Görüntüleme: Büyüklük: ">Eklenti 234


Bir süre önce dördüncü sürümü yayımlanan iOS 9 betası, şimdi ise beşinci halkası ile karşımızda... İlk olarak WWDC 15 etkinliği esnasında duyurulan iOS 9, bir süre sonra da beta dönemine girmişti....


iOS 9 Beta 5 Kullanıcılara Ulaştı
Bir süre önce dördüncü sürümü yayımlanan iOS 9 betası, şimdi ise beşinci halkası ile karşımızda... İlk olarak WWDC 15 etkinliği esnasında duyurulan iOS 9, bir süre sonra da beta dönemine girmişti. O günden bu yana güncellenerek test sürecini sürdüren yeni işletim sistemi, bugünse beşinci betası ile haber konusu oldu. Belirli noktalarda iyileştirmeleri kullanıcılara ulaştıran Apple, yavaş yavaş sona doğru gelindiğinin sinyalini veriyor. Geliştiriciler adına yayımlanan yeni beta sürümünü eğer sürece dahil olduysanız geliştirici merkezi üzerinden edinmeniz mümkün. Yeni ekran görüntüleri ile birlikte güncellemeyi yayımlayan Apple, 13A4325C kod adı ile anılan beşinci versiyonu kullanıcılar ile buluşturdu.


Bu sefer ağırlıklı olarak sistemde yer alan sorunlara yönelen Apple, zil sesi bozulmalarında, sekmelerde ya da belli başlı sayfalarda meydana gelen hataları ve problemleri ortadan kaldırmayı hedefliyor. Böylelikle daha temiz bir beta süreci yaşatacak olan firma, kullanıcılara iOS 9 konusunda daha rahat bir kullanım sunmakta. Aynı zamanda 15 yeni ekran görüntüsü getiren fakat bazı görselleri de sistemden kaldıran beşinci beta, CarPlay üzerindeki Beats 1 ve Apple Music deneyimini iyileştiriyor. Kontrol tasarımında da ufak değişiklikler yapan Apple, yeni bir dinamik ekran görüntüsünü ise ne yazık ki aktif hale getirmedi. Saydığımız noktalar dışında performans iyileştirmelerinden de söz edebiliriz. Kullanılan cihazın daha verimli olmasını sağlayan güncelleme, güvenlik hususunda arka planda kalan küçük güvenlik açıklarını da gideriyor.

kaynak:https://www.milliyet.com.tr/ios-9-be...oloji-2098702/