PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Samsung'dan Batarya Ömrünü Uzatmak İçin Yeni Fikirlererkolay
30.Mayıs.2015, 20:59
Samsung'dan Batarya Ömrünü Uzatmak İçin Yeni Fikirler Akıllı telefonların bizlere sunduğu konfor ve yararlı uygulamalar ile memnun kalıyoruz, ancak batarya ömrünü çok kısaltan bu uygulamalar ile normal telefon kullanımını bile yapamadığımız zamanlar oluyor. Samsung bu soruna çözüm bulmak için yeni projeler peşinde. https://www.veteknoloji.net/resimler/haberler/samsung-un-bataryalar-hakkinda-yenilikci-fikri-var.jpg

Akıllı telefonlar için geliştirlen pil ömrü, Kullanıcılar için en büyük sorunlardan biri konumunda. Bu nedenle farklı firmalar bu tarz sorunları çözmek için ellerinden gelen her şeyi yapmayı hedefliyor. Bataryalar gün geçtikçe performans konusunda gelişime alınmakta ve daha da uzun kullanım ömrünü sunmayı hedeflemekte. Fakat batarya performans gelişimine paralel bir şekilde, Cihazların ekran boyut ve özelliklerinide etkilemekte. Durum bu şekilde olunca batarya kapasiteleri yüksek olsun, Kaliteli çözünürlüğe sahip ekranlara yetmiyor.https://www.veteknoloji.net/resim/haber/images/battery-1%5B1%5D.jpg

Uzun bir süre tekrardan eden kısır döngüyü yok edebilecek hamla Samsung firmasından gelebilir. Ekran ve Batarya arasında uyuşmazlığında farkında olan firma, Farklı çözüm niteliğinde yeni teknoloji sistemleri üzerinde çalışmalar yapacağını dile getirdi. Galaxy S6 modelleri ile başarıya ulaşan firma, Sismei 2017 yılında piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.


Kapasite kaybı yaşamadan daha da ince profile sahip olan bataryalar üretme amacına giren şirket, 2016 yılı sonunda yaklaşık olarak 750Wh/I, 2017 ise 780WH/I enerjiyoğunluğuna sahip olacak bataryalara geçiş yapacak.


Firmanın planı sadece kapasite yükseltmeye değil. Samsung bu bataryaların hızlı şarj olmasını da hedefliyor. Kore asıllı firmanın düşünceleri gerçekleşirse 30 Dakika içerisidne %80 oranına kadar şarj olan bataryalar piyasada yerini alacak. nları 2017 yılına yönelik. Biz de bekleyip göreceğiz.

Veteknoloji (https://www.veteknoloji.net/haber/samsung-un-bataryalar-hakkinda-yenilikci-fikri-var-76948.html)