PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havaalanları artık "akıllı" olacakerkolay
18.Mayıs.2015, 23:15
Havaalanları artık "akıllı" olacak Uluslararası uçak yolculuğunda yaşanan sıkıntılara "Akıllı Sınır" sistemi ile çözüm geliyor.https://www.btnet.com.tr/wp-content/uploads/2015/05/airport-pic-550x373.jpg (https://www.btnet.com.tr/99634-havaalanlari-artik-akilli-olacak.html/airport-pic)

Havaalanlarında, Avrupa Birliği ülkelerinin başı çektiği "Akıllı Sınır" sistemi uygulanarak işlemler daha hızlı hale getiriliyor. Parmak izi ve yüz tanıma programları sayesinde havaalanlarında yolcuların harcağı zaman en aza indirilecek. Ayrıca parmak izi okuyucu ve seyahat belge/pasaport okuyucu sayesinde yolcu kolayca check-in yapabilecek.


Dünya genelinde birçok ülkede Akıllı Sınır uygulamasına başladı. 50'den fazla havaalanında 700'ü aşan sayıdaki otomatik sınır kontrolü ABC sistemiyle yapılıyor. Akıllı sınır kontrolü en çok ABD'de uygulanıyor.


Bu yıl üçüncüsü yapılan Sınır Yönetimi ve Teknolojileri Zirvesi İstanbul'da gerçekleşti. Zirvede, otomatik sınır kontrollerinin geleceği konuşuldu. Zirveye; Türkiye, İngiltere, Özbekistan, Tacikistan, Portekiz, Güney Kore, İspanya, İsviçre, Almanya, Fransa, Ermenistan, Kanada, Belarus, Polonya, Arnavutluk ülkeleri katıldı.

Btnet (https://www.btnet.com.tr/99634-havaalanlari-artik-akilli-olacak.html)