PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google Chrome, Android Platformunda Açık Kaynak Olduerkolay
30.Mayıs.2015, 21:13
Chrome Açık Kaynağa Döndü Google bünyesi altında hizmet veren yetenekli tarayıcı Chrome yazılımın Android tarafı tüm kullanıcılar için Açık Kaynağa döndürüldü. https://www.veteknoloji.net/resimler/haberler/chrome-acik-kaynaga-dondu.jpg

Google bünyesi altında hizmet veren yetenekli tarayıcı Chrome yazılımın Android tarafı tüm kullanıcılar için Açık Kaynağa döndürüldü. Farklı yazılımcılar tarafından yapılacak olan dokunuşlar sayesinde Chrome tabanlı kendisine ait tarayıcılarını yazabilecek.


Chromium Projesi sürecinde Android Chrome tarayıcısının kaynak kodularını yazılımcılara açan Google, Tüm kullanıcıların kendilerin ait olan bir tarayıcı yazılımı yapmasına imkan sağladı.Chrome tarayıcısının Android sürümü tamamen açık kaynağa döndü. Böylelikle herkes kendi Chrome tabanlı tarayıcısını rahatlıkla yazabilecek.


The Chromium Project web sayfasına erişim sağlayan herkes, Geliştirilen bu detaylar hakkında bilgilere ulaşabiliyor. Firmanın yazılımcılar tarafından tek istemiş oldığı özellik yapmış olduğu yazılım içerisinde Chrome ibaresinin kullanılması. İnternet üzerinde yayınlanan dökümanlar sayesinde yazılımın ne tarz bir söz dizimi ile yazıldığını öğrenebilirsiniz.

Veteknoloji (https://www.veteknoloji.net/haber/chrome-acik-kaynaga-dondu-76895.html)

deniz
30.Mayıs.2015, 22:46
Hayret, Google nasıl böyle bir karar aldı yaw!