Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Standart MyBB Destek Sitesi: MCTR Yönetimi'ne!

Saygıdeğer MyBB Destek Sitesi: MCTR Yönetimi;

Sizlerin emeğine ve durmadan yaptığınız üretime tüm MyBB kullanıcıları çok şey borçludur. Diğer MyBB destek sitesi MyBB Türkiye Ekibi ile ne kadar hoş olmayan bir rekabete ve iki platformun ekiplerinin izdüşümünde kullanıclarında kamplaşmasına esefle tanık oluyorduk. Geçen günlerde MyBB Türkiye sitesinin kapanmış olduğunu gördük. Bu duruma üzüldük. Ama asıl değinmek istediğim konu bu değil.

Şimdi ortada bir rekabet de yokken öncelikle tüm MyBB kullanıcılarını kapsayıcı çalışmalar yürütme sorumluluğu sadece size kalmış görünüyor. Bunun zorluğunun ve masraflarının bilincindeyiz. Sitenin desteğinin daha iyi olması için en azından kendi maliyetini kurtarmak için gelirinin de olması gerektiğini iyi biliriz. Bu amaçla da reklam ve link satışı yapmanıza hiç kimse bir söz söyleyemez. Ancak, sitenizin footer'ından uygunsuz sitelere link vermiş olmanızı çoğu MyBB kullanıcısı gibi biz de doğru bulmuyoruz.

Lütfen sitenizdeki uygunsuz linkleri kaldırın. Çünkü sizden indirdiği kurulum paketleri ile forumunu açanlar, farkında olsun veya olmasın sitenize link veriyorlar. Bu durumda hepimizin siteleri, uygunsuz sitelere link veren sitenize link vermesiyle olumsuz etkilenecektir. En kısa sürede bu uyarımızı/ricamızı dikkate almanızı öneririz.

Eğer, alternatif reklam/link satışı yapmak isterseniz, biz sitemiz için reklam almaya hazırız. Ancak, o uygunsuz linkleri silmezseniz biz MyBB ile kurduğumuz;

1- www.webmasterlord.net
    2- www.wmlord.biz/index.php
    3- https://webmaster.bbs.tr
    4- https://izmirsitesi.bbs.tr
    5- www.mimariportal.tk
    6- www.wmlord.com/index.php

Bu sitelerimizden linkinizi sileceğimizi bildirmek zorundayız.

Blog Başlıkları
    3

Bizim Webmaster alemi çok tuhaf be usta. Bizden içerik çalıp sitelerinde linksiz paylaşan ve bu konuyu da paylaştığını söyleyen vatandaş bak ne yapmış?

Konuya şöyle bir giriş yapmış:

İlk öncelikle şunu duyurayım MCTR Eylül ayında bomba gibi geri dönüyor.

MCTR yönetimine karşı çıkan olaylara karşıt bizde MCTR efsane yönetici xpserkan ile bir röportaj yapalım dedik.Gerçekten kendisiyle tanıştığımıza çok mutluyuz.Şöyle bir özet geçeyim.Xpserkan yardım etmeyi seven gerek forumlarla gereksede arkadaşlık ortamında çok samimi biri olduğunu öğrendik.Kendisini yıllardır farklı tanıtan insanların hangi zihniyete sahip olduğunu bilemedik.Çünkü kendisi çok iyi kalpli ve işini çok seven birisidir.

İlk öncelikle şu footer olayına gelelim arkadaşlar.Bazı kişiler tarafından MCTR çamur atılmaya başlanıldı.Çünkü artık Türkiye'deki Mybb forumların tek destek alabileceği bir platform olarak gözüküyor.Bu nedenle bu forumu yıkmaya mı çalışıyorlar diyelim burayı batırmaya mı çalışıyorlar diyelim ne diyeceğimizi gerçekten bilmiyoruz.
    "Kendisini yıllardır farklı tanıtan insanların hangi zihniyete sahip olduğunu bilemedik." ifadesiyle muhatap biz değiliz herhalde. Bilmiyorum bizden başka bu konuyu açan oldu mu? Ama kimse xpserkan arkadaş hakkında tek söz etmedi bizim konumuzda. Tanımadık, tanışmadık. Hakkında bilgimiz olmayan bir insan hakkında nasıl bir görüş belirtebiliriz ki? Zaten konu da burada ve iyinet'te var galiba. Wmaracı'nda da vardı, kaldırılmış.

Sonraki kısım kapanıştaki son paragrafa kadar röportaj:

Röportajda geçen yazışmalara başlıyalım isterseniz ;

Merhaba Serkan Bey Footer Olayını Bize Anlatır Mısınız ?

Bir kaç Webmaster forumunda farkettim ki bazı kişiler tarafından adımız lekelenmeye çalışılıyor. Fakat footer'a eklediğim linklerden gelir sağlıyorum aynı zaman da sitenin ayakta durabilmesi için de giderleri karşılamaya çalışıyorum çünkü, sağlık durumum çalışmaya el verişli değil. Sağlık sorunlarım nedeniyle günlük hayatta bir işte çalışamıyorum, benimde tek ekmek yiyebildiğim yer MCTR'dir. Sonuçta bu site su ile çalışmıyor, kaldı ki derenin suyunun bile hesabı vardır ki bunu art niyetli kişilerde çok iyi bildikleri halde görmezden gelip bu tür 'çamur at izi kalsın' tarzda karalama ve lekeleme çabalarında adeta yarışıyorlar. Bu yüzden footer'daki linklerle ilgili haberler çıkmış peki ben o olayları yazan veya o olayları saptıranlara sesleniyorum, ben footerdaki linkleri kaldırdığımda verdiğimiz desteğe karşılık bağış yapabilecekler mi ? Cevabını vereyim; Tabiki ''hayır'' vermiyeceklerdir. Yıllardır mybb üzerinden sürekli destek veriyoruz forumlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz ücretsiz bir şekilde. Lütfen bu konuya bir süre daha anlayış gösterin. Sanıyorlar ki bu linkler bizim hoşumuza gidiyor, paranın yüzü elbet sıcaktır fakat, durum hiçte düşünüldüğü gibi değil inanın o linkleri herkesden daha çok ben kaldırmak istiyorum fakat, durum ortada ve MyBB kullanıcıların buna bir süre daha göz yumacaklarını umuyorum. Aksi takdirde diğer kapanan destek siteleri gibi bizde MCTR'yi kapatmak zorunda kalacağız. Her ne kadar gönüllü bir şekilde bu yola çıkmış olsakta ister istemez giderler zaman zaman karşılanamayacak boyutlara ulaşıyor. Biraz derin düşünmek lazım, anlayışlı olmak lazım, eğer bizler gibi art niyetli kişilerde bize köstek olmak yerine destek çıkmış olsa idiler o geçmiş günlerdeki gibi öz verili, canla başla verilmiş destek günlerini kaybetmezlerdi. Şimdi bakıyorum da bu yola baş koymuş lider mybb destek siteleri birer birer kapanmış peki neden ?? Bunları bir düşünün, sadece düşünün değerli mybb kullanıcıları..

Peki Kendinizi Biraz Tanıtırmısınız Serkan Bey ?
    Adım Serkan namı değer xpserkan olarak bilir herkes beni, 15.01.1980 Sakarya/Akyazı doğumlu, evli ve 2 çocuk babasıyım. Özel hayatımda ailemden sonra benim için sadece MyBB var. (2. ilgi alanım wordpress sistemidir.) Bildiğim kodlama dilleri ise ; Html, Css, Php, jquery, Flash olarak sıralanıyor.. Grafik ve tasarım aracı olarak ps haricinde birkaç çeşit daha program kullanıyorum..

Peki Türkiye'de ki MyBB Destek Anlayışını Yorumlar mısınız ?
    MyBB 1.2 Sürümünden itibaren , Türkiye'de Destek Sitelerinde Güzel Bir Ortam, Kardeşlik ve MyBB Dostluğu vardı.
    Bıkmadan usanmadan saçma sapan sorulan sorulara cevap veren Sevgili Batur ve onun gibi nice gönüllü vardı.. Şimdi ise "Sen bizim çevirimizi kullanmıyorsun" deyip destek vermeyen gönüllüler, o blog, o forum birbirine ağza alınmayacak hakaretler eden adminler, moderatörler var. Tabi Bunun Yanında işini layığı ile yapanları tenzih ediyorum.

Peki MCTR Destek Vermeye Devam Edecek Mi ?
    Evet Eylül ayından sonra bomba gibi bir MCTR geri dönüyor.Kullanıcılarımıza yine ücretsiz bir şekilde hizmet sağlayacağız.MCTR ekibi olarak çalışmalarımıza Eylül ayında devam edeceğiz.Mybbnin izinden devam edicez yani bir nevi gittiği yere kadar gideceğiz.

Son olarak şunu eklemek istiyorum.Ücretli bir hizmet vermiyoruz sonuçta ücretsiz olarak yardımcı olmaya çalışıyor herkese.Bu yüzden forumdan destek almak istiyenler bizim linklerimizi footerlarından kaldırmamasını rica ediyoruz.Buda bize en büyük desteği sağlıyor ve bizim ayakta kalmamıza yardımcı oluyorsunuz.

Konu adresi: https://tr.mybbdepo.com/mctr-footer-...mo-konusu.html

Biz iyi niyetli olarak sadece uyarı yaptık ve isterlerse destek olacağımızı da belirtmiş @erkolay hocam.

Konuyu açan şahsın bizim bu konumuzu da yana bu uyarımızı da kendi sitelerinde paylaştığını kısa sürede bulacaklardır. Belki xpserkan arkadaşla görüşme ayarlamak için silmişlerdir. Ama buradan alıp sitelerinde yayınladığını biliyoruz. Ama bakın nasıl bağlamış konuyu:

Evet arkadaşlar burdan da anlışdığı gibi xpserkan para timsarı biri olmadığını gösteriyor.Bu görüşüne katılıyorum Serkan abinin sonuç olarak ücretsiz destek sağlıyor herkese.Emek verip sizler için çalışıyor sizlerde bir desteği ona çok görüp linklerinizi kaldırmayın.Size yalan yanlış tanıtan insalara inanmayın!
    Bre mübarek, "Size yalan yanlış tanıtan insanlar" diye itham ettiklerinden biri de sendin. Azıcık omurgalı olun arkadaş! Yok eğer kendini yaptığından dolayı haksız görüp de MCTR ekibine itiraf ederek özür dilediysen ne ala...

Bak https://www.r10.net/showthread.php?p...post1070735779 buradaki konuyu kimden izin aldın da r10'da paylaştın?

Hadi oradakini silmişsin de r10'dan bir bloga giden konuyu ne yapacaksın?

Bak burada: https://r10forumlari.blogspot.com.tr...forum_8.html#8

MyBB Destek Sitesi: MCTR Yönetimi'ne!

Posted: 08 Aug 2015 06:55 AM PDT
    Saygıdeğer MyBB Destek Sitesi: MCTR Yönetimi;

Sizlerin emeğine ve durmadan yaptığınız üretime tüm MyBB kullanıcıları çok şey borçludur. Diğer MyBB destek sitesi MyBB Türkiye Ekibi ile ne kadar hoş olmayan bir rekabet içinde olsanız ve iki platformun ekiplerinin izdüşümünde kullanıclarında kamplaşmasına esefle tanık oluyorduk. Geçen günlerde MyBB Türkiye sitesinin kapanmış olduğunu gördük. Bu duruma üzüldük. Ama asıl değinmek istediğim konu bu değil.

Şimdi ortada bir rekabet de yokken öncelikle tüm MyBB kullanıcılarını kapsayıcı çalışmalar yürütme sorumluluğu sadece size kalmış görünüyor. Bunun zorluğunun ve masraflarının bilincindeyiz. Sitenin desteğinin daha iyi olması için en azından kendi maliyetini kurtarmak için gelirinin de olması gerektiğini iyi biliriz. Bu amaçla da reklam ve link satışı yapmanıza hiç kimse bir söz söyleyemez. Ancak, sitenizin footer'ından uygunsuz sitelere link vermiş olmanızı çoğu MyBB kullanıcısı gibi biz de doğru bulmuyoruz.

Lütfen sitenizdeki uygunsuz linkleri kaldırın. Çünkü sizden indirdiği kurulum paketleri ile forumunu açanlar, farkında olsun veya olmasın sitenize link veriyorlar. Bu durumda hepimizin siteleri, uygunsuz sitelere link veren sitenize link vermesiyle olumsuz etkilenecektir. En kısa sürede bu uyarımızı/ricamızı dikkate almanızı öneririz.

Webmaster Ortamı
    Bu yazıyı kimden izin aldın da hem sitende hem de r10'da paylaştın? Bazı hareketler yaydan çıkmış ok gibidir. Durduramazsın. Bu olaydaki kıvırtmaların da tam öyle olmuş.

Bu omurgasızlık bu kadarla kalmış sanmayın. MyBBDepo'daki konuda, 9. mesajda bakın ne var:

xpserkan aşktır
    Yalakalıkta son nokta...

Neyse, bizim bu konumuzda kimse MCTR ekibine çamur atma gibi bir niyet içinde olmamış. Kendileri uygunsuz sitelere link vermeden önce her zaman en iyi MyBB destek ekibinin MCTR olduğunu üyelerine dahi bildirmiştir. Zaten, istenirse bizim destek olacağımız da belirtilmiştir.

MCTR ekibinin tekrar Türkiye'deki MyBB kullanıcıları için destek sunmasını önemsiyoruz ve bekliyoruz. Biz de destek olmaya hazırız. Yeter ki uygun sitelere reklam/link verilsin...

Bu arkadaşın ne ilk halt yemesi ne de son olacak galiba.

Ilker Misafir

Google üzerinden Hite mahkum olan Türk siteleri uygunsuz sitelere link verirse google'da yokolur. Üstelik adsense reklamı da yayınlayan site hiç risk almaması lazım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)