PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google Sonuçlarına "Satın Al" Tuşu Geliyor!erkolay
17.Mayıs.2015, 23:14
Google Sonuçlarına "Satın Al" Tuşu Geliyor!
Arama motoru Google, arama sonuçlarına 'satın al' tuşu ekleyebilir. İddialara göre, online satış sayfalarından gelen arama sonuçlarında yeni özellik yer alacak.https://s01.shiftdelete.net/img/general_b/14-10/14/google-intro.jpg

İnternet devi Google yeni bir özelliği arama sayfaları için kullanıma sunabilir. PCWorld sitesinin haberine göre, arama motoru online satış sayfalarının listelendiği arama sonuçlarına "satın al" tuşu ekleyecek. Bu yeni özelliğin, küçük ekranlı cihazlarda online satışı kolaylaştırmaya yönelik olduğu belirtiliyor.

Mobil cihazlarda kolay online alışveriş İsmi açıklanmayan kaynakların verdiği bilgiler, Google'ın "satın al" tuşundaki öncelikli amacın akıllı telefon ve mini tabletler gibi çevrimiçi satın alma işlemini gerçekleştirmenin zor olduğu cihazlarda süreci kolaylaştırmak olduğu yönünde. Google'ın bu hamlesi Amazon, eBay gibi online satış yapan büyük siteler için yeni bir alternatif sunsa da, bu tür markaların müşteri ile bağını koparması açısından sakıncalı olabileceği dile getiriliyor. Çünkü, Google'ın "satın al" tuşu ile gerçekleştirilecek işlemler tamamen Google tarafından üstleniliyor.

https://s01.shiftdelete.net/img/content/15-05/17/running-shoes-listing.jpg

Google üzerinden alışveriş

Kullanıcıların Google arama sonuçlarında "satın al" bağlantısına tıklaması halinde bir başka Google sayfasına yönlendirileceği ve işlemin Google üzerinden gerçekleştirileceği iddialar arasında. Ayrıca, Google'ın satın alma bilgilerini sonraki satın alımlar için saklayacağı ve tüketicileri kendi satın alma sistemine yönlendireceği öne sürülüyor. Bakalım Google'ın yeni sistemi hakkındaki iddialar gerçek olacak mı?

Azim Köse - ShiftDelete.Net (https://shiftdelete.net/google-sonuclarina-satin-al-tusu-geliyor-60580)

deniz
18.Mayıs.2015, 11:47
Arama yapanların 'satış' 'satın al' gibi sorgularında çıksa iyi olur. Her türlü aramada satın al butonu dayatma olur bence.

habibe ozcekmez
09.Aralık.2016, 00:55
Her gün bir şey çıkartıyorlar hızlarına yetişmek mümkün değil.