. Ama muhtemelen hiç affetmeyecekler. Bu futbol. Leeds'i sevdim ama Galatasaray'ı da sevdim" ifadelerini kullandı. (Milliyet)