Sandviç Panel, çift kat boya işlemi gerçekleştirilmiş galvaniz sac ya da alüminyum levha arasına farklı doygunluk ve kalınlıklarda poliüretan enjeksiyon işlemi uygulanmasıyla oluşturulan cephe kaplama ve kompozit çatı malzemesidir. Yüzey kaplaması olarak da kullanılır.

Standard olarak 3 tip sandviç panel çeşidi bulunmaktadır. Bunlar Soğuk oda, çatı ve cephe paneli olarak adlandırılırlar. Sandviç Paneller, montaj kolaylığı ve aksesuar opsiyonları ile yapılarda alternatif öneriler üreten üstün nitelikte cephe ve çatı kaplama ürünleridir. Sandviç Panel kullanılmakta olduğu bayağı üst düzeyde ses, ısı ve su yalıtım olanağı sağlar, binalarda boya ve sıva benzeri kaplamalara ihtiyaç kalmasını sağlamaz.

Galvanizli sac üst ve alt kısımlarda deforme olup, boyama işlemi Coil Coating teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir. Bu teknoloji, panellerin dış mekan koşullarında uzun seneler boyu korozyona karşı sağlam kalmasını ve farklı renk seçeneklerine sahip olmasını sağlar. Panel üretiminde, çeşitli kalınlıklarda sac ve alüminyum, farklı taşıyıcılar, yalıtım dolgusu ve yapılara uygun olabilecek malzeme alternatifler tavsiye edilir. Sandviç paneller'de yalıtım malzemesi olarak öncelikle poliüretan, sonra da taş yünü ve polystren(EPS) kullanılmakta. Boyalı metallerde boya çeşitleri olarak PVDF, Polyester, Poliüretan ve Plastisöl maddelerinden biri kullanılmaktadır. Genel olarak, Sandviç Panellerde kullanılmakta olan metallerde uygulanan standart boya türü polyester boyadır.

Polyester Boyalı Sacın kalınlığı 0,50 milimetre olup üst yüzeyi 25 mikron polyester esaslı boya ile boyanarak, iç yüzeyinde ise astar boyalı galvaniz sac kullanılmıştır.

Sandviç Panel, projelere uygun boyutlarda üretildiği için montaj kolaylığı sağlamaktadır. Bununla beraber fire vermeden cephe ve çatıların kaplanmasında etkin olmaktadır. Düşük ağırlık ve yüksek taşıma kapasitesine sahiptir.

Sandviç Panelim kullanım yeri olarak; Endüstri yapıları, soğuk oda depoları, silolar, tavuk çiftlikleri, şantiye yapıları ( konteynırlar ), zirai yapılar, alışveriş merkezleri ve spor tesisleri gibi taşıyıcı sistemi çelik ve prefabrike beton olan yapılarda tercih edilir.