PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AdBlock Plus'tan İnternet Tarayıcı Geliyor



erkolay
19.Mayıs.2015, 21:16
AdBlock Plus'tan İnternet Tarayıcı Geliyor
İnternet tarayıcı dünyasında hayli popüler olan reklam engelleme aracı AdBlock Plus'ı geliştiren Eyeo'nun bir süredir iOS esaslı bir internet tarayıcısı geliştirdiği iddia ediliyordu ama herhangi bir sonuç çıkmamıştı. Daha iyi reklam engelleme yeterlilikleri sunmak adına mobil uygulamalarını kullanıma sunan firma milyonlarca kişinin indirdiği paketlerden sonra bu kez Android kullanıcılarına özel bir internet tarayıcı uygulaması sunacak gibi görünüyor. İddialar doğruysa bu hafta içinde yeni tarayıcı ilan edilebilir. Chromium modelleme motorunu kullanması olası tarayıcının detayları belirsiz. İşin ilginci firma bir süre önce parasını veren firmaların rahatsız edici olmayan reklamlarına yeşil ışık yakmaya başlamıştı. Bu tarayıcı gerçekte ne gibi bir durum geçerli olacak merak konusu. İnternet sitelerinin gelirlerinin düşmesine engel olan eklenti kullanıcıları rahatlatsa da bazı sitelerin kapanmasına neden oldu…



https://www.pcnet.com.tr/wp-content/uploads/2015/05/abp_story-590x315.jpg (https://www.pcnet.com.tr/wp-content/uploads/2015/05/abp_story.jpg)

PC NET (https://www.pcnet.com.tr/haberler/internet-dunyasi/adblock-plustan-internet-tarayici-geliyor/)

deniz
19.Mayıs.2015, 22:26
Aboow, reklam yayınlayan siteler için tam bir yıkım olur bu. Google'ın da işine gelmez ki bu iş. Android için izin vermeyebilir bu uygulamaya.

erkolay
19.Mayıs.2015, 22:32
İzin vereceğini düşünüyorum Deniz. Evet bizim için zor bir durum olur. Ama çok fazla kullanıcısının olacağını sanmam.