Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Standart 'Oğlumun gollerini göremiyorum ama...'

Yasin Öztekin... Geçen sezonun ilk yarısı istenmeyen adamdı... Ancak, 2. yarıda golleri ve oyunuyla, 4. yıldızın kahramanı oldu... Son olarak da Bursa’ya attığı golle Süper Kupa zaferini sağladı. Bu Yasin’in görünen yüzü... Bir de kimsenin bilmedikleri var... Evet, Yasin Öztekin isminin arkasında bir inanç ve azim öyküsü yatıyor. Öykünün baş kahramanı baba Alaaddin Öztekin... Acıyla başlayıp, mutluluklarla süre gelen öykünün kahramanı...

'Oğlumun gollerini göremiyorum ama...'
    PaylaşTweetlePaylaşPaylaşGönderYorumla
    HAZİN BİR GURBET ÖYKÜSÜ

YIL 1971... Alaaddin Öztekin, binlerce gurbetçi gibi Almanya’ya işçi gidiyor. 1977’de maden ocağında çalışmaya başlıyor.

1987’de Yasin dünyaya geliyor. Baba Öztekin, yerin altında tam 19 yıl kazma sallıyor ve 8 Kasım 1996’da madenci kaderiyle karşı karşıya kalıyor. Kazada yaralanıyor. Acilen ameliyata alınıyor. Operasyon sırasında gözleri zarar görüyor. Neticesinde görme yetisinde hasar ve kayıp oluşuyor. Ardından malulen emekli oluyor.

O günden sonra Aladdin Öztekin’in hayatında tek hedef kalıyor. Oğlu Yasin’in futbolculuk hayalini gerçekleştirmek...

‘İYİ FUTBOLCU VE İYİ BİR İNSAN’

Şimdilerde yılın bir bölümünü Almanya’da, bir bölümünü Kırşehir’in Çiçekdağ köyünde geçiren Baba Öztekin, duygu dolu öyküyü Hürriyet’e şöyle anlatıyor:

“Gözlerim yüzünden emekli olmam Yasin’in şansıydı. Tüm zamanımı ona ayırdım. Çalışma hayatım devam etse ilgilenemezdim. Kısmet herşey.”

“O kazadan sonra hayatta tek bir hedefim vardı. Oğlumun bir gün herkesin takdir edeceği bir futbolcu ve iyi bir insan olması. İdmanları, maçları, kişiliği adına hayatımı Yasin’e adadım.”

“Küçük yaşlarında antrenörlüğünü ben yaptım. Almanya’da bir mahalle futbol okulu gibi akademi kurmuştuk. Türk ailelerin çocuklarına futbol eğitimi verdim. 1999’da Borussia Dortmund alt yapısında eğitim aldı.”

ONUNLA BİR UĞURUMUZ VAR’

”Gözümdeki hasar nedeniyle maçlara gittiğimde uzak kaldığı için sahayı tam göremiyorum. Televizyonda da seçemiyorum. Günlük işlerimi yapıyorum ama maçlar zor.”

“Oğlumun maçlarını tam izleyememek önceleri çok zoruma gidiyordu. Ama artık alıştık. Onun gollerini göremesem de orada bulunmak bana yetiyor. Göremesem de hissetmek yeterli geliyor artık. Gol attığında gözlerimden yaş geliyor.”

“Son Bursa maçında yanımda abim ve arkadaşlarım vardı. ‘Gol oldu’ dediler, hemen sonra ‘Yasin attı’ dediler. Öyle anladım oğlumun gol attığını.

“ Yasin ile bir uğurumuz var. Bir takımda eğer forma numarasını değiştirirse her zaman ilk kez giydiği ıslak terli formasını maç sonu bana getirir. Ben bunun uğuruna inanırım. Ve hiç dokunmam her zaman saklarım. Geçen yıl 23 giyiyordu. Bu kez 7 numarayı terletecek. Bursa maçına 7 numarayı ilk giydiği için geldim.”

‘Gönderme beni hocam’ dedi, G.Saray’ın yıldızı oldu

8 AY öncesine kadar Yasin Öztekin Galatasaray’daki herhangi bir futbolcuydu. Karabük’e verilmesi gündemdeydi. İşte o günlerde Hamza Hamzaoğlu’nun kapısını çaldı. “Son bir şans istiyorum” diye başladı, “Beni bırakma, gönderme” diye rica etti. Hocası duyarsız kalmadı. Ve Yasin de onu pişman etmedi. Eline geçirdiği fırsatı çok iyi kullandı, şimdi takımı onsuz düşünmek mümkün değil. Üstelik en az kazananlardan biri olduğu halde...

5 MADDEDE YASİN

- 1 milyon 50 bin Euro garanti ücrete oynuyor.
    - Süper Kupa final 11’inin en az kazanan 2. ismi.
    - Bilal’dan sonra maliyeti en düşük futbolcu.
    - Küçüklüğünden bu yana Cristiano Ronaldo hayranı.
    - Wesley Sneijder ona ona “Cristiano” diye takılıyor.

kaynak:https://spor.mynet.com/galatasaray/8...yorum-ama.html

Böyle genç değerlere sahip çıkmak lazım. Paylaşım için teşekkürler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)