• Section Widget

 • Güncel Makaleler

 • TwitterFeed İle Kolay ve Etkili SEO

  Sosyal Medya ile Kolay ve Etkili Seo

  Sosyal medya platformlarını iletişim ve sosyalleşme aracı olarak çok yoğun bir şekilde kullanıyor olsak da, diğer yandan bu platformların bu kadar çok ilgi görmesi sayesinde, sosyal medyada paylaşacğımız konular da seo çalışmalarına çok iyi referans oldu.
  Artık içinde sosyal medya platformlarını hesaba katmayan bir seo planı olamaz. Tüm webmasterlar, seo uzmanları, üzerinde çalıştıkları sitelerin arama motoru optimizasyonunu maksimum düzeye çıkarmak için sosyal medya imkanlarını çok iyi değerlendirmektedir.

  Burada Linkedin ile seo çalışmaları pratik ve çok etkili bir şekilde yapılabileceğini açıklayalım.
  Linkedin özellikle iş dünyasındaki arayışlara önem veren, bu bağlamda hedef kitlemize daha kolay ulaşılabilecek bir platformdur. Facebook ve Twitter kadar yaygın kullanılmasa da bu Linkedin’in önemini azaltmaz. Başta Google olmak üzere, arama motorları da Linkedin kullanımına çok önem vermektedir ve buradaki paylaşımları çok hızlı bir şekilde indexlemektedir. Linkedin hesaplarımızdan sitelerimize verdiğimiz linkler kesinlikle “dofollow” olarak görünmektedir.
  Mesela “webmaster sitesi” arama sonuçlarında Webmaster Lord sitemize ait Linkedin sayfamız, sitemizin normal linkinden daha önde çıkmaktadır.
  Linkedin hesabımızda Facebook ve Twitter hesaplarımızı da ilişkilendirebiliyoruz. Bu sayede Linkedin’de yaptığımız paylaşımlar, Twitter ve Facebook hesaplarımızla da paylaşılmaktadır.

  RSS Beslemelerini TwitterFeed ile Otomatik Paylaşma

  Burada önemli bir ipucu verelim: Linkedin üzerinde ne kadar çok hesap açıp, bu hesapları özgün yorum ve yazılarla beslersek, hesaplar da o kadar değerli olur. Dolayısı ile bu çalışmada tek hesap ile alınacak etkinin hesap sayısı kadar katlanması anlamına gelir.

  TwitterFeed ile güncel içeriklerimizi otomatik paylaşma  TwitterFeed platformu ile RSS beslemesi olan tüm sitelerin (vbulletin, WordPress, Blog vs.) güncel içerikleri otomatik olarak Linkedin hesaplarımıza ve dolayısı ile Twitter, Facebook hesaplarımıza gönderebiliyoruz.

  twitterfeed.com : feed your blog to twitter sitesine üye olalım.
  Sitemiz için feed bağlantısı oluşturalım: Create New Feed bağlantısını açalım.


  Bu ekranda, sitemizin feed linkini ekleyelim. Bu sayede sitemizin RSS beslemeleri aracılığı ile güncel içeriklerimiz otomatik olarak bu hesaba gönderilecektir.

  İşimiz daha bitmedi, bir de Linkedin hesabımızı TwitterFeed hesabımıza bağlamamız gerek:


  Bu yolla da RSS beslemelerimizden TwitterFeed’e gönderilen içerikler, aynı anda Linkedin hesabımıza ve orayla ilişkili olan Facebook ve Twitter hesaplarımıza da gönderilir.

  Aynı ekranda diğer sosyal medya hesapları ile de ilişkilendirme yaparak daha çok sosyal medya platformu üzerinde RSS beslemelerimizi paylaşabiliriz.
  Unutmayın, sosyal medya hesaplarımızı sadece bu uygulamalarla doldurup durmak yerine bol bol kişisel yazılarımız, yorumlarımız ile zenginleştirmek çok önemlidir.
Yasal Bildirim
Sitemizde paylaşım yapan tüm üyeler T.C.K 20. Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4. maddesinin 2. fıkrasına göre kendi konu ve mesajlarından sorumludur. Webmaster.bbs.tr hakkında yapılacak olan hukuksal ve diğer şikayetler için iletişim bölümünden iletişime geçilmesi halinde site yönetimi tarafından gereken işlemler yapılacak ve ilgili kişilere/kurumlara/vekillerine bilgi verilecektir.
Sosyal Medya