PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selahattin Demirtaş: Milyonluk Mitingle Barajlar Yıkılmıştırerkolay
30.Mayıs.2015, 22:02
Demirtaş: Milyonluk mitingle artık barajlar yıkılmıştır
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, “Milyonluk mitingle artık barajlar yıkılmıştır. Bu mitingden sonra bulunduğunuz il ve ilçe teşkilatlarına başvurun. Sandığı koruyacak güç biziz. Hırsızlara güven olmaz” dedi.

https://www.imctv.com.tr/wp-content/uploads/2015/05/selahattin-demirta%C5%9F-30-May%C4%B1s.jpg


Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş İstanbul Kazlıçeşme’de partisinin “Büyük İnsanlık” mitinginde konuştu.
Demirtaş, “Milyonluk mitingle artık barajlar yıkılmıştır. Bu mitingden sonra bulunduğunuz il ve ilçe teşkilatlarına başvurun. Sandığı koruyacak güç biziz. Hırsızlara güven olmaz” dedi.

https://i2.wp.com/www.taraf.com.tr/wp-content/uploads/2015/05/300520151858355408654_2.jpg?resize=660%2C330


Demirtaş'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Saraylarının camları titriyor. Kandilli Rasathanesi bile bugün yanlış deprem alarmı verdi. Kazlıçeşme inletiyor Kazlıçeşme. Milyonluk mitingle artık barajlar yıkılmıştır. Bu mitingden sonra bulunduğunuz il ve ilçe teşkilatlarına başvurun. Sandığı koruyacak güç biziz. Hırsızlara güven olmaz. 2015 yılına geldik insanlar oyum çalınacak diye korkuyorsa bu utançtır."


"Artık sandığa oy atmayı bitireceğiz. İnternetten oy kullanılacak, hırsızlık son bulacak. Bize yaşatılan bütün acılarla yüzleşmenin yolu HDP'den sizlerden bizlerden geçiyor. Zorlu bir yoldu yürüdük, direndik boyun eğmedik. Direndik bugünlere geldik, direnerek ülkemizi yeniden inşa edeceğiz. Kazlıçeşmeyi dolduran yüz binlere selam olsun. Artık baraj yıkılmıştır. Allah hiçbirimizi halkımızın huzurunda mahcup etmek inşallah."


"HDP çoğulcu bir demokrasiyi görünür hale getirdi. Tüm renkler Kazlıçeşme’de buluştu. Bütün Türkiye Kazlıçeşme gibi olsun, tüm Türkiye’de bayram olsun istiyoruz. Öylesine çirkin bir politikayla Türkiye’yi kutuplaştırdılar ki birbirimize selam vermemizi istemediler. Ama biz varız. Biz bütün renkleri görünür kılacağız dedik. Birbirimizin yaşam tarzına sahip çıkarak, çoğulcu demokrasiyi inşa edeceğiz."


"Bizler yaralılar ülkesiyiz. O nedenle birbirimizin yaralarını dokunalım ve yaralarına merhem olmak istedik ve HDP işte o merhemin adıdır. Şu saatlerde Yenikapı'da bir araya gelecek olan halk bizim düşmanımız değil, 8 Haziran'da da beraber yaşayacağız. Onların, bunu söyleyecek yürekleri var mı? HDP'ye gönül vermek bunların nazarında vatan hainliğidir. Bizler HDP olarak ortaya koyduğumuz siyaseti başarıyla götürmemiş olsaydık Türkiye’de her gün kan dökülen bir seçim yaşanacaktı. Buna izin vermedik."


'HDP'nin başarısı demek barışın başarısı demektir'

"8 Haziran'a barışın güneşini bu ülkenin kara bulut semalarında inşa ederek başlayacağız. En çok da acı çekmiş anneler barışı hak ediyor. HDP'nin başarısı demek barışın başarısı demektir. Çözüm sürecinin garantisi de HDP'nin başarısıyla kalıcı hale gelecek. 7 Haziran akşamı barış seven herkese zaferi armağan edeceğiz. İstanbul 'Ben varım' demişse, ayağa kalkmışsa yıkılmıştır o barajlar."


"HDP'nin parlamentoya girmesi aynı zamanda Ortadoğu’da da barışın garantisi anlamına geliyor. IŞİD barbarlığının tüm insanlığı tehdit ettiği bir dönemde bizler parlamentoda olursak o parlamento artık savaş kararı alamayacak. Biz artık ülkeyi yönetebilecek duruma geldik. Arkamızda büyük bir halk desteğiyle yönetmeye hazırız. Bizler, barajı tarumar ederek diğer partilerin de önünü açacağız. Sizler HDP’de buluştukça Türkiye’nin bütün halkları o parlamentoda olacak. Bu parlamento artık renkli, bir çiçek bahçesi olacak. HDP’nin varlığı parlamentoda güllerin açması demektir."


‘HDP’nin kadınları ülkeyi yönetecek’
“Kadınların parlamentoda sesi gür çıksın istiyorsanız onun tek adresi HDP’dir. HDP’nin kadınları ülkeyi yönetecek. Bir HDP’lli kadın eş başbakan istemiyor musunuz? Yaşadıklarımız birer kabus olabilir, ama 7 Haziran’da HDP barajı aşmışa kabus bitecek rüyalarımız gerçek olacak. O nedenle biz Meclis’te olacağız. AKP her yerde “HDP’ye oy vermeyin” diye propaganda yapıyor. Bu iktidar ve güç zehirlenmesi yaşayanları durdurmak istiyorsanız bu HDP’dir. Oyunuz HDP’den yana olursa korkmanız gerek yok. Artık bu çılgınları durduracak akıllılar olacak parlamentoda. Üstelik biz özgürlükçü bir anayasayla yeni gıcır gıcır bir anayasa yapacağız. Kenan Evren gitti arkasından da anayasasını göndermek istiyor musunuz?"


“8 Haziran’dan itibaren halkların zararına olan hiçbir projenin içinde olmadık ve olmayacağız. Başka kirli bezlerde bizimi tarağımız olamaz. Bizi kirli projelerle sunanlar kendilerine baksınlar. Bunlara verilecek ders onları dinlememektir. Kulağınızı HDP’ye açın. HDP’nin çalışanları ne diyorsa inanın. Bugün ne söylüyorsa 8 Haziran’da da aynısını söyleyecekler."


“Biz karşımıza demokratik bir cumhuriyeti koymuşsak değişimden korkmayalım. İşte HDP, Türkiye’yi değiştire değiştire ilerliyor. İstanbul’u İstanbul yaparak yürüyor. İstanbul tıpkı küçük Türkiye. Ve bizler yaşadığımız çevreyi koruyarak doğamıza sahip çıkarak değişim yaşayacağız. Evde, okulda, fabrikada, demokrasi olarak değişim yaşayacağız. Çılgın projesi olanlara değil akıllı projeleri olanlara destek verin ki İstanbul’u kurtarın. Biz iktidar olursak sizi mahallenizden kovarak değil mahallenizde onurunuzla yaşayacağınızı insani koşulları yaratmak için yerinden dönüşümü yapacağız. İstanbul hazırsa Türkiye hazırdır, Türkiye hazırsa bir HDP olarak değişime hazırız.”

İMC TV (https://www.imctv.com.tr/93896/2015/05/demirtas-milyonluk-mitingle-artik-barajlar-yikilmistir/)