Sendika.Org'a tehdit telefonları!

Sendika.Org'a önceden beri çeşitli yollarla yapılan baskılar gün içinde yöntem değiştirip tehdite evrilmiştir. İktidar sahipleri terör yaratmaktadır. Bilgiye özgürce erişim hakkımızı gasp ettirmeyeceğiz.Bilgi büyük bir güçtür. Devirici etkiye sahip olması için halkın doğruları öğrenmesini sağlayan bilgi paylaşım kanalları hayati bir önem arz etmektedir. Çağımız Enformatik dezenformasyonların kabul edilemeyeceği, bastırılmasının asla mümkün olamayacağı için iktidar organları korku içindedir. Bile bile bilgi kanallarına yapılan baskılardan, tehditlerden her ne kadar çoğu sinmiş olsa da Sendika.Org, Çapul TV, Alternatif Medya Derneği gibi kanallara bu tehditler, baskılar işlemez sayın iktidar sahipleri!..

Kirli dolapların halkın gözönünden saklanamaması için bu özgür haber ve bilgi kanalları ihtiyacımız sürekli artarak devam ediyor. Bunu yasal yollarla yapan kanallara tehditler geldiği zaman, gayet meşru ama bilgi aktarımında savaşım haline gelen hacker grupları yaratıyorsunuz. Anonymous ve REDHACK gibi hareketler işte tam da bu nedenle meşru bir halk hareketidir.


İşte Sendika.Org'un duyurusu:

Sendika.Org'un Çapul TV ve Alternatif Medya Derneği ile birlikte paylaştığı ofisine üç gündür sistematik olarak tehdit telefonları gelmektedir.


Haber ve makale içeriklerimizi* değiştirmemizi ve silmemizi isteyen bir grup son olarak bugün (16 Temmuz) peş peşe yaptıkları aramalarda ofisimize baskına geleceklerini söylemiştir.


Kapımız her zaman, herkese açıktır ancak editöryal sürecimiz tehditlerle yönetilmemektedir.


Bunu daha önce ofisimizin kapısına dayanan Tophane Cemaati'ne, benzer telefon tehditleri ile haberlerimizi kaldırmamızı isteyen Hizbul-kontra çetelerine, faşist taraftar gruplarına ve emek haberlerimizden mustarip olan şirket temsilcilerine de söyledik.


Gezi Parkı'ndan yayın yaptığımız günlerde zırhlı araçlar üstümüze yürür, gaz bombaları tepemize yağarken de istifimizi bozmadık, yayınımızı sürdürdük.


Devlete ve sermayeye karşı her zaman taraf olan ancak emek hareketi ve toplumsal muhalefetin genel ilkeleri doğrultusunda eşine pek rastlanmayacak ölçüde geniş bir yelpazenin görüşlerine yer veren, kendisine yönelik eleştirileri yayımlama konusunda sürekli özgüvenle hareket eden sitemizin içerikleri bugüne kadar ancak AKP iktidarının mahkeme kararları ile engellenebilmiştir. Orada da yeri geldiğinde Tayyip Erdoğan'ın danışmanı Mustafa Varank'la ilgili yolsuzluk iddialarında yaptığımız gibi engellenen haber başına 300 TL'lik avukat parasını gözden çıkararak aynı içeriği defalarca haberleştirdiğimiz olmuştur.


Tekrarlıyoruz. Kapımız her zaman, herkese açıktır ancak editöryal sürecimiz tehditlerle yönetilmemektedir.


Bir yayını/içeriği eleştirmenin yolu bellidir. Açık iletişim kanallarına eleştiri/düzeltme yazısı gönderir ya da bunu başka mecralarda yayımlarsınız. "Kaldırın, yoksa basacağız" demezsiniz. "Medya ile basıp sizi teşhir edeceğiz" diye tuhaf cümleler kurmazsınız. Gerçekten Sendika.Org ve benzeri yayınların okuru iseniz böyle bir işe hiç yeltenmezsiniz.


Faşist çetelerin, polis terörünün, sansür hukukunun beceremediğini "Biz becereceğiz" diye iddia eden varsa buyursun, bekliyoruz.


Okurlarımızın ve dostlarımızın bilgisine sunuyoruz!


* Söz konusu içerikler DİSK/Enerji Sen Sendikası’nda yaşanan son gelişmelerle ilgili sitemizde yayımlanan haber ve makalelerdir.


Sendika.Org