PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Wordpressten Para Kazanınbulent_dogan81
29.Mayıs.2015, 00:54
Blog Kurulum Hizmeti
WordPress kullanan kişiler genelde blog adreslerini bu sistem üzerinden yönetmeye çalışırlar. Bu nedenle genel olarak yeni bir blog adresi açmak isteyen kişiler veya bloglama konusunu ilk kez deneyecekler için WordPress bir durak niteliğindedir. Eğer bunu fırsata dönüştürecek kabiliyete sahipseniz WordPress size para kazandırabilir.

İnsanlar teknik konulardan anlamadıkları için bu kısımları yakınlarına hallettirmeye çalışırlar veya sunucu hizmeti aldıkları yerlerden destek alırlar. Bu tercihler sonucunda verilecek yardımlar ise basit kurulumları içerecektir. Ancak daha kapsamlı şeyler yapabileceğinizi öne sürerek bir blog kurulum hizmeti yapabileceğinizi belirtip, bloglama dünyasına yeni adım atmak isteyen kişilere yardımcı olurken para kazanabilirsiniz.

WordPress kurulumu, tavsiye edilen eklentilerin yüklenmesi veya WordPress'in bir sunucudan diğerine taşınması gibi işlemler bu hizmetin kapsamında olacaktır. Dolayısıyla aşağıdaki yeterlilikleri yerine getirmeniz gerekir.

Gereksinimler: İyi Derecede WordPress Bilgisi, WordPress Eklentilerini Tanıma, Sunucu Taşıma veya Kurulum Konusunda Bilgili Olma.

İçerik Oluşturma Hizmeti
İçerik oluşturma herkes tarafından yapılabilecek bir şey değildir ve bu size WordPress üzerinden para kazanma fırsatı sunabilir. Birçok kişi blog adresini açtıktan sonra onun içerisini doldurmak ister. Bir de bu işletmelerin yan sitelerinden biriyse mutlaka doldurulması gerekir çünkü içerik olmadan bu tür siteler bir hiçtir.

İnternet üzerinden para kazanmak isteyen kişiler genellikle kendilerine içerik üretebilecek birileriyle çalışmak isterler. Siz bu konuda kabiliyetliyseniz içerik oluşturarak para kazanabilirsiniz.

Gereksinimler: İçerik Üretme Kabiliyeti, WordPress SEO Bilgisi, Yeterli Derecede Türkçe Dilbilgisi, Belirli Konularda Uzmanlık Sahibi Olma.

Tema Oluşturma ve Satma
WordPress konusunda kullanılabilecek yüzlerce ve hatta binlerce tema bulunmaktadır. Bu temaların her birisi sundukları özelliklere ve niteliklere göre değer kazanırlar ve kullanıcılar tarafından daha fazla tercih edilirler. Siz yeterli bilgiye sahip olup yaratıcılığınızı konuşturarak bu temalardan birini veya ikisini tasarlayan bir kişi olarak WordPress üzerinden para kazanabilirsiniz.

Elbette tüm bunları yapabilmek için WordPress'in karmaşık yapısı hakkında teknik detaylara tam olarak hakim olmanız gerekmektedir. Bu sayede oluşturacağınız temanın çok daha cezbedici olmasını sağlayacak özellikleri barındırmasını sağlayabilirsiniz.

Gereksinimler: Kodlama Bilgisi, WordPress Hakkında Teknik Bilgiler, Yaratıcılık, Yenilikçilik.

Eklenti Oluşturma ve Satma
WordPress gücünün büyük bir bölümünü ona ekstra fonksiyonlar ve nitelikler kazandırabilen güçlü eklentilerden almaktadır. Yeterli kodlama ve WordPress bilgisi sayesinde siz de bu eklentilerden oluşturabilirsiniz.
Eklentileri oluşturduktan sonra onları geliştirmeye devam etmeli ve güncel kalmalarını sağlamalısınız. Ayrıca oluşturduğunuz eklentilere çok daha kullanışlı özellikler ekleyerek onların ücretli versiyonlarını kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Bu size WordPress üzerinden para kazanma konusunda destek olacaktır.

Gereksinimler: Kodlama Bilgisi, WordPress Hakkında Teknik Bilgiler, Yaratıcılık, İletişim Kabiliyeti.

Yukarıda belirtilen tüm konular üzerinde yoğunlaşarak WordPress üzerinden para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey içerik yönetim sistemi WordPress konusunda kendinizi geliştirmek ve uzmanlık statüsüne yükselene kadar çalışmayı sürdürmektir. WordPress oldukça kapsamlı ve geniş bir içerik yönetim sistemi olma özelliğini taşıdığı için teknik konularda sıkıntı yaşayıp bir bilene danışmak isteyen çok kişi olacaktır. Bu konuda kendinizi ispatlayarak WordPress sayesinde nasıl para kazanılır sorusuna cevap olabilirsiniz.

onursarar
01.Eylül.2017, 17:18
komisyonculuk yapıyorum :D