Beşiktaş'ın ünlü taraftar grubu ÇARŞI, bugün öğle saatlerinde Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, Amara Kültür Merkezi önünde meydana gelen patlama sonucunda hayatını kaybeden 32 kişiden dolayı Ricardo Qauresma için organize edilen karşılama merasimini iptal etti.
"VATANDAŞLARIMIZIN ACILARI YÜREĞİMİZİ YAKMIŞTIR"
Yapılan açıklamada, "Suruç'ta yaşanan katliamda yitirdiğimiz vatandaşlarımızın acıları yüreğimizi yakmıştır. Quaresma'nın havaalanı karşılaması iptal edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.
"HELAL OLSUN" DEDİRTTİ
Çarşı'nın, Suruç'ta yaşananlardan dolayı Portekizli yıldızı karşılamaktan vazgeçmesi sosyal medyada büyük ses getirdi. Taraflı tarafsız herkes, Çarşı'nın duyarlı tavrı karşısında "helal olsun" şeklinde yorumlar yapmayı ihmal etmedi.
ÜLKEDEN TATSIZ AYRILMIŞTI
İlk olarak 18 Haziran 2010'da siyah-beyazlı kulüp için Türkiye'ye gelen ve İnönü Stadı'nda muhteşem bir törenle imzayı atan Q7, yönetimle yaşadığı sorunlar nedeniyle 21 Aralık2012'de ülkeden tatsız ayrılmıştı.
942 GÜN SONRA İSTANBUL'A AYAK BASACAK
Porto forması altında geçirdiği başarılı sezon sonrası tekrar göze giren ve yıllığı 1 milyon 600 bin Euro karşılığı Beşiktaş'a imza atmayı kabul eden Portekizli futbolcu, 942 gün sonra İstanbul'a ayak basacak.
"BORCUMU ÖDEYECEĞİM" DEMİŞTİ
Sağlık kontrolleri sonrası iki yıllık mukaveleyi imzalayacak olan Quaresma, İstanbulyolculuğu öncesi, "Beşiktaş'a borcumu ödeyeceğim. Büyük başarılar kazanacağız." sözünü verdi.