PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BlackBerry, Mobilde Güçleneceğiz Diyorerkolay
19.Mayıs.2015, 22:06
BlackBerry, Mobilde Güçleneceğiz Diyor
Kanadalı BlackBerry'nin ünlü CEO'su John Chen, gerçekleştirilen bir röportajda BlackBerry'nin eski günlere geri döneceğini ve tekrar mobil pazardan büyük kazanç elde edeceğini söyledi.https://s01.shiftdelete.net/img/general_b/14-11/15/blackberry-passport-intro.jpg

Eski adı ile RIM, uzun yıllardır bildiğimiz ismi ile BlackBerry bilindiği gibi oldukça zorlu günler geçirdi. Defalarca kez batmanın eşiğine yaklaşan üretici mevcut CEO John Chen'in gelişi ile birlikte yeni bir düzlüğe çıktı, farklı bir strateji izleyerek toparlandı. Son zamanlarda ciddi anlamda kâr elde etmeye başlayan marka yine de mobil pazarda istediği kadar etkili olamadı.

Kısa süre önce sunulan mali raporlarda BlackBerry'nin geçtiğimiz çeyrekte sadece 1.6 milyon akıllı telefon sattığı bilgisi yer alıyordu. Bu değer Apple içinse 61.2 milyon gibi rekor bir seviyedeydi. Bir başka deyişle BlackBerry güçlenmeye devam etse de, son kullanıcıya ulaşmakta güçlük çekiyor.

Business Insider'a konuşan CEO John Chen ise telefonlarının piyasadaki en güvenilir, en "güvenliğe önem veren" cihazlar olduğunu, hükümetlerin ve devlet başkanlarının ve hatta ABD askeri güçlerinin kendi ürünlerini tercih ettiğini hatırlattı ve bir de müjde verdi.

https://s01.shiftdelete.net/img/content/15-05/19/john-chen.jpg

Önümüzdeki süreçte üstün güvenikli telefonlar ile pazara hükmetmeye devam edeceklerini ancak son kullancıya hitap eden, çok daha farklı modellerle de kendilerini öne çıkartacaklarını dile getirdi. Ünlü isim böylece BlackBerry için bir kez daha yeni bir strateji geliştirdiklerinin de ipuçlarını vermiş oldu.

Şirket geçtiğimiz dönemde 1440 x 1440 çözünürlüklü 4.5 inç ekrana sahip BlackBerry Passport adlı akıllı telefonlarını satışa sunmuş, hem fiziksel hem de sanal klavye ile dikkat çekerken, 3GB RAM ve 3,450mAh bataryasıya öne çıkmıştı. Daha çok iş dünyasını hedef alan cihaz sayesinde şirket ciddi anlamda gelir elde etmişti.

Burçin Aygün - ShiftDelete.Net (https://shiftdelete.net/blackberry-mobilde-guclenecegiz-diyor-60637)

deniz
19.Mayıs.2015, 22:23
BlackBerry, İsrail markası diyorlardı usta. Yalan mıymış?

erkolay
19.Mayıs.2015, 22:30
Yok yahu! Kanadalı bir firma...

Kurucusu da İstanbul doğumlu Mike Lazaridis...