PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sabayon Linux 15.06 Duyurulduerkolay
01.Haziran.2015, 23:41
Sabayon Linux 15.06 Duyuruldu

Özel paket yönetimi ve pek çok üstün özellikleri ile Gentoo tabanlı bir dağıtım olan Sabayon Linux'un GNOME, KDE ve Xfce masaüstü ortamlarıyla gelen ve ayrıca Minimal versiyonu sunulan 15.06 sürümü, Fabio Erculiani tarafından duyuruldu.

https://www.sabayon.org/sites/default/files/styles/media_gallery_large/public/xfce.jpg?itok=U3DKXRcp

Erculiani; Fluxbox/Openbox ya da başka bir masaüstü ortamını tercih eden kullanıcıların Minimal versiyonu tercih edebileceklerini söyledi. Sabayon 15.06′nın rolling-release, Gentoo tabanlı, modern, güvenilir ve kolay kullanımlı bir GNU/Linux dağıtımı olduğunu söyleyen Erculiani; sürümün, Entropy depolarda test edilip, üretilmiş en son ve en büyük koleksiyonu içerdiğini ifade etti. 3.10, 3.12 ve 3.14 uzun vadeli kararlı Linux çekirdeklerinin tercih edildiğini söyleyen Erculiani; NVIDIA ve AMD için en son donanım desteğinin sağlandığını belirtti.

Sabayon Linux 15.06 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu (https://www.sabayon.org/latest) inceleyebilirsiniz.
Sabayon Linux 15.06 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.İndirme sayfası (https://www.sabayon.org/download)
Torrent (https://torrents.sabayon.org/)


GetGNU (https://www.getgnu.org/gnulinux/sabayon-linux-15-06-duyuruldu.html)

deniz
02.Haziran.2015, 11:48
Yahu ne güzel, renk renk, cıvıl cıvıl Linux dağıtımları varken millet Windows tarafından düdüklenmeye ne kadar meraklı! Ah ah!...