Windows 10 İlk Kime Gelecek?

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10, 29 Temmuz tarihinde herkese aynı anda sunulmayacak. Peki, Windows 10 ilk kime gelecek?Microsoft
, geçtiğimiz ay Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcılarına Windows 10'u rezerve etmeleri için bildirim göndermişti. Bu bildirimin ardından Windows 10 çıkış tarihi olarak 29 Temmuz gösterilmişti. Windows 10 çıkış tarihi açıklanmasından sonra herkes doğal olarak Windows 10'un herkes için 29 Temmuz tarihinde çıkacağını düşünmüştü. Ancak bu düşünceler Microsoft'un açıklamasıyla suya düştü.


Microsoft'un işletim sistemlerinden sorumlu başkan yardımcısı Terry Myerson'ın yapmış olduğu açıklamaya göre Windows 10'un dağıtımı kademeli olarak yapılacak. Peki, Windows 10'a ilk kimler sahip olacak?


T. Myreson'un açıklamasına göre Windows 10 güncellemesi ilk olarak Windows Insider kullanıcılarına sunulacak. Daha sonra ise Windows 10'u rezerve eden kullanıcılar yükleyebilecek. Microsoft'un böyle bir hamle yapmasının Windows 10 kullanıcılarının geri bildirimlerini alarak son kullanıcıya, sorunsuz ve daha stabil bir güncelleme sunması olarak gösteriliyor.
SDN